Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Mill Hill School - Londra


Mill Hill International School - İngiltere’de Lise Eğitimi

Mill Hill 1807’den bu yana eğitim veren mükemmellik konusunda dünyaca bir üne sahip İngiltere’nin köklü liseleri arasındadır. Kurulduğu yıllarda ilk olarak erkek öğrenciler için eğitim amaçlı planlanmıştır daha sonra karma eğitime geçilmiştir.

Mill Hill Okul Vakfı'nın bir parçası olan Mill Hill International, Londra'nın 13-17 yaş arası öğrenciler için önde gelen karma eğitim veren gündüzlü ve yatılı okuludur. Mill Hill International School, Londra’nın kuzeyinde yaklaşık 120 dönümlük güzel bir park alanında yer almaktadır. Okul, Mill Hill School kampüsünden sadece kısa bir yürüyüş mesafesi uzaklığında yenilenmiş kendi kampüsünde yer almaktadır.

Mill Hill Interational öğrencileri Mill Hill School topluluğu öğrencileri olarak sayılmakta ve okulun kendi öğrencilerine sunduğu yüzme havuzlarından, spor salonlarından, kütüphane, tiyatro ve müzik dahil olmak üzere diğer tesislerden yararlanabilmektedir.

Müfredatları arasında GSCE ve A-Level hazırlama programlarına ek olarak Resim, Biyoloji, Kimya, Bilgisayar Bilimi, İngilizce, Ekonomi, Matematik, Fizik, Coğrafya, Tasarım ve Teknoloji gibi sınıflara göre değişiklik gösteren dersler bulunmaktadır.

Mill Hill School ve Mill Hill International School ortak müfredatları olarak Spor, Müzik ve aktivite faaliyetleri beraber olarak yürütülmektedir.

Mill Hill International School - Müfredatı ve Programlar

Mill Hill International akademik müfredatı kapsamlı bir Oyun ve Etkinlik programı ile sürdürülmektedir. Öğrenciler bu sayede hem sınıf içi hem de sınıf dışındaki çok çeşitli etkinliklerden, sporlardan ve entelektüel disiplinlerden keyif almaktadır. Müfredatta yer alan dersler arasında Resim, Biyoloji, Kimya, Bilgisayar Bilimi, İngilizce, Ekonomi, Matematik, Fizik, Coğrafya, Tasarım ve Teknoloji gibi sınıflara göre değişiklik gösteren dersler bulunmaktadır.

Year 9 : Öğrenciler bu yılda GCSE /IGCSE kurslarına hazırlanmaktadır. Aldıkları dersler arasında İngilizce, Matematik, Biyoloji, Kimya Fizik, Resim, Bilgisayar, Drama, Coğrafya, Tarih, Müzik gibi birçok örnek verilebilir.

Year 10 - Two Year GCSE Course (14-15) : Öğrenciler bu yılda 8 ile 12 arası GCSE dersi almaktadır. Bu kursun süresi iki senedir. Aldıkları dersler arasında İngilizce, Matematik Biyoloji, Kimya Fizik, Resim, Teknoloji- Tasarım, Psikoloji gibi dersler yer almaktadır.

Year 11 - One Year GCSE Course : Bu kursu tamamlayan öğrenciler A-Level derslerini almak üzere Mill Hill School’a geçiş yapabilmektedir. Bu kurs 2 yıllık GCSE kurs programının 1 yıla sığdırılmış yoğun bir kurs programıdır. Uluslararası öğrenciler aldıkları bu kurs sayesinde İngilizmüfredatına ve A-Level derslerine hazırlanmaktadır.

Mill Hill International School - Müfredat Dışı Etkinlikler

Resim, Atletizm, Badminton, Basketbol, Satranç, Criket, Dans, Münazara, Drama, Girişimcilik eğitim grupları, Futbol, Golf, Gymnastic, Hockey, Netball, Yüzme, Tenis, Voleybol, Yoga, Fitness ve daha birçok aktivite örnek olarak verilebilmektedir.

Okulun öğrencilere sunduğu gezi turları arasında Londra müzeleri ve sanat galerileri turu, West End tiyatro ve sinema, Oxford, Cambridge, Warwick, York, Canterbury, Brighton şehir turları, park yürüyüşeri ve birçok dış mekan aktivitesi yer almaktadır.

Mill Hill International School - Konaklama Seçenekleri

Mill Hill, öğrencileri için dört farklı konaklama alanı sunmaktadır. Bu konaklamalarda Mill Hill School öğrencileri ve International öğrencileri beraber kalmaktadır. Doğa ile iç içe olan bu konaklama alanları Londra’nın merkezine 30 dakikalık uzaklıkta yer almaktadır.

Öğrenciler bir yandan kırsal alanın ve doğanın tadını çıkartırken aynı zamanda Londra’yı da keşfedebilir. Öğrenciler Burton Bank, Collinson, Macgregor House, Ridgeway olmak üzere dört farklı evde konaklayabilmektedir. Evlerin hepsi düzenli olarak denetimlenmektedir.

Evlerde öğrencilerin rahat bir süreç geçirmeleri için ortak alanlar, mutfak, oyun alanları, Tv odaları bulunmaktadır. Öğrencilere günde üç öğün yemek sunulmaktadır.

Mill Hill International School - Eğitim Başarıları

GCSE / IGCSE

%649-7 (A*-A) 
%81 9-6 / (A* - B) IGCSE 
%97,59-4 (A* - C)


Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED