Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Reddam House - Londra


Reddam House School – İngiltere’de Lise Eğitimi

Reddam House School, 2015 yılında kurulmuş olmasına rağmen 200 yıllık bir geleneği sürdürmekte olan Londra’ya sadece 1 saat uzaklıkta bulunan yatılı bir okuldur. Reddam House özellikle akademik, kültürel ve sportif mükemmelliği ile dünyaca ünlüdür.

Reddam House'da 11-18 yaş aralığında 650 öğrenci eğitim almaktadır. Bu özel okulda kız ve erkek öğrenciler birlikte, gündüzlü veya yatılı okumaktadır. 11 yaş itibariyle öğrenciler yatılı olarak okulda eğitim alabilmektedir.

Reddam House kampüsü 125 dönümlük bir araziye yayılmaktadır; ormanlık ve park alanları ortasında yer almaktadır. Bu geniş arazisi dâhilinde diğer birçok imkânının yanı sıra 350 kişilik profesyonel bir tiyatro salonu, 25 metrelik kapalı bir yüzme havuzu ve 4G Astro çim hokey sahası bulunmaktadır.

Reddam House’da, 2016 ISI raporuna göre, çocukların ahlaki, sosyal, ruhsal ve kültürel gelişim standartları mükemmel olarak tespit edilmiştir. Öğrenciler potansiyellerini geliştirmek için büyük bir coşkuyla çalışırlar, çünkü güçlü öğretim ve danışmanlık desteği sayesinde okula hâkim olan iyimserlik ve olumlu ilişkiler öğrencilere tesir eder.

Reddam House Başvuru Bilgileri

11 yaş ve üzeri öğrencilerin yatılı olarak katılım sağlayabildiği Reddam House Berkshire, okulunda eğitim almak isteyen öğrencilerin karar aşamasını önemli yönde etkileyen unsurlardan biri öğrencinin okulu ziyaret etmesidir. Explorer Day etkinlikleri her yılın ekim ayında gerçekleşir ve rehberler eşliğinde okul gezisi yapıldıktan sonra okul yönetiminin konuşmaları dinlenir.

Öğrenci karar verdikten sonraki aşama online başvuru formunun doldurularak okula iletilmesi ve kayıt ücretinin ödenmesidir. Kayıt ücreti 100£'dur. Başvurular, değerlendirme sonuçlarına ve uygunluk durumuna bağlı olarak yıl boyunca kabul edilmektedir.

Reddam House London, öğrencileri giriş için değerlendirmek üzere, yazılı bir sınav uygular. Giriş testleri ve mülakatlar, girişten önceki yılın Kasım ayının sonlarında yapılır. Bunlardaki performansına bağlı olarak öğrenci bir depozito ödenmesi şartıyla bir kabul teklifi alabilir.

Başvuru süreciyle ilgili detaylı bilgi almak için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Reddam House School Müfredatı ve Programlar

Reddam House School bünyesinde öğrenciler, 9.-11. Sınıf arasında GCSE eğitimi alırlar. 12.-13. Sınıf arasındaki Sixth Form yıllarında ise A-Level eğitimi verilmektedir.

GCSE dersleri 9. Sınıfın bahar döneminde seçilir. 10 ve 11.sınıfı kapsamaktadır. Kişisel sorgulamayı ve bağımsız çalışmayı vurgulayan ve ayrıca her öğrencinin benzersiz güçlü yönlerine ve ilgilendiği alana hitap eden bir müfredat sunmak için geniş bir konu yelpazesi sunulmaktadır. Tüm öğrenciler GCSE'de Matematik, İngilizce (Dil ve Edebiyat), Fizik, Kimya ve Biyoloji eğitimi alırlar. Ayrıca öğrenciler Bilgisayar Bilimi, Tarih, Coğrafya, Fransızca veya İspanyolcanın dâhil olduğu, Sanat ve Tasarım, Drama, Dans, Beden Eğitimi, Medya Çalışmaları, İşletme Çalışmaları ve Müzik dersleri arasından 4 ders daha seçebilmektedir.

A Level'da bir dizi derste yoğun bir uzmanlık eğitimi verilir. 12. Ve 13. Sınıf eğitim sürecinde sunulmaktadır. Reddam House Berkshire'daki tüm öğrenciler, seçtikleri dört ders üzerinde çalışarak Sixth Form'a başlarlar. Öğrencilerin çoğunluğunun Sixth Form’un ikinci yılında sadece üç ders alması beklenmektedir.

Öğrencilerin seçtikleri dersleri üniversitede okumak istedikleri bir bölüme göre seçmeleri tavsiye edilmektedir. Sunulan dersler arasında, İngiliz Edebiyatı, Matematik, İleri Matematik, Biyoloji, Kimya, Fizik, Tarih, Coğrafya, Fransızca, İspanyolca ve Bilgisayar Bilimi gibi daha geleneksel "kolaylaştırıcı dersler" bulunmaktadır. Ayrıca bireyi bir bütün olarak geliştirme hedefi doğrultusunda Sanat ve Tasarım, Drama, Dans, Beden Eğitimi ve Müzik gibi uygulamalı dersler verilmektedir. Ayrıca şu anda Ekonomi, İşletme Çalışmaları, Psikoloji ve BTEC Sport'u içeren bazı popüler ek seçenekler de sunulmaktadır.

Reddam House School Müfredat Dışı Etkinlikler

Reddam House London,  Akademik alan, öğrencilerin başarılı olduğu alanlardan yalnızca biridir; ders dışı program öğrencilerin tiyatro, dans, müzik, fotoğrafçılık ve bilgisayar gibi çok çeşitli etkinliklerin keyfini çıkarmasına olanak tanır. Rugby, hokey, futbol, kriket, netbol, rounders, yüzme, tenis, basketbol, golf, kros ve judo'da düzenli spor fikstürleri yer almaktadır.

Okulun neredeyse sınırsız müfredat dışı imkânlarını daha ayrıntılı görmek için bu linki tıklayabilirsiniz: 

Reddam House School Konaklama Seçenekleri

Öğrencilerin ilk günlerinden itibaren kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlamak için okul mükemmel bir programa sahiptir.

Lise öğrencileri 1-2 kişilik odalarda konaklarlar, daha küçük öğrenciler ise 3-4 kişilik odalarda konaklamaktadır. Öğrenciler kız ve erkekler için ayrılmış yurtlarda ayrı kalmaktadır.

Odalar haftada üç kere temizlenir ve günde üç öğün yemek verilir, öğrencilerin kendilerine atıştırmalıklar hazırlayabilecekleri mutfakları da bulunmaktadır. Öğrencilere her türlü hizmet ve yardım sunulmakla birlikte, kendilerinin bazı sorumluluklar alması istenmekte, böylece yetişkin hayata hazırlanmaları için çaba sarf edilmektedir.

Özel yatılı personel, günün her saati öğrencilerin ulaşabilmesine olanak sağlamaktadır. Öğrenciler ayrıca bireysel öğretmenlerinden özel eğitim ve üniversite başvuru süreci boyunca uzman rehberlik alabilmektedir.

Derslerden sonra yapılabilecek çok sayıda aktivite vardır. Öğrenciler, yemek yapmayı, ata binmeyi, tiyatroyu, jimnastiği deneyimleme imkânı bulabilir ayrıca çeşitli dillerde kendini geliştirebilmektedir. Çeşitli sanatları da deneyimleme fırsatı bulan öğrenciler spor konusunda da okul birçok alternatif bulabilmektedir.

Reddam House’da konaklamanın ayrıntılarını öğrenmek için bu linki tıklayabilirsiniz.

Reddam House School Üniversite ve Eğitim Başarıları

Reddam House London, 2021 yılı A-Level sonuçlarıyla kendi rekorunu kırmıştır; öğrencilerinin %62'si A*/A notlarına erişmiştir. GCSE sonuçları da bir o kadar başarılıdır. 2021 yılında öğrencilerin %63'ü 7-9 notlarını alırken, %28'i tam not olan 9 ortalamayla eğitimlerini tamamlamıştır.

Üniversiteye başvuran öğrencilerin tamamı birinci ve ikinci tercihlerine kabul edilmektedir, bunların yaklaşık %75'i Russell Group üniversiteleridir.

Reddam House School Avantajları

- Spor alanları, park alanı, ormanlık ve göl manzaralı 125 dönümlük tarihi bir arazide yer alan muhteşem Viktorya döneminden kalma tarihi bir binada eğitim imkânı sunması

- Elit Sporcu Programı ve olağanüstü Gösteri Sanatları Programı sunması

- Boston'daki Berklee College of Music ile özel ortaklığı bulunması ve öğrencilere dünya standartlarında çağdaş bir müzik eğitimi ve performans becerilerini geliştirmek için profesyonel müzisyenlerle çalışma fırsatı sunması

- Birleşik Krallıktaki bağımsız ortaöğretim yatılı okullar içinde, Times / Telegraph sıralamasında ilk 100 okul içerisinde yer alması

- Reddam House Berkshire, British Boarding School'un (BSA) Boarding Innovation 2020 ödülüne layık görülmüş olması

- BSA üyesi olması (British Boarding School's Association).

- Ayrıca, uluslararası en iyi uygulamalara ve birinci sınıf eğitim uzmanlarına erişim sağlayan küresel Inspired Education Group'un bir parçası olması

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED