Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Ruthin School - Ruthin | Galler


Ruthin School - İngiltere'de Lise Eğitimi

Ruthin Okulu, 1284 yılında kadar uzanan geçmişiyle oldukça tarihi bir mekanda karma eğitim vermektedir. Okulun eski öğrencilerinden, Westminster dekanı Gabriel Goodman 1574 yılında Ruthin School'u tekrardan yenilemiştir.

Okul Ruthin kasabasında bulunmaktadır. Olağanüstü doğal güzelliğe ve ılıman iklime sahip olmasıyla kasaba herkesi büyülemektedir. Eski ve yeniyi başarılı bir şekilde birleştiren Ruthin tahmini 800 yıllık bir tarihe sahiptir. Chester, Manchester ve Liverpool, Kuzey Galler sahili yakınlarında konumlanmasından dolayı birçok müfredat dışı etkinlikler için öğrencilere fırsatlar sunmaktadır. Okul Manchester şehrine trenle yaklaşık 2 buçuk saat, Liverpool'a 2 saatlik bir mesafededir.

Okulun öğrencileri son derece yetenekli ve öğrenmeye heveslidirler. Okul öğrencilerin özgüvenleri gelişmiş, kendilerinin en iyi yönlerini ortaya çıkarmış ve üst düzey üniversitelere girmesini sağlamaktadır. Okul tamamen kedini eğitime adamış birinci sınıf eğitim sağlayan akademik performansı yüksek İngiltere’deki ilk on okuldan biridir. Geniş tabanlı müfredatla öğrencilerin çok çeşitli GCSE, ve A Level programı sunmaktadır. 

Öğrenciler yorucu bir okul sürecindeyken sınıf dışı ve müfredat dışı etkinliklerle pek çok fırsatın tadını çıkarmaktadır. Öğrenciler ders dışı zamanlarında çeşitli aktivitelere katılarak etkinlik ve aktivitelerden yararlanabilir. Derslerden dolayı yoğun ve tempolu geçen günleri öğrenciler boş zamanlarında arkadaşları ile eğlenceli zamanlar geçirerek değerlendirebilirler.

Ruthin School Müfredatı ve Programları

Ruthin School bünyesinde GCSE, A-Level olmak üzere 2 farklı program sunulmaktadır. Programlarda sunulan dersler aşağıdaki gibidir.

- GCSE. 10-11. sınıf öğrencileri için sunulan GCSE eğitim programı, Birleşik Krallık'taki yüksek eğitim standartlarına göre tasarlanmıştır. Öğrenciler İngiliz Dili ve Edebiyatı, Matematik, İleri Matematik ve en az 2 bilim dalında eğitim almaktadır. Öğrencilere sunulan seçmeli derslerden bazıları ise Biyoloji, Kimya, Fizik, Coğrafya, Tarih, Ekonomi, Fransızca, İspanyolca, Latince, Astronomi, Bilgisayar Çalışmaları, Sanat, Müzik ve İstatistik gibi derslerdir.

- A LEVEL. İngiltere'de 12-13. sınıflara verilen eğitimdir. A Level dersleri öğrencinin gelecekteki üniversite bölümüne göre tamamen bireysel olarak seçilmektedir. Okul A Level için çeşitli kurslar sunmaktadır. Öğrenciler seçtikleri derslerin her birinden en az GCSE’ de 7.dereceden not almış olmalıdır. Öğrenciler için sunulan Sanat, Biyoloji, Kimya, Bilgisayar Çalışmaları (yalnızca AS), Ekonomi, İngiliz Edebiyatı, Fransızca, İleri Matematik, Coğrafya, Tarih, Matematik, Müzik, Fizik, Politika ve İspanyolca vb. seçmeli dersler arasındadır.

Ruthin School Müfredat Dışı Etkinlikler

Ruthin Okulu öğrencilerine her hafta sınav dışı zamanlarda etkinliklerin keyfini çıkarabilecekleri geniş yelpazeli aktiviteler sunmaktadır.

Öğrenciler Fitness, Sahne Yönetimi, Golf, Yelken, Dans, Yemek Pişirme, Dağ Bisikleti, Masa Tenisi, Basketbol ve Futbol gibi çeşitli aktivitelerle harika zamanlar geçirip yoğun bir akademik sürecin zorluğunu biraz hafifletmiş olmaktadır.

Ruthin School School Konaklama Seçenekleri

Ruthin School öğrencilerine 5 farklı yurt alternatifi sunmaktadır. Sixth form eğitiminde olan öğrencilerin odası tek ve çift kişilik paylaşımlı olurken en suite banyolu odalarda konaklamaktadır. Daha küçük yaştaki öğrenciler odalarını paylaşmaktadır. Öğrencilerin dinlenebildiği ve eğlenceli zamanlar geçirebildiği ortak alanlar mevcuttur.

Tüm konaklamalarda güven esastır ve öğrenciler 7/24 gözetim altındadır.

Ruthin School Başarıları

Öğrenciler edindikleri yüksek skorlu başarı puanları ile Oxford ve Cambridge gibi en iyi üniversitelere başvuru yaparak Hukuk, Tıp, Mimarlık ve Mühendislik gibi rağbet gören kursları seçmektedir. Öğrencilerin bir kısmı Imperial, Edinburgh, Londra dahil olmak üzere diğer en iyi üniversitelere başvuru yapmaktadır.

Kolejin elde ettiği 2022 yılı sınav skorları aşağıdaki gibidir:

 • • A-Level %78 A/A* Advanced Level
 • • GCSE %58 - Level 8 or 9 , %78 Level 7-9
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED