Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Ashford School - Canterbury


Ashford School - İngiltere’de Lise Eğitimi

Ashford School, East Hill, Ashford, Kent'te karma eğitim veren bağımsız bir yatılı ve gündüzlü okuldur. Ortaokul ve Lisede (11-18 yaş) 480, alt sınıflarda (3-11 yaş) 370 öğrenci bulunmaktadır. Sixth Form’da 180 öğrencisi vardır. 1895’te kurulmuş okulun öğrencilerinin 150 kadarı yurtta kalırken uluslararası öğrenci sayısı 155'tir. Okul resmi olarak anglikanizmi din benimsese de, herhangi bir dinin çocukları burada eğitim görebilmektedir.

Londra'dan yüksek hızlı trenle sadece 37 dakika uzaklıktaki Ashford International tren istasyonuna yürüme mesafesinde bulunan okul, Eurostar üzerinden kıtaya hızlı erişimden de yararlanmaktadır. Londra havaalanlarının tümü 90 dakika uzaklıktadır ve çevredeki şehir ve kasabalara otobüs seferleri düzenlemektedir.

Toplam kampüs alanı 23 dönüm kadardır. Ashford School, yüksek dünya standartlarını karşılamak için sürekli kendini modernize etmekte, modern ekipman ve teknoloji ile donatmaktadır. Bugün itibarıyla, kampüste geniş bir kapalı yüzme havuzu, müzik ve drama stüdyoları (birkaç sahneli), dersler için modern aydınlık sınıflar, spor salonu, basketbol ve diğer oyunlar için sahalar (her türlü havada kullanılabilecek şekilde) ve ayrıca iyi donanımlı sanat stüdyoları bulunmaktadır. Pratiğe dayalı derslerin, teknoloji ve tasarım stüdyolarının sıklıkla kullandığı fonksiyonel bilimsel laboratuvarlar bulunmaktadır. Ayrıca geniş bir ortak yemek salonu, öğrenci tiyatrosu ve kafeteryası vardır.

Ashford School - Müfredatı ve Programlar

- GCSE. 10-11. sınıf öğrencileri için sunulan GCSE eğitim programı, Birleşik Krallık'taki yüksek eğitim standartlarına göre tasarlanmıştır. Tüm öğrencilerin katıldığı zorunlu derslerin listesi: İngilizce; Yabancı Dil; Matematik; Doğa bilimleri (fizik, kimya veya biyoloji). Ek olarak, her öğrencinin ilgilerine göre üç veya dört ders seçmesi istenir. Okulun sunduğu GCSE seçmeli konularının bazıları: Oyunculuk sanatı; Latin dili; Beden eğitimi ve spor; İspanyolca; Coğrafya; Tasarım ve Teknoloji; Fransızca; Sanat ve Tasarım; Klasik uygarlık; Giyim tasarımı; Almanca; Müzik sanatı; Dini çalışmalar; Tarih.

- A LEVEL. İngiltere'de 12-13. sınıflara verilen eğitimdir. Programın ilk yılında (AS) 4-5 ders neredeyse üniversite düzeyinde incelenir. İkinci yıl (A2) öğrenciler 3-4 ders seçerler.A Level dersleri öğrencinin gelecekteki üniversite bölümüne göre tamamen bireysel olarak seçilmektedir. Okulun sunduğu A Level derslerinin bazıları şunlardır: Business theory; Coğrafya; Fotoğraf Sanatı; Biyoloji; Klasik uygarlık; Yüksek Matematik; İspanyolca; Tiyatro sanatı teorisi; Tasarım ve Teknoloji; Almanca; Matematik; Spor teorisi; Ekonomi; Kimya; Sanat; Tarih; Tekstil Tasarımı; İngiliz edebiyatı; Psikoloji; Latin dili; Müzik; Fransızca; Fizik.

Uluslararası öğrenciler ayrıca EFL programında ek destekleyici İngilizce derslerine katılırlar.

Eğitim sınıfları, konunun popülerliğine ve alaka düzeyine bağlı olarak 1 ila 18 kişiden oluşur, ortalama bir sınıf 10 öğrenciden oluşur.

Pek çoğu öğrenme işlevi de taşıyan çeşitli sınıf dışı ve sosyal etkinlikler sağlanmaktadır. Çeşitli faaliyet alanlarından tanınmış profesyoneller genellikle davet edilir ve tematik dersler (en az iki haftada bir) ve bireysel dersler verirler.

Ashford School International Center (ASIC) Eylül 2015'te açılmıştır. Okulun bu bölümü, ana dili İngilizce olmayan öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Bu merkez, dünyanın dört bir yanından öğrencilerin, okulun geri kalanına katılmadan önce iGCSE'yi tamamlamalarına olanak tanımaktadır.

Ashford School - Müfredat Dışı Etkinlikler

Ashford School, öğrencilerin tam ve kapsamlı gelişimi için gerekli her olanağa sahiptir; çok sayıda kulüp ve ilgi alanı vardır. Ders dışı etkinliklere örnekler: Güzel Sanatlar, Orkestra, Tasarım, Drama, Vokal, Koro, Danslar, Fotoğraf.

Birçok öğrenci boş zamanlarını aktif dinlenme ve spora ayırır; en popüler sporlar arasında şunlar sayılabilir: Atletizm, Futbol, Kriket, Squash, Hokey, Danslar, Tenis, Netbol, Badminton, Yüzme.

Cumartesi günü öğrenciler akademik çalışmalardan muaftır; rahatlayabilir ve arkadaşlarıyla birlikte yürüyebilir, Canterbury veya Londra'ya bir geziye çıkabilirler.

Ashford School - Konaklama Seçenekleri

Ashford School'da yatılı yaşam 10 yaşında başlar, burada öğrenciler çeşitli yatılı seçeneklerinden yararlanabilirler: esnek, haftalık veya tam.

Yatılı okulda yaklaşık 150 öğrenci bulunmaktadır. Kampüste 4 konforlu yurt vardır: Öğrencilerin cinsiyet ve yaşlarına göre yerleştirme yapılmaktadır. Alt sınıf öğrencileri 2-3 kişilik konforlu odalarda, lise öğrencileri ise özel olanaklara sahip tek kişilik özel odalarında yaşar.

Ashford School - Üniversite ve Eğitim Başarıları

Ashford School yakın zamanda Büyük Britanya'daki TOP-20 okulları listesine dâhil edildi. Mezun öğrencilerin %85’I ilk veya ikinci tercihlerine yerleşmektedirler. Öğrenciler bilimden sanata birçok bölümü tercih edebilmektedir. Genellikle İngiliz üniversitelerini tercih eden mezunlar ABD üniversitelerini de tercih edebilmektedir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED