Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Royal Russell School - Londra


Royal Russell School - İngiltere'de Lise Eğitimi

Royal Russell School, Güney Londra'nın Croydon bölgesinde bulunan bağımsız karma yatılı bir okuldur. 3-18 yaş arası öğrencilere eğitim verilen Royal Russell School 1853 yılında kurulmuştur. Kuruluşunda ünlü yazar Charles Dickens'ın da desteği bulunan Royal Russell School hamisinin Kraliçe II.Elizabeth olduğu bilinmektedir. Akademik olarak çok başarılı bir kolej olan Royal Russell School, 110 dönümlük üst düzey donanımları olan bir kampüse sahiptir. Okul kampüsünden Londra şehir merkezi 45 dakika uzaklıktadır.

Royal Russell School Müfredatı ve Programlar

Royal Russell School; Nursery and Junior School, Senior School ve Sixth Form College olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır.

- Royal Russell Nursery and Junior School : 3 yaşından 9.sınıfa kadar eğitim verilen okulda öğrencilerin okuma ve yazma becerilerini geliştirmelerinden itibaren yabancı dil, matematik, fen, spor ve sanat gibi çeşitli konularda dersler sunulmaktadır.

- Royal Russell Senior School : 9., 10. ve 11. sınıf öğrencilerine GCSE müfredatı sunulan okuldur. 9.sınıf öğrencileri çeşitli dersler ile GCSE programına hazırlık yapmaktadır. 10. ve 11. sınıf GCSE öğrencileri ise Biyoloji, Fizik, İngiliz Edebiyatı, İngilizce, Kimya, Matematik ve Modern Yabancı Dil (Almanca, Fransızca veya İspanyolca dillerinden biri) olmak üzere 7 ders almak zorundadır. Ayrıca Bu 7 derse ek olarak 3 seçmeli ders sunulmaktadır. Seçmeli Dersler: Almanca, Beden Eğitimi, Bilgisayar, Coğrafya, Dini Çalışmalar, Drama, Fransız Müziği, Gıda Teknolojisi, İspanyolca, İşletme Araştırmaları, Medya Çalışmaları, Sanat ve Tasarım, Tasarım ve Teknoloji, Tarih.

- Royal Russell Sixth Form College : 12. ve 13. sınıf öğrencilerine A Level veya BTEC müfredatı sunulan okuldur. Öğrenciler üniversite hedeflerine göre geniş bir ders yelpazesi olan listeden seçtiği 3 veya 4 dersten sorumlu olmaktadır. Müfredatta yer alan dersler: Beden Eğitimi ve Spor, Bilgisayar Bilimleri, Biyoloji, Coğrafya, Drama ve Tiyatro Eğitimi, Ekonomi, Felsefe ve Teoloji, Fizik, Fotoğraf, İngiliz Edebiyayatı, İngilizce, İşletme, Matematik, Medya Eğitimi, Modern Yabancı Dil, Müzik, Müzik Teknolojisi, Kimya, Psikoloji, Sanat ve Tasarım, Tarih, Tasarım ve Teknoloji.

Royal Russell School’da Spor, Sanat ve Kültürel Çalışmalar

Spor ve sanata çok önem veren ve bir çok alanda takımları olan Royal Russel School, sporu ve sanatı seven öğrenciler için muhteşem kampüs olanaklarına sahiptir. Okulun kampüsü spor kulüpleri ile sanat sektörü profesyonellerinin uğrak yeridir. Son teknoloji ile donatılmış sanat stüdyoları ve teknoloji merkezleri, futbol için çim sahalar, badminton sahası, netball sahası, basketbol sahası, voleybol sahası, trambolin, birçok spor için uygun kapalı spor salonu, 3 tenis kortu, hokey sahası, yüzme havuzu okulun sahip olduğu donanımlardan sadece birkaçıdır. Öğrencilere spor ve sanat faaliyetlerinin yanı sıra boş zamanları ve hafta sonları için bir çok farklı aktivite ve gezi programı da sunulmaktadır.

Royal Russell School'da Konaklama

Royal Russell School kampüs içinde yemekler dahil konaklama hizmeti sunmaktadır. Öğrencilerinin rahatı ve güvenliğinin ön planda olduğu 3 farklı ev tipi yurda sahip olan okul, öğrencilerin güvenliği ve rahatı için her yurtta bir HouseMaster ve yardımcı görevlendirmiştir. 7.sınıf ve üzeri kız öğrenciler Queen's House, 11-18 yaş arası erkek öğrenciler Oxford House ve 12-19 yaş arası erkek öğrenciler Cambridge House yurtlarında konaklamaktadır. Tesis bünyesinde her zaman tam olarak hemşire bulunduran bir sağlık merkezi vardır. Tüm tesisler kendi karakterlerine ve tarihlerine sahiptir. Bazı zamanlarda yurtlarda kalmayan okul öğrencilerini de misafir eden tesisler böylece gündüzlü ve yatılı öğrencilerin birbirlerine entegre olması sağlamaktadır.

Royal Russell School Üniversite Başarıları

Royal Russell School A-Level sonuçları ile Birleşik Krallık'ın en iyi 100 lisesi arasında kendisine daima yer bulan bir kolejdir. Son yıllarda da başarısını geliştiren Royal Russell School'un öğrencileri son A-Level sınavında %45 oranında A*/A skoru elde etmiştir. Öğrenciler, Oxford, Cambridge, Edinburgh, Manchester, Nottingham, UCL, Warwick, Exeter, Kings College London, Loughborough, Leeds ve LSE gibi üniversitelere Bilgisayar Bilimi, Ekonomi, İngilizce, Tarih, Spor Yönetimi, Televizyon ve Psikoloji gibi çok çeşitli programlara yerleşmiştir.

Royal Russell School Avantajları

 • 1. Birleşik Krallık'ın ün salmış prestijli kolejlerinden biridir.
 • 2. Birleşik Krallık'ın en başarılı 100 lisesi arasında her zaman kendine yer bulan bir kolejdir.
 • 3. Güçlü akademik yapısı ve eğitim metodu ile öğrencilerini başta İngiltere olmak üzere dünyanın en iyi üniversitelerine yerleştirme başarısı sağlamıştır.
 • 4. Çok çeşitli spor ve sanat faaliyetlerinin gerçekleştirildiği mükemmel bir kampüs donanımına sahiptir.
 • 5. Büyük şehrin avantajlarından kopmadan sakin ve güvenli bir konumda eğitim imkanı sunmaktadır.
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED