Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Queen Margaret's School For Girls - York


Queen Margaret's School for Girls - İngiltere'de Lise Eğitimi

Queen Margaret's School Yorkshire yakınlarında bulunmaktadır. Queen Margaret's 11-18 yaş aralığındaki kızlar için bağımsız, yatılı ve gündüzlü okuldur. Okul öğrencilerinin ihtiyaçlarına yönelik çeşitli aktiviteler ve gezi programları sunmaktadır.

16 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrenciye ev sahipliği yaparak öğrencilere İngiliz kültürünü yakından hissettirmektedir. Öğrenciler bu sayede farklı kültürler ve gelenekler tanıma fırsatı bulmakta ve kalıcı arkadaşlıklar edinebilmektedir.

Okul öğrencilerine müzik, aşçılık, spor, şarkı söyleme ve dans gibi alanlarda kurumlar arası yarışmalar düzenlemektedir. York, çevresindeki kültürel ve tarihi zenginliklere olan yakın konumunun yanı sıra cazibe merkezi, tiyatrolar, mağazalar ve müzelerle çevrilidir. Queen Margaret's York'un ortalama 9,6 km güneyinde bulunmaktadır. Okuldan şehre ulaşım hem karayolu hem de demiryolu ile sağlanabilmektedir.

Okul bulunduğu konum itibariyle Londra'ya trenle ortalama 3 buçuk saat, Manchester şehrine 2 buçuk saat, Leeds şehrine ise 1 buçuk saatlik bir mesafededir. Yorkshire merkeze toplu taşımayla ortalama 50 dakikada ulaşılabilmektedir. Okul yeşil bir alanda ve tarihi bir binada bulunduğu için öğrenciler hem eğlenceli vakit geçirecek hem de kendini tarihin eşsiz dönemlerine yolculuk yapıyor gibi hissedecektir. 

Öğrenciler ders dışı zamanlarında çeşitli aktivitelere katılarak bir çok müfredat dışı fırsatlardan yararlanabilir. Derslerden dolayı yoğun ve tempolu geçen günleri öğrenciler boş zamanlarında arkadaşları ile eğlenceli zamanlar geçirerek değerlendirebilirler.

Queen Margaret's güçlü, öğrenmeye hevesli, her yönden eğitilmiş, lider ruha sahip kızlar yetiştirmeyi kendine misyon edinmiştir.

Queen Margaret's School Müfredatı ve Programlar

Queen Margaret's School bünyesinde GCSE, A-Level olmak üzere 2 farklı program sunulmaktadır. Programlarda sunulan dersler aşağıdaki gibidir:

- GCSE. 10-11. sınıf öğrencileri için sunulan GCSE eğitim programı, Birleşik Krallıktaki yüksek eğitim standartlarına göre tasarlanmıştır. Tüm öğrencilerin katıldığı zorunlu derslerin listesi : Sanat ve Tasarım, Business, Klasik Medeniyet, Bilgisayar Bilimleri, Drama, İngiliz Dili, İngiliz Edebiyatı, Gıda Hazırlama ve Beslenme, Fransızca, İleri Matematik, Coğrafya, Tarih, Müzik, Latince, Beden Eğitimi, Fen, İspanyolca.

- A LEVEL. İngiltere eğitim sisteminde lisenin son 2 yılına denk gelen ve 12-13. sınıf olarak adlandırılan eğitim sürecidir.  A Level dersleri öğrencinin gelecekteki üniversite bölümüne göre tamamen bireysel olarak seçilmektedir. Okulun sunduğu A Level derslerinin bazıları şunlardır : Biyoloji, İşletme, Kimya, Çince (anadili İngilizce olanlar için), Klasik Yunanca, Bilgisayar Bilimi, Dram ve Tiyatro, Ekonomi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Coğrafya, Tarih, Sanat Tarihi, Latince, Matematik, İleri Matematik, MFL: Fransızca, MFL: İspanyolca, Müzik, Beden Eğitimi, Fizik, Psikoloji.

Queen Margaret's School Müfredat Dışı Etkinlikler

Spora ve sanata önem veren Queen Margaret's School, öğrencilerinin her alanda fikir sahibi ve beceri sahibi olmasını istemektedir. Öğrencilere öğrenmeye ve beceri sahibi olmaya teşvik edecek birçok aktivite ve etkinlik sunmaktadır. Öğrenciler eğlenceli aktivite ve kültürel gezilerle boş zamanlarını en iyi şekilde verimli geçirmektedir.

Trambolin Parkı, Tırmanma Parkı, GO Carting, Müze Gezileri, Sinema, Alışveriş, Pizza Geceleri, El İşi Yapımı vb. etkinlikler aktivite ve gezilerden bazılarıdır.

Queen Margaret's School Konaklama Seçenekleri

Queen Margaret's School bünyesinde eğitim alan öğrenciler Boarding House sistemi sayesinde eğitim aldıkları ortamda konaklama imkanı bulmaktadır. Öğrencilere sunulan Boarding house alternatifleri aşağıda belirtilmiştir. Ders sonrasındaki zamanlarda öğrenciler sadece konaklamakla kalmaz yeni arkadaşlar edinerek eğlenceli vakit de geçirebilmektedir.

- Red House (Year I & II), middle and senior öğrencileri için uygun olan ev sistemidir. 4-6 kişilik paylaşımlı odalar sunulmaktadır. Ayrıca ortak bir mutfak, salon imkanları bulunmaktadır. Tüm öğrenciler için okul kitaplarını saklayabilecekleri kendilerine tahsis edilmiş dolapları vardır.

- Atholl House (Years III & IV), Queen Margaret's'in en büyük konaklama alternatiflerinden biridir. Ev iki kişilik odalardan asma katlı odalar gibi alternatifleri mevcuttur.

- Winnies (Year V), üç katlı modern bir konaklamadır. Ortak bir TV odası ve mutfak imkânı bulunmaktadır. Her katta mini buzdolapları mevcuttur. GCSE sınavına hazırlanan öğrenciler için uygun ortam sunmaktadır.

- Cloisters (lower sixth form), okulun kalbinde yer alan Cloisters modern loft tarzı bir binadır. Ortak bir mutfak, geniş bir salon, öğrencilerin rahat çalışmasını sağlayacak çalışma odaları mevcuttur.

- The Cottages (UVI -  upper sixth form), A Level sınavına hazırlanan öğrencilerin ihtiyaçlarına göre de hazırlanmıştır. Öğrencilerin boş zamanlarını verimli kullanabildiği birçok aktiviteleri mevcuttur. Öğrencilerin bireysel çalışabildikleri çalışma odaları vardır. Ortak mutfak, salon ve vb. ortak kullanılabilen imkanlar öğrencilere sunulmaktadır.

Tüm konaklamalarda güven esastır ve öğrenciler 7/24 gözetim altındadır.

Queen Margaret's School Üniversite Başarıları

Queen Margaret's güncel başarılarını görmek için dilerseniz burayı tıklayabilirsiniz.

Kolejin elde ettiği 2022 yılı sınav skorları aşağıdaki gibidir:

 • • A-Level A*A skoru % 47 /  A*C skoru %91
 • • GCSE %9-7 %59 / %9-4 - %94
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED