Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Fulham School - Londra


Fulham School London - İngiltere’de Lise Eğitimi

Fulham School London bağımsız ve karma eğitim veren gündüzlü bir okuldur ve ilköğretimden başlayarak kız ve erkek öğrencilere zengin ve çeşitli bir müfredat sunar. Okulun, her biri kendi farklı kimliğine sahip dört aşaması vardır: Fulham Pre-Prep: Resepsiyondan 2. Sınıfa (4-7 yaş arası); Fulham Prep: 3. Sınıftan 8. Sınıfa (7-13 yaş arası); Fulham Senior: 9. sınıftan itibaren (13 yaşından itibaren); Fulham Sixth Form: 12. sınıftan itibaren (16 yaş ve üzeri).

Fulham School’un Lise bölümü 2017 yılında açılmıştır ve bu tarihten sonra ismi Fulham School haline gelmiştir. Okul bir Inspired School üyesidir.

Lise eğitimi, Chesilton Road'daki yeni kampüste verilmektedir. Bina, kentsel okul ortamına güzellik katan modern cam mimarisiyle özel olarak inşa edilmiştir. Özellikler, 9-13. sınıflar için tasarlanmış çok çeşitli modern sınıflar içerir. Yeni okulda ayrıca bir drama stüdyosu ve sanat odası, iki bilim laboratuvarı ve geniş bir yemek salonu bulunmaktadır. Lise öğrencileri kendi sosyal alanlarına sahiptir.

Fulham School London - Müfredatı ve Programlar

Fulham School'da lise eğitimi iki programdan oluşmaktadır. 10. ve 11. sınıflar GCSE müfredatı alırken 12. ve 13. sınıflar IB (International Baccalaureate) programı almaktadır.

- GCSE. Fulham School'un GCSE müfredatı altı temel konu etrafında oluşturulmuştur: İngiliz edebiyatı ve dili, matematik ve üç bilim. Ek olarak, tüm öğrenciler seçmeli dersler arasından bir dil de dâhil olmak üzere dört ders seçerler. Notlandırılmaya tabi tutulan on dersin yanı sıra, her öğrenci, PSHE'de (Personal, social, health and economics) bir dizi proje üstlenir. Ayrıca PE (Physical Education) için çok çeşitli spor ve aktiviteye katılmaktadır. Bu etkinlikler müfredatı destekleyen tamamlayıcı etkinlikler değil, müfredatın temel bileşenleri olarak değerlendirilmektedir.

- IB (International Baccalaureate). Uluslararası Bakalorya, bugün öğrencilere sunulan en iyi üniversite öncesi programlardan biridir. Eğitime yönelik geniş, tutarlı ve bütünsel yaklaşımı, öğrencilere küresel bir bakış açısı sağlarken, 21. yüzyılın zorluklarına hazırlayan temel becerileri ve fikirleri kazandırmaktadır. IB program için öğrencilerin altı ders seçmesi gerekir. Bunların üçü Yüksek Düzeyde geri kalanı Standart Düzeyde olmalıdır. Fulham School'da seçilebilecek bazı dersler şunlardır: Dil ve Edebiyat Çalışmaları, Dil edinimi, Bireyler ve Toplumlar, Bilimler, Matematik, Sanat, Psikoloji, Ekonomi.

Fulham School London - Müfredat Dışı Etkinlikler

Müfredatta yer alan spor, müzik ve drama programının yanı sıra, Fulham Senior'daki tüm öğretmenler öğle yemeğinde ve okuldan sonra çok çeşitli isteğe bağlı zenginleştirme etkinlikleri sunar. Müzik toplulukları, komedi doğaçlamaları, bilim kulüpleri, münazara, kodlama, şarkı grupları ve çok daha fazlası her dönem sunulmaktadır.

Akşam Kulüpleri. Okulun merkezi konumu nedeniyle, heyecan verici bir dizi etkinlik sunmak için yerel spor kulüplerine ve işletmelere erişimim sağlanabilmektedir. Chesilton Road'daki yeni kampüs, Brezilya jiu-jitsu, bale, drama, bisiklet ve kürek sporları da dâhil olmak üzere harika stüdyo ve kulüp seçeneklerine yakındır.

Fulham School London - Üniversite ve Eğitim Başarıları

Fulham School Inspired School üyesidir. Dünyanın en iyi kolejlerindeki şiddetli rekabete rağmen, her üç Inspired öğrencisinden biri eğitimlerine dünyaca ünlü Russell Group ve Ivy League okullarında devam etmektedir. Fulham School'un sağladığı desteğe ek olarak, Inspired öğrencileri 'Ostaz by Inspired'a erişebilir. Ostaz by Inspired, notlarını ve üniversite fırsatlarını en üst düzeye çıkarmak için okul günleri dışında ek destek isteyen öğrencilere birinci sınıf özel ders hizmetleri sunar.

Inspired, tüm Inspired öğrenciler için özel fiyatlar ile ABD ve Birleşik Krallık üniversite kabul danışmanlığı için Arete Education ve The Classroom Door gibi ünlü sektör liderleriyle partner olarak çalışmaktadır.

Lise bölümü 2018'de eğitime başlayan okulun GCSE sınav sonuçları şu şekildedir: Öğrencilerin %22'si tam not olan 9 başarısını göstermiştir. Öğrencilerin %45'i 9-8 puanlarını elde ederken %64'ü 9-7 puanlarını almıştır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED