Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Oxford International College - Oxford


Oxford International College - İngiltere’de Lise Eğitimi

Oxford International College, Oxford Üniversitesi profesörleri ve öğretmenleri tarafından 2002 yılında kurulmuştur. 15-21 yaş aralığındaki 500 öğrenciye karma bir eğitimi gündüzlü ve yatılı (226 öğrenci) olarak vermektedir. Oxford International College, dünyanın her yerinden öğrencileri kendine çekmektedir ve hareketli bir uluslararası öğrenci ve öğretmen topluluğu haline gelmiştir. Öğrencilere, Oxford'un her biri kendi alanlarında uzman olan en iyi öğretmenleri tarafından eğitim verilir; çoğunlukla Oxford Üniversitesi mezunları veya Oxford'dan doktora dereceleri olan kişilerdir.

Oxford International College, özellikle İngiltere'nin en iyi üniversitelerine katılma arzusu olan, parlak ve yüksek motivasyona sahip uluslararası öğrenciler için uygundur. Beklentiler yüksektir ve öğrencilerin hedeflerine ulaşmak için çok çalışmaya hazır olmaları gerekir. Bunun için onlara tam destek verilmektedir.

Oxford International College, Oxford'un kalbinde yer almaktadır. Kolej modern ekipmanlarla donatılmıştır, derslikler, laboratuvarlar, bilgisayar sınıfları başta olmak üzere bir öğrencinin ihtiyaç duyabileceği her şeye sahiptir: Kütüphane, Çağdaş Sanat Merkezi, Dans ve müzik stüdyosu, Bilgisayar dersleri, Bilim merkezi, Tiyatro stüdyosu, Spor salonu, Spor Kompleksi, Kapalı havuz, Tenis kortları, Oyun alanları ve kortlar, Dinlenme bölgesi.

Oxford International College - Müfredatı ve Programlar

- GCSE, İngiltere'de ve yurtdışında büyük ün kazanmış akademik bir programdır. 10. ve 11. sınıfların katıldığı programın sonucu bir okul eğitimi sertifikası olacaktır. GCSE için öğrencilerin bir dizi ders arasından kendi kariyer hedeflerine göre seçim yapmaları istenmektedir. OIC'in sunduğu GCSE derslerinin listesi: Coğrafya, Klasik medeniyetler, Antik Tarih, Muhasebe, Tasarım, Arkeoloji, Matematik, Kimya, Latince, İngilizce, İngiliz edebiyatı, Dini çalışmalar, Biyoloji, Öykü, Fizik, Sosyoloji, Sanat, Politika Bilimi, Psikoloji, Elektronik, İstatistik, Fransızca, İspanyol, Portekizce, Rusça, Almanca, Türkçe, İtalyanca, İbranice, Yunanca, Çince, Japonca, Arapça, Lehçe.

- A Level, öğrencileri üniversite eğitimine hazırlama konusundaki yüksek itibarı nedeniyle dünya çapında bilinen bir programdır. 12. ve 13. Sınıfta öğrenciler sadece 4-6 temel konuya odaklandıkları için bazı ana dallarda yüksek düzeyde bilgi sahibi olurlar. OIC'in A Level programı için öğrencilere sunduğu uzmanlaşma alanları şu disiplinlerdir: Türkçe, Matematik, Kimya, Biyoloji, Öykü, Fizik, Sosyoloji, Elektronik, İstatistik, Coğrafya, Klasik medeniyetler, Antik Tarih, Muhasebe, Tasarım, İspanyolca, Arkeoloji, Japonca, Arapça, Sanat, İngilizce, İngiliz edebiyatı, Dini çalışmalar, Politika Bilimi, Psikoloji, Fransızca, Portekizce, Rusça, Latince, Almanca, İtalyanca, İbranice, Yunanca, Çince.

- Pre A-Level Course. A Level öncesi eğitim kursu yurtdışından gelen birçok öğrenci için çok uygundur; çünkü, A-Level programı da dâhil olmak üzere İngiliz okul ve üniversite programlarına kabul için yüksek gereklilikler vardır. Başvuru sahipleri yüksek akademik bilgiye ve ileri seviye İngilizceye sahip olmalıdır. Bu nedenle, bu programda ana odak, dili öğrenmek, anadili düzeyinde dil becerilerine (okuma, yazma, dinleme, konuşma) ve akademik İngilizceye (akademik literatür okuma yeteneği, terminolojiyi anlama, bilimsel makale yazma) hakim olmaktır. Önemli konular kapsamlı bir şekilde incelenir. Eğitim sonucunda öğrenciler yeteneklerine güven duyarlar ve başarılı bir şekilde A-Level programını tamamlarlar.

Oxford International College - Müfredat Dışı Etkinlikler

Londra, Stanford ve diğer popüler şehirlere günübirlik geziler de dâhil olmak üzere öğrencilerin ilgi alanları dikkate alınarak ders dışı etkinlikler düzenlenmektedir. Öğrenciler futbol maçlarına, sinemaya, tiyatroya giderler, parklarda yürürler. Üniversite öğrencileri, Oxford Üniversitesi öğrenci altyapısını kullanma, münazaralara, tartışma kulüplerine ve önde gelen uzmanların verdiği derslere katılma konusunda eşsiz bir fırsata sahiptir.

Öğrencilere sunulan müfredat dışı etkinlikler şunlardır: Dans ve müzik stüdyosu, Tiyatro Kulübü, Tartışma kulübü, Münazara, IT kulübü, Fotoğraf, Snowboard, Badminton, Jimnastik, Lapta, Yüzme, Squash, Binicilik, Biatlon, Badminton, Tenis, Kriket, Dans, Koro, Futbol, Hokey, Atletizm, Okçuluk.

Öğrencilerin, koleje ve yurtlara yürüme mesafesinde bulunan Oxford Üniversitesi Spor Kulübü'ne erişimi vardır. Yıl boyunca bir dizi etkinlik ve yarışma düzenlenmektedir ve herkesin katılması için fırsatlar vardır.

Oxford International College - Konaklama Seçenekleri

Öğrenciler, banyolu tek kişilik odalarda rahat Wavey Gate'de yaşarlar. Odalar küçük kümeler halinde gruplanmıştır ve her 6 oda için ortak bir mutfak ve öğrencilerin boş zamanlarını geçirebilecekleri, arkadaşlarıyla sohbet edebilecekleri ve ödevlerini yapabilecekleri bir oturma odası bulunmaktadır. Tüm odalar kablosuz internet ile donatılmıştır ve rezidanslar 24 saat korunmaktadır. Ayrıca, öğrenciler ev sahibi bir ailede yaşamayı da seçebilmektedir.

Oxford International College - Üniversite ve Eğitim Başarıları

2019'da The Times School League, Daily Telegraph School League ve Educational Advisors' Independent School League Table tarafından en iyi performans gösteren kolej seçilmiştir. 2020'de bu unvanını korumuştur ve muhteşem üniversite destinasyonlarıyla başarısına başarı katmıştır: Her üç başvurandan biri Oxford veya Cambridge'de bir bölüm kazanmıştır; tüm öğrencilerin %58,6'sı Oxford, Cambridge, University College London, Imperial College London ve London School of Economics'e (G5'e yani İngiltere'nin en iyi beş üniversitesine) kabul edilmiştir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED