Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Abbey DLD Colleges - Londra


Abbey DLD Group of Colleges - İngiltere'de Lise Eğitimi

The Abbey DLD Group of Colleges, Cambridge, Londra ve Manchester şehirlerinde üç farklı kampüsü bulunan bağımsız Sixth Form kolej grubudur. İngiliz ve uluslararası öğrencilere GCSE, A-Level, BTEC veya University Foundation programları sunulan kolej, üstün ve kaliteli eğitim verme konusunda köklü bir üne sahiptir. 1931 yılında DLD (Davies Laing and Dick College) ismi ile kurulan kolej, 10 yıl sonra Abbey College ile birleşerek Abbey DLD College ismini almıştır. Kolej büyük bir eğitim kurumu olan Alpha Plus Group’un bir parçasıdır. Kolej 2019 yılında ISI (Bağımsız Okullar Müfettişliği) tarafından mükemmel olarak derecelendirilmiştir.

DLD College London ; Abbey DLD Group of Colleges'in en önemli parçasıdır. 420 öğrenci kapasiteli DLD College London 2015 yılında Londra'nın kalbinde, Thames Nehri'ne ve Westminster Sarayı'na bakan yepyeni, dünya standartlarındaki tesislere taşınmıştır. Kolejin sahip olduğu ikonik bina, İngiltere'nin kültürel başkentinin nefes kesici silüetinin bir parçasını oluşturmaktadır.

Abbey College Cambridge ; grubun akademik olarak en başarılı kolejidir ve 400 öğrenci kapasitelidir. Cambridge şehir merkezine yürüme mesafesindeki Homerton Gardens’da yer alan yatılı bir kolej olan Abbey College Cambridge, dünyaca ünlü University of Cambridge’in Homerton kampüsüne komşudur.

Abbey College Manchester ; 220 öğrenci kapasitesi ile Abbey DLD Group of Colleges'in en küçük kolejidir. Bir aile ortamında eğitim alan Abbey College Manchester öğrencileri, İngiltere'nin en popüler şehirlerinden Manchester'in tam merkezinde, şehrin tüm olanakları ile iç içe eğitim almanın ayrıcalığını yaşamaktadır.

Abbey DLD Colleges Müfredatı ve Programlar

Abbey DLD Colleges bünyesinde GCSE, A-Level, BTEC ve International Foundation olmak üzere 4 farklı program sunulmaktadır. Programlarda sunulan dersler aşağıdaki gibidir:

GCSE : Almanca, Biyoloji, Coğrafya, Ekonomi, Fransızca, Fizik, İleri Matematik, İngiliz Dili, İngiliz Edebiyatı, İspanyolca, İşletme, İtalyanca, Kimya, Matematik, Müzik, Rusça, Sanat ve Tasarım, Tarih (sunulan dersler kampüslere göre farklılık göstermektedir)

A-Level : Almanca, Bilgisayar Bilimleri, Biyoloji, Coğrafya, Çince, Drama, Ekonomi, Felsefe, Film, Fizik, Fotoğraf, Fransızca, Grafik, İleri Matematik, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İspanyolca, İşletme, İtalyanca, Klasik Medeniyetler, Matematik, Medya, Muhasebe, Müzik, Politika, Psikoloji, Rusça, Sanat ve Tasarım, Sosyoloji, Tarih (sunulan dersler kampüslere göre farklılık göstermektedir)

BTEC : İşletme, Medya Yapımı, Müzik Teknolojisi (Sadece DLD College London kampüsünde sunulmaktadır)

International Foundation : Üniversite öncesinde hazırlık eğitimine ihtiyacı olan öğrencilerin katılım gösterdiği International Foundation programları 1 sene sürmektedir. Programda öğrencilere üniversitede okumak istedikleri bölüme göre Bilgisayar Bilimleri ve Matematik, Biyomedikal, Finansal Teknoloji, İleri Matematik ve Ekonomi, Fen, İşletme ve Ekonomi, Moda Yönetimi, Mühendislik, Müzik, Sosyal Bilimler, Tıp, Yaratıcı Sanatlar alanlarında dersler sunulmaktadır.

Abbey DLD Colleges‘de Spor, Sanat ve Kültürel Çalışmalar

Sanata ve spora önem veren Abbey DLD Colleges tüm kampüslerinde bu etkinlikler için çalışmalar yapmaktadır. Badminton, Basketbol, Satranç, Dans, Futbol, At Binme, Savunma Sporları, Yüzme, Masa Tenisi, Tenis, Voleybol ve Yoga gibi bir çok kulübe sahip olan Abbey DLD Colleges’de öğrencilerin bu etkinlikleri gerçekleştirebilmeleri için çeşitli donanımlar mevcuttur. DLD College London’daki gym salonu, tiyatro salonu, yüzme havuzu, Abbey College Cambridge’deki basketbol sahası, fitness salonu ve Abbey College Manchester’daki sanat stüdyoları kolejin sahip olduğu donanımlardan bazılarıdır. Ayrıca Abbey College Manchester sunmuş olduğu "Academic Studies with Footbal Training" programı ile futbolu seven erkek ve kız öğrencilerin derslerden sonra antrenörler ile profesyonel futbol eğitimi almasına olanak sağlamaktadır. Öğrencilere spor ve sanat faaliyetlerinin yanı sıra boş zamanları ve hafta sonları için bir çok farklı aktivite ve gezi programı da sunulmaktadır.

Abbey DLD Colleges‘de Konaklama

Abbey College Londra’da eğitim alan öğrenciler; 1-2 kişilik banyolu odalardan oluşan mükemmel Londra manzarasına sahip kampüs içi yurtlarda konaklamaktadır. Çeşitli kategorilerde odaları mevcut kampüste konaklamaya üç öğün yemek dahildir. Yemekler ödüllü şef tarafından hazırlanmaktadır.

Abbey College Cambridge’de kampüs içi yurt, kampüs dışı yurt ve aile yanı olmak üzere üç farklı konaklama seçeneği mevcuttur. Kampüs içi yurtlar 13-16 yaş arası öğrencilere açık olan kampüs içi yurtlarda, 1-2 kişilik banyolu odalar ve her gün üç öğün yemek sunulmaktadır. 16+ yaş öğrencilerin konakladığı Purbeck House, Tripos Court ve Orchard House yurtları okula 1-15 dk arası yürüme mesafesinde yer almaktadır. Tüm yurtlarda tek kişilik banyolu odalar ve üç öğün yemek  sunulur. Aile yanı konaklamalar ise her yaş grubuna açık olarak tek kişilik odalar ve üç öğün yemek dahilinde hizmet vermektedir.

Abbey College Manchester’da öğrencilere şehrin farklı noktalarında bulunan ailelerin yanlarında (tek kişilik oda, üç öğün yemek dahil) veya okula 15 dk yürüme mesafesinde yer alan Riverside House yurtlarında (tek kişilik banyolu oda, yemeksiz & paylaşımlı mutfak mevcuttur) konaklama imkanı sunulmaktadır. Yurt konaklama için minimum yaş 16’dır.

Tüm konaklamalarda güven esastır ve öğrenciler 7/24 gözetim altındadır.

Abbey DLD Colleges Üniversite Başarıları

Uzun yıllardır akademik başarısı çok yüksek olan The Abbey DLD Group of Colleges özellikle geçtiğimiz sene Abbey College Cambridge öğrencilerinin A-Level sınavında almış olduğu %71 oranındaki A*A skoru ile Birleşik Krallık’ın en iyi liseleri arasına ismini yazdırmıştır. DLD College London ve Abbey College Manchester kampüslerinde de çok başarılı skorlar alan Abbey DLD Colleges öğrencileri başta Oxford, Cambridge, UCL, Kings Colleges London, Imperial College London, Russell Group Üniversiteleri ve İngiltere'nin Top 50 listesinde yer alan üniversitelerde tıptan mühendisliğe, işletmeden hukuka ve çok çeşitli sanat bölümlerine yerleşmiştir. Ayrıca başta UCLA olmak üzere Amerika’da da birçok üniversiteye öğrenci yerleştirilmiştir.

Kolejin elde ettiği sınav skorları aşağıdaki gibidir:

 • • A-Level %98 başarı, %71 A*A skoru (kampüslere göre değişkendir)
 • • BTEC %100 başarı, %39 A*A skoru (DLD College London)
 • • Foundation %96 başarı (kampüslere göre değişkendir)
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED