Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Abbey DLD Colleges - Londra


DLD College London- İngiltere'de Lise Eğitimi

The Abbey DLD Group of Colleges, Cambridge, Londra ve Manchester şehirlerinde üç farklı kampüsü bulunan bağımsız Sixth Form kolej grubudur. İngiliz ve uluslararası öğrencilere GCSE, A Level, BTEC veya University Foundation programları sunulan kolej, üstün ve kaliteli eğitim verme konusunda köklü bir üne sahiptir. 1931 yılında DLD (Davies Laing and Dick College) ismi ile kurulan kolej, 10 yıl sonra Abbey College ile birleşerek Abbey DLD College ismini almıştır.

DLD College London, karma eğitim veren, bağımsız bir gündüzlü ve yatılı okuldur. Son teknoloji tesislere sahip bir binada yer alan ve bünyesinde 5 yıldızlı şehir yatılı olan okul, canlı South Bank'taki Parlamento Binası'nın karşısında yer almaktadır.

DLD College London tarih ve modernin birleşimi gibidir. Geçmişi 1931 yılına kadar uzanan kolej; akademik titizlik, disiplin ve sınav başarısı gibi geleneksel değerlere sıkı sıkıya bağlıdır. Bu değerleri, öğrencilerin refahı ve kişisel gelişimine odaklanarak geliştirmekte ve öğrencilerin üniversite sonrası hayata iyi hazırlanmalarını sağlamaktadır. Okul sonrası ve hafta sonu kulüplerinden oluşan ortak müfredat programları sayesinde öğrencilerin güvende kalmaları ve çalışmalarına odaklanmaları sağlanmaktadır.

DLD College London büyük bir tiyatro salonu, sinema ekranı, 2 özel donatılmış müzik odası, 3 odalı kayıt stüdyosu, 3 sanat stüdyosu, kampüs içi spor salonu, yüzme havusu ve sauna gibi pek çok olanağa sahiptir. 2015 yazında Londra'nın kalbinde Westminster ve Thames Nehri manzaralı, amaca yönelik olarak inşa edilmiş binaya taşınmıştır.

DLD London, öğrencilerine son teknolojili, amaca yönelik inşa edilmiş bir kampüs sunmaktadır. Birleşik Krallık'ın en iyi donanımlı okullarından biri olarak bilenen kolej, Londra'nın en erişilebilir, en güvenli ve tarihi bölgelerinden birinin kalbinde, South Bank'ta yer almaktadır.

DLD College London Müfredatı ve Programlar

DLD London College bünyesinde GCSE, Year 9, A Level, BTEC, International Foundation, Academic Preparation Course programlarını bulundurmaktadır. Programlarda sunulan bazı ders içerikleri aşağıdaki gibidir :

GCSE : Biyoloji, Resim, İşletme, Film Eğitimi, Fen, Coğrafya, Tarih, Gösteri Sanatı, İngilizce, Matematik, İngiliz Edebiyatı

A-Level : Sanat ve Tasarım, Biyoloji, İşletme, Kimya, Klasik Medeniyetler, Ekonomi, Drama ve Tiyatro Eğitimi, İngiliz Edebiyatı, Bilgisayar Bilimi, İleri Matematik, Matematik, Coğrafya, Devlet ve Siyaset, Fizik, Sosyoloji, Psikoloji

Academic Preparation Programme : DLD College London'daki Akademik Hazırlık Kursu (APC), uluslararası öğrencileri okuldaki GCSE, BTEC, A Level veya Uluslararası Hazırlık Programı (IFP) eğitimine hazırlayan bir programdır. Bu program; öğrencilerin ilgili kursa katılmadan önceki akademik yıl için bir yıllık hazırlık programıdır.

International Foundation : Her Eylül ayında başlayan Uluslararası Hazırlık Programı, öğrencilerin Birleşik Krallık'ın en iyi üniversitelerinde eğitimine devam edebilmesi için tasarlanmış bir yıllık yoğun bir kurstur. Öğrenciler Art and Design, Biomedical Science, Business and Economics, Computer Science and Mathematics, Engineering gibi konulardan birini seçebilmektedir.

DLD College London Spor, Sanat ve Kültürel Çalışmalar

Sanata ve spora önem veren Abbey DLD Colleges tüm kampüslerinde bu etkinlikler için çalışmalar yapmaktadır. Bowling, Golf, Yürüyüş Kulübü, Drama Kulübü, Sanat ve Tasarım, Gazetecilik, Gönüllülük Programı, Klasik Müzik & Müzik Gösterileri, Şarkı Yazımı, STEM Programı ve Kodlama Kulübü, Sunum Becerisi gibi birçok kulübe sahip olan Abbey DLD Colleges’de öğrencilerin bu etkinlikleri gerçekleştirebilmeleri için çeşitli donanımlar mevcuttur. Bu etkinlikler ve kulüpler kolejlere göre değişiklik göstermektedir.

DLD College London Konaklama

DLD College London öğrencileri okulun hemen üstündeki 14 katlı büyük bir evde konaklamaktadır ve bu ev okul tarafından farklı gruplara ayrılmıştır. Kız ve erkek öğrenciler farklı katlarda konaklamaktadır. Öğrenciler tek veya çift kişilik özel banyolu odalarda konaklamaktadır. Günlük 3 öğün yemek öğrenciler için hazırlanmaktadır.

Şehir merkezindeki muhteşem konumda yer almasıyla, rakipsiz aktiviteler ve geziler sunulabilmektedir. Öğrenciler Londra genelinde çok çeşitli geziler ve kurum içi etkinlikler gibi benzersiz fırsatlardan yararlanabilmektedir.

DLD College London Üniversite Başarıları

Abbey DLD Colleges mezunu olan öğrenciler başta Oxford, Cambridge, UCL, Kings Colleges London, Imperial College London, Russell Group Üniversiteleri ve İngiltere'nin Top 50 listesinde yer alan üniversitelerde tıptan mühendisliğe, işletmeden hukuka ve çok çeşitli sanat bölümlerine yerleşmiştir. Ayrıca başta UCLA olmak üzere Amerika’da da birçok üniversiteye öğrenci yerleştirilmiştir. 

2023 A - Level Sınav Sonuçları : Öğrencilerin %92'si kendi seçtikleri üniversiteye yerleşmiştir.

%100 Medi and Film StudiesA*-B
%80 GeographyA*-B
%100 Further MathematicsA*-B


Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED