Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Moyles Court School - Bournemouth


Moyles Court School - İngiltere’de Lise Eğitimi

Moyles Court School, 3-16 yaş aralığındaki öğrencilere yatılı ve gündüzlü eğitim veren küçük (200 öğrenci) bir özel İngiliz okuludur. Karma tip bir eğitim kurumu olarak açılan okul İngiltere'den ve dünyanın diğer ülkelerinden öğrenci kabul etmektedir.

Moyles Court School, elli yılı aşkın bir geçmişe sahip köklü bir okuldur ve güzel New Forest Ulusal Parkı içinde 16. yüzyıldan kalma bir malikanede yer almaktadır. Okul, İngiltere'nin güney batı kıyısına yakın bir kasaba olan Ringwood'a yakın bir konumdadır. Tüm ana demiryolu ve karayolu bağlantılarına yakındır ve uluslararası havaalanlarına doksan dakika uzaklıktadır. Okul, ulaşım bağlantılarına yakın olmanın avantajlarından yararlanırken, ormanlık akarsular, göller ve orman midillileri ile çevrili on dört dönümlük huzurlu bir ortamdadır. Yaşamak ve ders çalışmak için güvenli ve güzel bir kırsal ortamdır.

Okul, öğrencilerin eğitimi ve yaşamı için gerekli her şeyi olan bir ortam yaratmıştır: Bilimsel laboratuvarlar, Yaratıcı atölyeler, Bilgisayar sınıfları, Kütüphane, Spor sahaları, Oyun alanları, Spor salonu, Tenis kortları, Tırmanma duvarı.

7 yaş ve üstü uluslararası öğrencilerin başvurularını kabul etmektedir. Onlar için, bireysel İngilizce sınıfları (ESOL) ve adaptasyon programları uygulanmaktadır.

Moyles Court School - Müfredatı ve Programlar

Sınıf mevcutları küçüktür ve ortalama sınıf mevcudu 15'tir. Senior School'da, 7. ila 9. Sınıf öğrencileri, 10 ila 11. Sınıflarda okutulan GCSE için güçlü bir temel sağlayan geniş ve dengeli bir müfredat izlerler.

Mevcut GCSE ve IGCSE kurslarına bir örnek:

ZORUNLU DERSLER: İngiliz Dili, İngiliz Edebiyatı, Matematik, Fen Bilimleri, Kişisel Finans Düzey 2 Sertifikası ve Moyles Court ICT Yeterliliği.

İSTEĞE BAĞLI KONULAR: Sanat ve Tasarım, Bilgisayar Bilimi, D.T: Dayanıklı Malzemeler, D.T: Tekstil, Fransızca, Coğrafya, Tarih, Müzik, Felsefe Etik ve Din, Fotoğraf, Beden Eğitimi ve İspanyolca

A Level ve BTEC eğitimi için St Michael's (Galler) ve Bosworth Independent College'a geçiş sağlanmaktadır.

Moyles Court School - Müfredat Dışı Etkinlikler

Moyles Court'taki zengin okul kulüpleri, akademik disiplinlerle ilgili bilgileri derinleştirme, sosyal projelerde yer alma, sportmenlik düzeyini geliştirme fırsatları sunmaktadır. Öğrenciler futbol, ragbi, kriket, yüzme, jimnastik ve atletizm, netbol, hokey derslerine katılma olanağına sahiptir. Öğrenciler ayrıca müzik, yabancı dil, drama derslerine katılırlar.

Hafta sonu gezileri ve tatiller, öğrencilerin İngiltere'nin güneyindeki Londra, Brighton, Oxford, Bournemouth, Bristol, Bath, Stonehenge gibi seçkin şehirleri ve turistik yerleri tanımalarına olanak tanır. Bu gezilerde öğretmenler ve rehberler sürekli olarak öğrencileri gözetir, ayrıca onlara alışveriş ve yürüyüş için zaman verirler.

Moyles Court School - Konaklama Seçenekleri

Okulun kız ve erkek öğrenciler için konforlu iki yurdu vardır. Yatılılar, süpervizyon sağlayan bir öğretmen ekibinin sürekli gözetimi ve rehberliği altındadır. Yurtlar, öğrencilere gerekli ekipmanları sağlamaktadır; Wi-Fi ile donatılmıştır, yaşamak ve dinlenmek için konforlu odalar sunulmaktadır.

Moyles Court, öğrencilere okul yemekhanesinde yerinde hazırlanan sağlıklı, çeşitli yemekler sunar. Hafta sonları yurttan çıkmayanlar için birçok aktivite, gezi ve ortak etkinlik düzenlenmektedir. Moyles Court öğrencilerin yatılı okuldaki durumunu genellikle “evden uzakta bir ev” olarak tanımlar.

Moyles Court School - Eğitim Başarıları

2021'de, öğrencilerin %100'ü 5 veya daha fazla GCSE dersinde (Matematik, İngilizce ve Fen dahil) 4 (9 tam puan üzerinden geçme notunu temsil etmektedir) ve üzerinde puan aldı ve tüm notların %99'u 4 puanın üzerindeydi. Verilen notların yarısından fazlası (%51) 7 ve üzeri, tüm notların %32'si 9 veya 8'dir.

Okul ayrıca yakın zamanda ISA (Independent Schools Association) tarafından Sanat, Tasarım ve Teknoloji, Tekstil ve Fotoğrafçılıkta sürekli olarak yüksek sonuçların ardından 'Sanatta Mükemmellik' için tanındı.

Moyles Court öğrencileri A Level çalışmaları için şu tür okullara devam etmektedir: Bournemouth Gramer School, Clayesmore, Sherfield, Bournemouth Collegiate School, Canford, Wilts Gramer School, Bishop Wordsworth's School, Hampshire Collegiate School, Brockenhurst College, Godolphin, Sparsholt College, The Park School (Yeovil), Oakham, Dover College, Sibford, Queen Ethelburga's College, Burgate School, Ringwood School, Gordonstoun.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED