Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

St Michael's School Llanelli - Cardiff | Galler


St. Michaels School - İngiltere’de Lise Eğitimi

3-18 yaş arası hem yerel öğrencilere hem de uluslararası öğrencilere eğitim veren köklü bir lise olan St. Michaels School, yeni adıyla Cats Global Schools eğitim kurumunun okullarından biridir. Cats Colleges dünyanın farklı yerlerinde açtığı okullar dolayısıyla ismini Cats Global Schools olarak değiştirmiştir. Ve bünyesinde pek çok farklı ülkede okullar bulundurmaktadır. İlk olarak ismi Cats Colleges olan eğitim kurumu dünyanın dört bir yerindeki okulları kapsayacak şekilde ismini CATS Global Schools olarak değiştirmiştir. Bünyesinde artık bağımsız yatılı okullar, sanat okulu, dil eğitimi okulları ve çeşitli yaz programlarıyla çok güçlü küresel bir ağ haline gelmiştir.

St. Michaels School, 1923 yılında kurulan lise İngiltere'nin en önde gelen bağımsız okullarından biridir. Okul akademik mükemmelliğin ve öğrencinin çok yönlü kişisel gelişiminin bir bütün olarak ele almaktadır. St. Michaels, güçlü ve deneyimli akademik kadrosuyla kendine güvenen, yetenekli ve dirençli bireyler yetiştirmek için çabalamaktadır. Öğrencilerin bu mükemmel ilerleme dönem sonu sınav sonuçlarına yansımaktadır.

Michael's School, dört ayrı ev alternatifi ile öğrencilere konforlu yatılı konaklama imkânı sunmaktadır. 12-14 yaş arası yatılı öğrenciler için konforlu ve sade Parc House, 15-18 yaş arası yatılı öğrenciler için onlara uygun olarak dizayn edilmiş Tenby House ve eğitimlerinin son yılındaki erkek ve kız Sixth Form öğrencileri için iki farklı ev daha tam donanımlı olarak öğrencilere sunulmaktadır.

Cats Global Schools eğitim mottosunu “dünyayı şekillendirecek yeni nesillere ilham vermek” olarak belirtmektedir. Eğitim merkezleri ortak bir öğrenme deneyimine odaklanan modern ve ilgi çekici olarak tasarlanmıştır. Okul konumu dolayısıyla Güney Galler’in güzel bir bölgesinde yer almaktadır. Swansea şehrine ve başkent Cardiff’e yakın mesafededir.

Müfredatları arasında GSCE ve A-Level programlarına ek olarak İngilizce, Matematik, Fen, Tarih, ICT, Müzik, Sanat ve Tasarım, Beden Eğitimi, Psikoloji gibi sınıflara göre değişiklik gösteren dersler bulunmaktadır.

Okulda sunulan etkinlik ve sporlara örnek olarak futbol, tenis, rugby, müzik ve drama gibi birçok örnek verilebilir. 

St. Michaels School - Müfredatı ve Programlar

Prep School (3-11) : İngilizce, Matematik, Fen, ICT, Coğrafya, Sanat ve Tasarım, Tarih, Müzik, Beden Eğitimi, Fizik, Din Eğitimi, Gallerce öğrencilere verilen dersler arasındadır.

Senior School (11-16) : İngilizce, Matematik, Coğrafya, Sanat ve Tasarım, Tarih, Müzik, Beden Eğitimi, Fizik, Din Eğitimi, Psikoloji, Drama, Gallerce, Fransızca, PSHE, Biyoloji, Bilgisayar Bilimleri öğrencilere verilen dersler arasındadır.

Sixth Form (16-18) : A Level, İngilizce, İleri Matematik, Coğrafya, Resim, İngiliz Edebiyatı, Tarih, Müzik, Beden Eğitimi, Fizik, Din Eğitimi, Psikoloji, Drama, Fransızca, İspanyolca, Gallerce, EPQ, Biyoloji, Bilgisayar Bilimleri öğrencilere verilen dersler arasındadır.

St. Michaels School - Müfredat Dışı Etkinlikler

Okuldaki ders dışı etkinliklere aşağıda örnekler verilmiştir. Örnekler değişkenlik gösterebilir.

Tenis, Basketbol, Netball, Rugby, Futbol, Atletizm, Yüzme, Kış Sporları, Satranç, Resim, IT kulüpleri, Quiz, Müzi geceleri,  Tesis dışı geziler örnek olarak verilebilir. Gezi ve aktiviteler yaş gruplarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

St. Michaels School - Konaklama Seçenekleri

- Parc House : Kampüs dışında, okulan yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunan öğrenci konaklaması oldukça konforlu olacak şekilde dizayn edilmiştir. Öğrenciler okula servisle gidip gelmektedir. 7-10 yaş arası öğrencilerin konakladığı ev katları kız öğrenciler ve erkek öğrencilere özel olarak ayrılmıştır.

- Tenby House :  Tenby House, okul sahasında yer alan ve tek kişilik, banyolu odalardan oluşmaktadır. 11, 12 ve 13yaş ve daha büyük öğrencilerin konaklamasına uygun şekilde tasarlanmıştır. Bina sıklıkla denetlenmekte ve kontrol edilmektedir.

St. Michaels School - Üniversite ve Eğitim Başarıları

A Level Sınav Sonuçları 2023

%79,1A* / A
%94A* - B
%98,7A* - C
%91,5En az bir A* veya A not alan öğrenciler
%80,9En az iki A* veya A not alan öğrenciler


GCSE Sınav Sonuçları 2023

%87A* / A
%97,1A* - B
%99,8A* -C
%100A* -C notu alan 5 veya daha fazla öğrenci sayısı
%90A*/A notu alan 5 veya daha fazla öğrenci sayısı
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED