Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

East Sussex College - Eastbourne


East Sussex College - İngiltere'de Lise Eğitimi

East Sussex College, İngiltere’nin güneyinde yer alan Doğu Sussex bölgesinin en büyük yüksek öğrenim kurumudur. East Sussex College; 2018 yılında İngiltere’nin en önemli devlet kolejlerinden Sussex Down College’i de bünyesine katarak toplam 4 farklı kampüs ile hizmet vermeye başlamıştır.

Kolejin en ünlü ve en büyük kampüsü Sussex Down College Eastbourne şehrinde yer almaktadır. Diğer kampüsler ise Hastings, Lewes ve Newhaven’da bulunmaktadır. Milyon dolarlık yatırımlar ile son teknolojilere uygun hale getirilen kampüslerde çeşitli öğrenme merkezleri, atölyeler, sanat stüdyoları, spor alanları, sağlık ve terapi merkezleri gibi donanımlar bulunmaktadır.

Her yıl 5.000 lise seviyesi ve 10.000 üniversite seviyesi olmak üzere yaklaşık 15.000 öğrenciye eğitim veren East Sussex College’in kampüsleri başkent Londra’ya yaklaşık 1,5 saat uzaklıkta yer almaktadır.

East Sussex College Müfredatı ve Programlar

East Sussex College’de lise seviyesinde A-Level kursları sunulmaktadır. Lisenin son 2 yılına İngiltere’de devam etmek isteyen 16 yaşındaki öğrenciler için uygun olan bu programlarda, öğrenciler üniversitede eğitim almak istediği bölüme göre 3 veya 4 dersten sorumlu olmaktadır.

Kolej tarafından sunulan A-Level dersleri: Beden Eğitimi, Bilgisayar Bilimleri, Biyoloji, Coğrafya, Dans, Drama ve Tiyatro, Felsefe, Film, Fizik, Fotoğrafçılık, Fransızca, Grafik, Güzel Sanatlar, İleri Matematik, İspanyolca, İşletme, Kimya, Matematik, Medya, Modern Tarih, Muhasebe, Psikoloji, Sağlık ve Sosyal Bakım, Sanat ve Tasarım, Sosyoloji, Tekstil Ürünleri

A-Level Programları yanı sıra; International Foundation (University of Arts London Sanat Programları ve Çeşitli Üniversite Hazırlık Kursları), Vocational and Technical Courses (Mesleki ve Teknik Programlar), Study Year High School Programme (Lise Hazırlık Programı), Genel İngilizce ve IELTS Hazırlık programları East Sussex College tarafından sunulan diğer programlardır.

East Sussex College Spor, Sanat ve Kültürel Çalışmalar

East Sussex College zengin kampüs içi ve kampüs dışı donanımları ile öğrencilerine spor, sanat ve kültürel etkinlikler için geniş bir yelpaze sunmaktadır. Her kampüste veya yakınında eğlence merkezleri, yüzme havuzları, spor salonları ve atletizm antrenman tesisleri bulunmaktadır. Kampüste veya yerel alanda düzenlenen spor faaliyetleri: Badminton, Basketbol, Futbol, Fitness, Masa Tenisi, Netball, Rugby, Squash, Tenis, Yüzme.

Üniversite seviyesinde çok fazla sanat programı da sunulan kolejde lise düzeyinde de dans ve tiyatro, film, fotoğrafçılık, grafik, güzel sanatlar, sanat tasarımı ve tekstil gibi sanatsal dersler ve faaliyetler sunulmaktadır.

Öğrencilere spor ve sanat faaliyetlerinin yanı sıra boş zamanları ve hafta sonları için bir çok farklı aktivite ve gezi programı da sunulmaktadır.

East Sussex College Konaklama

East Sussex College lise düzeyindeki öğrencilerine aile yanı konaklama hizmeti sunmaktadır. 18 yaşından büyük veya üniversite seviyesindeki öğrenciler içinse yurt konaklama hizmeti vardır.

Aile yanında kalan öğrencilere kolej tarafından sürekli denetlenen ve British Council kriterlerine uygun aile yanları sunulur. Öğrencilerin tamamı tek kişilik odalarda konaklamaktadır. Sabah ve akşam yemekleri aile tarafından verilir, öğlen yemekleri ise ek ücretle okul yemekhanesinden yenilebilir (günlük £4-5). Ailelerin okula uzaklıkları tercih edilen kampüslere göre değişmekte olup, yürüyerek veya toplu taşıma ile maksimum 30 dk uzaklıktadır.

East Sussex College Üniversite Başarıları

East Sussex College A level sınavlarında yakaladığı yüksek başarıyla dikkati çeken bir devlet koleji olup; son yıllarda %98 öğrencisi A level sınavını başarıyla geçmiş, bu öğrencilerden %49'u en yüksek notlar olan A*-C notlarını almışlardır. East Sussex College mezunu uluslararası öğrenciler; İngiltere’nin en önemli üniversitelerinde okumaya hak kazanmışlardır. Bu üniversiteler‘den bazıları: University College London, University of Nottingham, University of Southampton, Kings College London, London School of Economics & Political Science, University of Manchester, City University (CASS Business School) vb.

East Sussex College Avantajları

 • 1. İngiltere’nin en başarılı devlet liselerinden biridir. Mezunları İngiltere Devlet Lisesi diplomasına sahip olmaktadır.
 • 2. Güney İngiltere’de Brighton ve Londra’ya oldukça yakın 4 farklı kampüste hizmet veren kolej öğrencilerine İngiltere’nin en güvenli destinasyonlarında eğitim alma şansı sağlamaktadır.
 • 3. A-Level’da %98 başarı sağlayan öğrencileri İngiltere’nin en iyi üniversitelerinde eğitim hakkı kazanmıştır.
 • 4. Uluslararası öğrenciler için İngiltere'nin en ekonomik liseleri arasında yer almaktadır.
 • 5. Aynı zamanda bir üniversite olmasından dolayı East Sussex College lise öğrencileri bir üniversite ortamında eğitim almanın deneyimini yaşarlar.
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED