Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Oakham School - Leicester


Oakham School - İngiltere’de Lise Eğitimi

Oakham School, 1-18 yaş aralığındaki öğrencilere karma, yatılı ve gündüzlü bir eğitim vermektedir. Toplam 1000 öğrencisinin %50'si yatılıdır ve %17'si uluslararası öğrencilerdir. Sixth Form'da okuyan öğrenci sayısı 360'tır ve ortalama sınıf mevcudu 8-11 arasında değişmektedir.

1584 yılında Rutland kıyısındaki tarihi kasaba Oakham'da kurulan Oakham School, Peterborough'dan karayoluyla sadece 30 dakika ve oradan Londra'ya trenle bir saatten kısa mesafededir. Okul, Sanat, Müzik ve Sporda güçlü bir geleneğin yanı sıra akademik mükemmelliğin geliştiği bütünsel bir yaklaşımı benimser.

Oakham kasabası çok sessiz, sakin, çok sayıda yeşil bahçe ve çimenlik ile yaşanası bir yerdir; öğrencinin derslerden dikkatinin dağılmayacağı ideal bir noktadır. Fakat dilendiğinde İngiltere'nin birçok ilginç ve tarihi şehrine - Birmingham, Cambridge, Leicester, Nottingham, Bristol - kolayca ulaşılabilmektedir.

Oakham School, ders çalışmak, spor yapmak ve yürüyüş yapmak, boş zaman ve müfredat dışı etkinlikler için devasa bir kampüse sahiptir. Spor eğitimi için geniş kapalı salonlar, yüzme havuzlu ayrı bir bina, profesyonel tenis kortları, bakımlı bahçeler ve yeşil çimlerle çevrilidir. Her öğrencinin devasa bir kütüphaneye erişimi vardır ve bilimsel ve pratik laboratuvarlar, 2 tiyatro, bir müzik okulu ve Sanat ve Tasarım Merkezi inşa edilmiştir. Okulun spor altyapısı ülkenin en iyilerinden biri olarak kabul edilir. Oyun alanlarının toplam alanı 40 hektara ulaşmakta olup ayrıca çok fonksiyonlu spor ve fitness salonu, hokey ve squash kortları bulunmaktadır... Tüm öğrencilere pratik olarak uygulayabilecekleri 30'dan fazla spor çeşidi sunulmaktadır.

- En yakın büyük havaalanları: East Midlands (55km), Birmingham (104km)

Oakham School - Müfredatı ve Programlar

Okul, 2002'den beri IB Diplomasını A Level ile birlikte başarıyla sunmaktadır ve IB adaylarının yaklaşık %25'i 40 (45 üzerinden) veya üzeri puan alırken, A Level öğrencilerinin yaklaşık %75'i A*/B elde etmektedir.

- A Level. 16-18 yaş arası lise öğrencileri için istedikleri üniversiteye kabul hazırlıklarıyla geçen iki yıllık bir programdır. Yeterince yüksek nota sahip A-Level sertifikası, mezunların ek giriş sınavları olmadan en seçkin ve prestijli üniversitelere bile girmelerini sağlar. Öğrenciler tamamen kendi kariyer hedeflerine göre derslerini seçmelidirler ve bu nedenle uygun A Level konularına sahip bir lise tercihi önemlidir. Oakham School'un sunduğu A Level konuları şunlardır: Business, Biyoloji, Sanat ve Tasarım, Kimya, Tasarım & teknoloji, Eleştirel & Bağlamsal Çalışmalar, Klasik medeniyetler, Ekonomi, Bilgisayar Bilimi, İktisat, İngiliz Edebiyatı, Fransızca, Coğrafya, Matematik/İleri Matematik, Latince, Almanca, Tarih, Klasik Yunanca, Fizik, Beden Eğitimi, Müzik, Politika, Felsefe, Psikoloji, İspanyolca, Din ve Felsefe, Beden Eğitimi, Drama ve Tiyatro, İspanyolca.

- IB Uluslararası Bakalorya programı da Sixth Form aşamasının bir çeşididir ve 16-18 yaş arası öğrencilere yöneliktir. IB sertifikası dünya çapındaki üniversiteler için oldukça değerlidir, bu nedenle öğrencilerin yükseköğrenim için bir ülkeye kendisini kısıtlaması gerekmez. Her öğrencinin ders programı 6 seçilmiş disiplin içerir: 3'ü standart bir düzeyde ve 3’ü daha karmaşık, ileri düzeyde. Ayrıca, her öğrenci bilgi teorisi derslerine katılır, akademik bir genişletilmiş makale yazar ve CAS derslerini (yaratıcılık, etkinlik, hizmet) alır.

- BTEC Sport and Exercise Science; BTEC Business Management eğitimleri de verilmektedir.

- EAL. Oakham'da, ana dili İngilizce olmayan öğrencilerin başarılarını desteklemek ve geliştirmek için Ek Dil olarak İngilizce (EAL) sınıfları her öğrencinin farklı ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde sunulmaktadır.

Oakham School - Müfredat Dışı Etkinlikler

Oakham School, müfredat dışı boş zaman programı çok çeşitlidir, herkes kendisi için bir şeyler bulabilir. Ayrıca, düzenli olarak çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir: tiyatro prodüksiyonları, performanslar, müzikaller, konserler ve solo performanslar.

Spor Olanakları. Masa Tenisi, Futbol, Tırmanış, Atletizm, Clay pigeon shooting, Tenis, Basketbol, Ragbi, Squash, Bisiklet, Kriket, Netbol, Cross Country, Aerobik, Hokey, Badminton, Yüzme, Polo, Kano, Lakros, Golf, Yelken.

Müfredat dışı kulüpler: İngilizce kulübü, Münazara ve hitabet, Tasarım, Fransızca kulübü, Edebiyat kulübü, Matematik kulübü, Aeroclub, Genç girişimciler kulübü ve diğerleri.

Müzik sanatında yetenekli öğrenciler düzenli olarak ülke çapında ve şehirde konserler verirler (yılda 80'den fazla performans).

Ayrıca İngiltere şehirlerine ve yurt dışına düzenli geziler düzenlenmektedir.

Oakham School - Konaklama Seçenekleri

Okul arazisinde konaklama için toplam 16 yurt-ev inşa edilmiştir. Her ev mükemmel bir şekilde donatılmıştır (gerekli aletlerin bulunduğu öğrenci mutfağı ve dinlenmek için rahat oturma odaları dâhil). Genellikle daha genç öğrenciler 2-5 kişilik ortak odalarda, lise öğrencileri ise konforlu çift kişilik odalarda yaşar. Kız ve erkek öğrencilere ayrı yurt-evler verilir.

Her yurt-ev, her yaştan öğrencinin birbirini desteklemeyi, değer vermeyi ve birbirini kollamayı öğrendiği bir topluluktur. Yemekler, geniş bir ortak yemek odası olan Barraclough Yemek Salonu'nda servis edilir. Menüde farklı diyetler ve vejetaryen yemekleri bulunmaktadır.

Oakham School - Üniversite ve Eğitim Başarıları

Oakham School, İngiliz okullarının TOP-100'ünde ve IB programını uygulamada ülkede 9. sırada yer almaktadır. Her yıl yaklaşık 11-12 mezun Oxford ve Cambridge'in öğrencisi olurken, birçoğu prestijli Russel Group üniversitelerini seçmektedir: Newcastle; Nottingham; Leeds; Birmingham; UCL; Durham.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED