Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Durham School - Newcastle


Durham School - İngiltere’de Lise Eğitimi

600'ü geçkin yaşıyla Birleşik Krallık'ın en eski okullarından biri olan Durham School 1985'ten beri 11-18 yaş grubuna karma, yatılı ve gündüzlü eğitim vermektedir. Toplam 425 öğrencisinin %16'sı yatılı, %17'si uluslararası öğrencidir. Ortalama sınıf mevcudu 15-20 arasında değişen okulda 111 öğrenci Sixth Form eğitimi almaktadır.

Durham School'un 35 dönümlük arazisi, Wear Nehri boyunca, şehrin katedrali ve kalesinin hemen karşısındadır; bunlar UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndedir. Okul kampüsü çok güzeldir, klasik mimarisiyle eşsiz bir tarihi dokuya sahiptir. Kampüsün kendi tıp merkezi, eğitim ve idari binaları, öğrenciler ve çalışanlar için konutları vardır. Sanat ve Tasarım Merkezi, tiyatro ve müzik okulu, kendi kilisesi ve CCF binası, büyük bir yüzme havuzu ayrıca bulunmaktadır. Okulun spor tesisleri yüksek modern standartlara uygundur. Öğrenciler takım oyunları için çok sayıda sahada veya kapalı çok işlevli bir spor merkezinde antrenman yapabilir. Okulun bir havuzu, atletizm pistleri ve kros parkurları bulunmaktadır. Okul ayrıca Durham University tesislerini kullanabilmektedir.

Londra trenle 3 saat uzaklıktadır. En yakın büyük havaalanları: Teeside (35km), Newcastle (37km), Leeds/Bradford (123km).

Durham School - Müfredatı ve Programlar

- GCSE. Sixth Form mezuniyet derslerinden önce alınması gereken, 10-11. sınıflar için sertifika programıdır. Bu iki yıllık geleneksel İngiliz müfredatında İngilizce, Matematik ve Bilimler zorunlu derslerken geri kalanını toplam 8-10 ders olacak şekilde öğrenciler kariyer hedeflerine göre seçmektedir. Her okulun sunduğu seçmeli dersler ve kariyer güzergâhları farklıdır. Durham School'un sunduğu GCSE derslerinin bazıları şunlardır: İngilizce ve Edebiyat, Matematik, Doğa bilimleri (biyoloji, kimya, fizik), Yabancı diller (Fransızca, Almanca, İspanyolca), Sanat ve Tasarım, Klasik medeniyetler, Oyunculuk, Coğrafya, Tarih, Latince, Müzik, Beden eğitimi ve spor.

- A LEVEL. Akademik olarak neredeyse üniversite düzeyine yaklaşan program İngiliz müfredatının üniversiteye devam etmek isteyen 16-18 yaş arası lise öğrencileri için hazırladığı programdır. Öğrenciler müfredatlarını tamamen bağımsız olarak, seçecekleri üniversiteye ve bölüme göre (rehberler eşliğinde) oluştururlar: ilk yıl (AS) için genellikle 4-5 öncelikli konu seçilir, ikinci yıl (A Level) sadece 3-4 konu seçilir ve bunlardan sınavlara girilir. Durham School'un sunduğu A Level konuları ve dolayısıyla kariyer güzergâhlarının bazıları şunlardır: Sanat, Biyoloji, Tasarım, İşletme, Kimya, Klasik medeniyetler, Teknolojilerin tasarımı, Oyunculuk, Ekonomi, İngilizce ve Edebiyat, Fransızca, Matematik, Coğrafya, Almanca, Tarih, Bilgi Teknolojisi, Müzik, Beden Eğitimi, Fizik, Felsefe, Dinlerin temelleri, İspanyolca.

- EAL. Lise öğrencileri, ana çalışmalarına ek olarak, gerektiğinde Öğrenim Desteği Programı veya EAL (English as an Additional Language) kurslarına katılma seçeneğine de sahiptir. Bu, ana dili İngilizce olmayanların Birleşik Krallık üniversitelerine girebilmeleri için gereken IELTS sınavlarına hazırlığı da içerir.

Durham School - Müfredat Dışı Etkinlikler

Spor, kendine güvenen ve sağlıklı çok yönlü bireyler için gerekli kabul edilir ve tüm öğrenciler her hafta en az 4-5 saat fiziksel aktivite yaparlar. 30'dan fazla rekabetçi spor, kürek, golf ve biatlon da dâhil olmak üzere canlı bir Cumartesi etkinlikleri listesi sunulmaktadır. Tesisler arasında yakındaki nehirde bir kayıkhane, tüm hava koşullarına uygun bir saha (Hokey ve Tenis için), bir yüzme havuzu ve güç, kondisyon için spor salonları bulunmaktadır. Durham Üniversitesi ile olan sıkı bağlantılar ayrıca birinci sınıf tesislere erişim sağlar.

Durham School, tüm öğrencilerin müzik yapabilmesini amaçlamaktadır. Müzik bölümünde tam donanımlı bir teknik oda ve bir performans stüdyosu bulunmaktadır. Müzik mekânları arasında şapel ve yakındaki Durham Katedrali yer alırken, Luce tiyatrosunda düzenli prodüksiyonlar yapılır. Kendi binasında yer alan Birleşik Sanat & Tasarım Teknolojisi Departmanı, lazer kesici ve 3D yazıcı ile D&T ve seramik atölyelerine sahiptir.

Durham School - Konaklama Seçenekleri

Tam pansiyonu seçen öğrenciler için kampüste 3 konforlu yurt vardır: iki erkek yurdu ve bir kız yurdu. Kıdemli öğrenciler (Seniors) için özel yatak odaları vardır, alt sınıf öğrencileri birkaç kişilik odalarda konaklamaktadır. Her yurt, öğrencilere tüm olanakları sağlar: yeterli sayıda tuvalet ve duş, rahat oturma odaları, ev aletleri ve ekipmanları bulunan mutfaklar. Öğrencilere sürekli olarak öğretmenler (Housemaster ve Housemistress) ve yardımcıları tarafından bakılır; çalışanlar her zaman çocuklara herhangi bir sorunu çözmede yardımcı olmaya hazırdır.

Yatılı öğrenciler, okul saatleri dışında okulun kapsamlı tesislerine erişebilmekte ve hafta içi 17 ders dışı kulüpten yararlanabilmektedir; bunun dışında, geziler, alışveriş, sinema, spor etkinlikleri, paintball gibi birçok faaliyet imkânı vardır.

Yemekler okulun geniş kafeteryasında düzenlenir. Öğrenciler günde üç kez (tam pansiyon) lezzetli ve sağlıklı yemeklerin, bol meyve ve sebzenin tadını çıkarırlar.

Durham School - Üniversite ve Eğitim Başarıları

- GCSE 2021 sonuçları. Öğrencilerin %31.6'sı 9 tam puan, %50.9'u 9-8, %69.5'i 9-7, %83'ü 9-6, %96.6'sı 9-5 arası not ortalaması yapmıştır.

- A Level 2021 sonuçları. Öğrencilerin %36.4'ü A*, %68.2'si A*A, %89.7'si A*-B ve %100'ü A*-C arası notlar almıştır.

- Mezunların %85'i ilk sıraya yazdıkları üniversiteyi kazandılar. Mezunların %63'ü Russell Group üniversitelerine ve Lancaster, Loughborough ve St Andrews Üniversitelerine gittiler.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED