Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Rossall School - Blackpool


Rossall School - İngiltere’de Lise Eğitimi

Rossall School, Lancashire sahil şeridinde pitoresk ve tarihi bir ortamda, ülkenin önde gelen bağımsız karma eğitim veren yatılı ve gündüzlü okullarından biridir. Çarpıcı bir mimarinin ortasında, 160 dönümlük cömert bir kampüste, 0-18 yaş arası erkek ve kız çocukları güvenli, emniyetli ve destekleyici bir ortamda eğitim görürler. Toplam 735 öğrencinin 290’ı yatılı olarak eğitim görmektedir.

160 dönümlük kampüs, 25 metrelik ısıtmalı kapalı yüzme havuzu, yeni bir gösteri sanatları merkezi, Golf Akademisi, squash kortları, tenis kortları, Fives kortları, her hava koşuluna uygun modern bir spor sahası, çok amaçlı bir oyun alanını, 4 milyon sterlinlik yeni bir kapalı spor merkezini, kapsamlı spor sahalarını ve fitness salonunu içermektedir. Rossall ayrıca, bünyesinde astronomi merkezi bulunan ülkedeki tek okuldur. Ayrıca müzik, tiyatro ve dans için 450 kişilik bir sahne de dâhil olmak üzere performans odaları bulunmaktadır. Rossall'da ayrıca uluslararası üne sahip okul korosuna ev sahipliği yapan Gotik tarzda etkileyici bir şapel vardır.

- Okulun güzel kampüsü Liverpool ve Manchester Uluslararası Havaalanı'na yakındır.

Rossall School - Müfredatı ve Programlar

Öğrenciler, Sixth Form'da dünyaca ünlü Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IBDP), A Level veya BTEC seçebilirler. A Level özellikle Birleşik Krallık’ta üniversiteye devam etmek isteyenler için uygundur. A Level başka ülkelerde tanınsa da Rossall School dünya üniversiteleri için daha tanınan IB müfredatını da sunmaktadır. Öğrencilerin bu aşamada derslerini devam edecekleri üniversiteye ve bölüme göre seçmeleri tavsiye edilmektedir.

Sunulan A Level dersleri. Sanat ve Tasarım – Biyoloji – Business – Kimya – Drama ve Tiyatro – Ekonomi – Ek Dil Olarak İngilizce – İngiliz Edebiyatı – EPQ – İleri Matematik – Coğrafya – Grafik İletişim – Tarih – Matematik – Modern Yabancı Diller – Müzik – Fotoğrafçılık – Beden Eğitimi – Fizik – Politika – Ürün Tasarımı ve Mimarlık – Psikoloji.

Sunulan IB dersleri. Biyoloji – İşletme Yönetimi – Kimya – Tasarım ve Teknoloji – Ekonomi – Dil ve Edebiyat – İngilizce – Çevre Sistemleri – Coğrafya – Alman Edebiyatı – Tarih – Latince – Matematik – Müzik – Fizik – Psikoloji – Görsel Sanatlar.

BTEC spor alanında sunulmaktadır.

EAL/ESL. Okulun yabancı öğrenciler için Ek Dil Olarak İngilizce programı vardır.

10. ve 11. sınıflar GCSE sertifikasına hazırlanırlar. Bazı dersler zorunludur: Matematik, İngilizce, Fen ve bir Modern Yabancı Dil (Fransızca, Almanca, Latince veya İspanyolca). Ayrıca seçmeli olarak zengin alternatifler sunulmaktadır.

Rossall School - Müfredat Dışı Etkinlikler

Rossall School, öğrencilerin hem sporda hem sanatta ve kültürel yaşamda gelişmelerini müfredatının önemli bir bileşeni olarak görmektedir. Bu nedenle zengin bir etkinlik grubu sunmaktadır. Bunların bazıları: Hokey, Uzaktan Kumandalı Araba Kulübü, İleri Psikoloji, Mücadele Etkinliği, Netbol, Sanat ve Fotoğraf Kulübü, Şapel Korosu, Golf Akademisi, Rugby, Sanat ve Çömlekçilik Kulübü, Harry Potter Derneği, Koşu Sanatı Kulübü, Satranç Kulübü, iMovie Kulübü, Tüplü Dalış, Astronomi Kulübü, Tırmanma, Atletizm, Bilgisayar, Caz Grubu, Yaratıcılık ve El Sanatları, Yaratıcı Yazarlık Kulübü, Squash, Temel Programlama, Kriket, Magic the Gathering (Kart Oyunu), Yaylı Çalgılar grubu, BBC Gazetecilik, Mandarin, Yüzme Kulübü, Yeni Başlayanlar İçin İtalyanca, Dans/Zumba, Matematik Etkinlikleri, Kitap Kulübü, Münazara, Matematik, Eğlenceli Masa Oyunları, Masa Tenisi, Basketbol, Drama, MEDSOC, Teknik Tiyatro Kulübü, Model United Nations ve diğerleri.

Rossall School - Konaklama Seçenekleri

Rossall School kampüsünde 9 adet konforlu, rahat ve ferah misafirhane bulunmaktadır: 3 kız, 5 erkek ve 1 karma yurt. Evlerin çoğu, kapsamlı bir tadilattan sonra bile, tarihi görünümlerini ve ortaçağ ruhunu, Viktorya mimari tarzını korumuştur; ancak daha modern, yenilikçi binalar da vardır. Her oda iyi donanımlı, tamamen mobilyalı ve gerekli tüm donanıma sahiptir, her öğrencinin bağımsız çalışma ve ödev hazırlama için kendi yeri vardır. Lise öğrencileri çoğunlukla özel yatak odalarında yaşarlar. Genel olarak, her yurtta öğrenci mutfakları ve ortak oturma odaları vardır.

Her yurt-evin kendi atmosferi ve karakteri vardır. Çok sayıda okul yönetimi üyesi ve öğretmen kampüste yaşar; sadece öğrencilerin güvenliğinden, düzenden ve temizlikten sorumlu olmakla kalmazlar, aynı zamanda kampüste çeşitli etkinlikler düzenlerler.

Rossall School - Üniversite ve Eğitim Başarıları

2021 A-Level sınavlarında, verilen tüm notların 2/3'ünden fazlası A* veya A olmuştur ve tüm öğrencilerin %60'ından fazlası şu anda bir Russell Group üniversitesine veya en iyi 20 üniversiteden birine katılmayı planlamaktadır. Dört öğrenci Tıp tercih ederken iki öğrenciye prestijli Amerikan üniversitelerine tam spor bursu verildi. Diğer üniversite destinasyonları arasında Imperial College London, King's College London, Bristol Üniversitesi, Warwick Üniversitesi, Leeds Üniversitesi, Manchester Üniversitesi ve Durham Üniversitesi sayılabilir.

2021 IB Diploma Programı'nda öğrenciler ortalama 35 puan (45 puan üzerinden) aldı. Ayrıca, öğrencilerin neredeyse dörtte biri 40 veya daha fazla puan elde etti.

Rossall School 11. Sınıf öğrencileri de mükemmel GCSE sınav sonuçları elde etti. 2021 yazında verilen tüm notların %55'inden fazlası 7 veya üzeriydi ve tüm öğrencilerin beşte biri tam puan olan 9'u elde etti.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED