Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Eastbourne College - Eastbourne


Eastbourne College - İngiltere’de Lise Eğitimi

Eastbourne College, İngiltere’nin en prestijli yatılı okullarındandır; aslen İngiliz aristokrasisinin ailelerinden gelen erkek çocuklarına eğitim vermek için tasarlanmış bir şekilde 1867'de eğitim vermeye başlamıştır. Karma eğitime ilk kez 1969'da geçilmiştir; kurum haklı olarak ilk ciddi karma yatılı okullardan biri olarak kabul edilmektedir. Bugün kız öğrenciler toplam öğrenci sayısının yaklaşık üçte birini oluşturmaktadır. Okulda en fazla 630 öğrenci eğitim alabilmektedir.

Okul kampüsü Eastbourne'da bulunmaktadır; Büyük Britanya'nın en güneşli ve en sıcak yerlerinden biridir. Bölgenin yanında geniş bir plaj, tenis (büyük) ve golf için büyük ve prestijli kulüplerin yanı sıra gerekli tüm kentsel altyapı (örneğin mağazalar, bankalar ve eczaneler) bulunmaktadır. Londra'nın merkezine yaklaşık bir buçuk saatte ulaşabilirsiniz.

Kampüsün mükemmel spor altyapısını belirtmekte fayda var. Öğrencilerin eğlence, spor ve açık hava etkinlikleri için ihtiyaç duyabilecekleri her şey bulunmaktadır : Netbol için sahalar; 2 squash kortu; 2 modern çok işlevli spor salonu; Ragbi sahaları; Tenis kortları; Geniş havuz (uzunluğu 25 metredir); Suni çim ile hokey sahası; 6 kriket sahası.

Eastbourne College - Müfredatı ve Programlar

Okuldaki eğitim küçük sınıflarda gerçekleştirilir; böylece öğretmenler, öğrencilere ödevleri daha dikkatli bir şekilde dağıtabilir ve "nokta" atışı uygulamalar yapabilirler : Uygulamalarının doğruluğunu, başarısını ve zorluklarını izleyebilirler.

9. sınıfta müfredat çok zengindir ve çok sayıda ders içerir. Öğrencilerin zevklerini, ilgi alanlarını, yeteneklerini daha doğru bir şekilde belirlemelerine, gelecekteki sınavları geçmek için belirli tercihler oluşturmalarına yardımcı olur.

10-11. sınıfta, öğrenciler GCSE final sınavlarına profesyonel olarak hazırlanırlar; toplam müfredat konu sayısı 10-11'e ulaşmaktadır.

Seçtikleri bir üniversitede eğitimlerine devam etmek isteyen öğrenciler için iki yıllık bir program tasarlanmıştır. 12. sınıfta öğrenciler 4 ders alırlar, 13. sınıfta sadece 3 ders alırlar fakat dersler neredeyse üniversite düzeyindedir. Öğrenciler tüm derslerini bağımsız olarak seçerler, kişisel yeteneklere, tercihlere, gelecekteki fakültenin gereksinimlerine ve uzmanlık alanlarına odaklanarak seçimlerini yaparlar.

Eastbourne College'ın öğrencilerine sunduğu derslerden bazıları şunlardır: Dini çalışmalar; Endüstriyel Tasarım; Biyoloji; Matematik; Fizik; Latince; İş ve Ekonomi; Yabancı Diller; Sanat; İngilizce; Yüksek Matematik; Yunanca; Kimya; Coğrafya; Müzik; Drama ve tiyatro; Fiziksel kültür ve spor; Tarih.

Eastbourne College - Müfredat Dışı Etkinlikler

Müfredat sadece akademik bilgi için sağlam bir temel sağlamak için değil, aynı zamanda her çocuğu kapsamlı bir şekilde geliştirmek, ona yeteneklerini, becerilerini ortaya koyması için her fırsatı vermek için tasarlanmıştır. Öğrenciler boş zamanlarında çeşitli seçmeli derslere, düşünce çevrelerine veya ilginç gezilere, yürüyüşlere ve keşiflere katılabilir, eğlenebilir veya bilişsel etkinliklerde bulunabilir. Her öğretmen, sorumluluklarını içtenlikle önemser, yüksek hedeflere ulaşmaları için öğrencileri teşvik eder, hep başarıyı vurgular ve çocuğun bireyselliğine saygı duyar. Burada, öğrencilere sürekli bir motivasyon aşılamak için eğitimden nasıl gerçekten zevk alacakları öğretilir.

Profesyonel, deneyimli ve kalifiye eğitmenler, eğitimleri sırasında çocuklarla ilgilenir, birçoğu uluslararası niteliklere, üne ve tanınırlığa sahiptir.

Buna ek olarak, okul öğrencileri kürek çekme ve yelkencilikte ustalaşma fırsatına sahiptir. Bu, sahil şeridinin yakınlığı ve kampüse çok yakın geniş bir plaj sayesinde mümkündür. Ayrıca, ilgilenenler eskrim yapabilirler.

Ayrıca yaratıcı ve yetenekli öğrenciler için başka birçok olanak sunulmaktadır: Drama kulübü, müzik stüdyoları, endüstriyel tasarım bölümü, dans dersleri.

Eastbourne College - Konaklama Seçenekleri

Okul kampüsünde öğrenciler için 10 geniş ve konforlu yurt hazırlanmıştır. Her biri güzel bir şekilde döşenmiştir, gerekli donanımlara sahiptir. Her yurt-evin kendi eğlence ve boş zaman etkinlikleri programı vardır; öğrenciler konserlere ve bayram yemeklerine, yarışmalara ve sınavlara, spor ve eğlenceli oyunlara katılabilirler.

Öğrencilerle birlikte her zaman deneyimli eğitimciler vardır: düzen, temizlik ve disipline uyulmasını izlerler, öğrencilere çeşitli sorunları çözmelerinde değerli tavsiyelerde bulunurlar; rahatlatmalarında ve eğlendirmelerinde her zaman yardımcı olmaya hazırdırlar.

Eastbourne College- Üniversite ve Eğitim Başarıları

İstatistikler, akademik eğitimin kalitesini yansıtmaktadır: Örneğin 2020 yılında, A Level mezunların yarısından fazlası en yüksek puanları almıştır. Çoğu zaman okulun öğrencileri Russell Group'un prestijli ve dereceli üniversitelerine girerler. Sadece son üç yılda Oxford ve Cambridge öğrencileri yaklaşık 20 Eastbourne College mezunu kabul etmiştir. Seçtikleri ilk tercihe ilk kez başarıyla giren öğrencilerin yüzdesi %70'e varmaktadır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED