Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

MPW Cambridge - Cambridge


MPW Sixth Form College Cambridge - İngiltere'de Lise Eğitimi

Mander Portman Woodward (MPW), 1973 yılında kuruluşundan bu yana üniversite hazırlık programlarına yer vermektedir. Okulun, birçok saygın üniversitelerin kampüslerine oldukça yakın olan üç şubesi bulunmaktadır. Bunlar; MPW Londra, MPW Birmingham ve MPW Cambridge şubeleridir. Okulun her üç şubesi de öğrencilerini dünyanın en önde gelen üniversitelerine girmeleri için onlara farklı nitelikleri olan kampüslerde fakat aynı metodoloji doğrultusunda eğitim verilmektedir. Yarım asıra dayanan köklü eğitim geçmişiyle MPW, bünyesinde öğrencileri için "Fifth ve Sixth Form" programlarına yer vermektedir.

MPW College Cambridge şehrin kalbine kısa bir yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. Brookeside'da bulunan ana bina Viktorya döneminden kalma tarihi bir yapıda yer almaktadır. Okulun sahip olduğu olanaklar arasında özel öğretim odaları, üç fen laboratuvarı ve sanat odası bulunmaktadır. Sınıfların çoğu görsel - işitsel olanaklara ve interaktif beyaz tahtalara sahiptir. Brookside binasında bulunan diğer olanaklar arasında büyük bir sınav odası, internet kütüphanesi, ICT odası, bilgisayar destekli çalışma odaları bulunmaktadır.

Kolejde çok çeşitli modern kaynaklar ve tesisler, kolejin öğretim ve öğrenim programları bulunmaktadır. Kolej, mükemmel fen laboratuvarları, iki BT odası ve çoğu sınıf ekran tabanlı öğrenim teknolojileri ile donatılmıştır. Sınıfta öğretmenlerin rahatlıkla seminer yapabilmeleri ve etkileşimli beyaz tahta veya grup tartışması gerçekleştirebilmeleri için tasarlanmıştır.

MPW Sixth Form College, Cambridge Üniversitesi ve üniversite hastanesi Addenbrooke's ile yakından güçlü ilişkilere sahiptir. Bu iletişim gücü sayesinde MPW öğrencileri, Yapay Zeka ve Bilgi İşlem'den İşletme ve Yönetim'e, Etik ve Beyin Bilimi'ne kadar çeşitli bölümleri ve son teknoloji araştırma alanlarını keşfetme olanaklarına sahiptir.

Ayrıca, MPW öğrencileri her yıl hem yerel hem de Londra’daki LSE, King’s College ve UCL gibi İngiltere’nin önde gelen üniversite bölümlerindeki etkileyici seminerlere katılma imkânı bulmaktadır.

MPW College Cambridge Müfredatı ve Programlar

Kolej'de sunulan müfredatlardan bazıları aşağıda örnek olarak verilmiştir. Diğer müfredatlar arasında Retakes, Transfers at the end of Year 12, Extra Tuition yer almaktadır.

- GCSE (10.ve 11.Sınıflar) : GCSE süresince sunulan derslerden bazıları: Sanat ve Tasarım, Biyoloji, Kimya, Bilgisayar Bilimleri, Ekonomi, İngilizce, İngiliz edebiyatı, Fransızca, Coğrafya, Almanca, Tarih, Matematik, Fizik, Psikoloji, Din eğitimi, İspanyolca.

- A Level (12.ve 13.Sınıflar) : MPW College Cambridge kampüsünde sunulan derslerden bazıları: muhasebe, sanat ve tasarım, biyoloji, kimya, çince, klasik medeniyetler, bilgisayar bilimleri, ekonomi, İngilizce, İngiliz edebiyatı, ileri matematik, coğrafya, medya eğitimi, psikoloji, politika, sosyoloji, din eğitimi, fizik, İspanyolca, Almanca.

- Easter Revision : Gözden geçirme veya diğer adıyla tekrar kurslarında, müfredatın temel yönlerine vurgu yapılmakta ve geçmiş sınavlar üzerinde çok sayıda pratik gerçekleştirilmektedir. Hem A Level seviyesinde hem de GCSE'de bazı konular modüller halinde öğretilmekte ve kurs eğitmenleri, farklı modülleri en iyi nasıl bir araya getirebileceğinizi belirlemeye yardımcı olmaktadır.

MPW Sixth Form College Cambridge Spor, Sanat ve Kültürel Çalışmalar

MPW'de tüm yıl boyunca öğrencilerin sağlıklı ve aktif kalmalarına özen gösterilerek sosyal ve fiziksel etkinlikler düzenlenmektedir. Öğrenciler bu etkinlikler sayesinde akranlarıyla ortak ilgi alanları paylaşmayı, liderlik becerilerini geliştirmeyi ve geleceğe daha aktif hazırlanmayı öğrenmektedir. Öğrenciler bazı yardım kampanyaları düzenleyebilmekte, münazara oturumlarına katılabilmekte veya çeşitli sosyal aktivitelerde yer alabilmektedir.

Sporu seven öğrenciler, Cambridge'de bulunan çok çeşitli spor kulüpleri aracılığıyla benzer düşünen arkadaşlarla buluşma imkân bulmakta veya yeni arkadaşlar edinmek için birçok çeşitli fırsata sahip olabilmektedir.

Öğrencilerinin sağlığını düşünerek tüm yıl boyunca spor etkinlikleri de düzenleyen MPW College, Bu etkinlikleri genellikle halka açık olan lokal spor alanlarında sunmaktadır. Öğrencilere spor ve sanat faaliyetlerinin yanı sıra boş zamanları ve hafta sonları için bir çok farklı aktivite ve gezi programı da sunulmaktadır.

MPW Sixth Form College Cambridge Konaklama

MPW College öğrenci konaklaması, tamamen Mander Portman Woodward grubuna ait bağımsız bir şirket olan Kensington Student Services (KSS) tarafından yönetilmektedir. KSS, Londra, Birmingham ve Cambridge'de okuyan 16 yaş ve üstü uluslararası Sixth Form öğrencilerine konaklama sağlamak ve düzenlemek için uzman bir konaklama ajansı olarak kurulmuştur. 

MPW'nin Cambridge'de konaklamaya ihtiyaç duyan öğrenciler kolejin oldukça yakınında bulunan iki farklı konaklama alanı sunmaktadır. Konaklama alanları okula yürüme mesafesinde yer almakatadır.

Malta Road : kafelere, uluslararası restoranlara ve bağımsız mağazalara ev sahipliği yapan canlı Mill Road'a yakın cazip bir bölgede yer almaktadır. Beş teraslı evden ve bitişiğindeki Beechwood House'daki müstakil dairelerden oluşmaktadır. Güzel bir şekilde tamamlanmış ve gerçek bir ev hissi veren Malta Road, öğrenciler için ortak dinlenme alanları, tek kişilik paylaşımlı veya özel banyolu odalar ve birçok daha ortak kullanım alanlarını öğrencilere sunmaktadır.

Tripos Court : MPW Cambridge'e kısa bir yürüyüş mesafesinde yer alan Tripos Court, öğrencilere en-suite banyolu odalar, ortak çamaşır yıkama tesisleri ve harika sosyal alanları ile mükemmel bir konaklama imkânı sunmaktadır.

Tripos Court, güneşli günlerde sosyalleşmek için mükemmel olan kendi bahçelerine sahiptir. Ayrıca konumu itibariyle de çok sayıda mağaza, restoran, müzik mekânı ve sinemanın bulunduğu Cambridge Leisure Park'a yakındır. Konaklama birimlerimiz, her biri kendi geniş ortak mutfağı ve yemek alanına sahip altı odadan oluşan küme dairelere bölünmüş şekilde tasarlanmıştır ve dinlenmek ve sosyalleşmek için harika alanlara sahiptir.

MPW Sixth Form College Cambridge Sınav ve Üniversite Başarıları

Akademik olarak çok başarılı bir okul olan MPW College'in üç kampüsü de A-Level skorlarına göre İngiltere'nin en başarılı ilk 20 koleji arasındadır. Son 2 senede yaklaşık 500 öğrenci Russell Group ve University of London üniversitelerine yerleşmeyi başarmıştır. Ayrıca MPW London şubesinden, MPW Birmingham şubesinden ve  MPW Cambridge şubesinden mezun olan öğrenciler Top Tier Universities olarak bilinen en yüksek kademelerdeki üniversitelere yerleşmişlerdir. Bu üniversitelerden bazıları şunlardır: Oxford, Cambridge, Glasgow, Edinburgh, Essex, Bath, Warwick, Sussex ve Nottingham.

2022 A-Level Sınav Sonuçları

%36A*-A
%64A*-B

2022 GCSE Sınav Sonuçları

%459 - 7
%929 - 4

MPW Sixth Form College Avantajları

 • 1. Dünyanın en popüler üniversite şehirleri arasında yer alan Londra ve Cambridge'in yanı sıra, İngiltere'nin en büyük ikinci şehri Birmingham'da kampüsleri bulunmaktadır.
 • 2. Tüm merkezleri A-Level sonuçlarına göre İngiltere'nin en iyi 20 Sixth Form koleji arasındadır. 
 • 3. Son 2 yılda öğrencilerinin yaklaşık %70'ini İngiltere'nin top üniversiteleri arasında yer alan Russell Group, University of London ve Top Tier Universities yerleştirme başarısını göstermiştir. 
 • 4. Kapsamlı International Foundation programları sayesinde İngiltere'nin en başarılı üniversitelerine direkt geçiş imkanı tanımaktadır.
 • 5. Art Portfolio kursları sayesinde sanat alanında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercih ettiği kolejler arasındadır.
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED