Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Kingswood School - Bath


Kingswood School - İngiltere’de Lise Eğitimi

Kingswood School İngiltere'de 11-18 yaş aralığındaki öğrencilere karma, yatılı ve gündüzlü eğitim veren özel bir okuldur. Toplam 846 öğrencisinin 474'ü erkek, 372'si kızdır. Yatılı öğrenciler okul mevcudunun %22'sini, uluslararası öğrenciler %14'ünü oluşturur. Sixth Form öğrenci sayısı 238'dir ve ortalama 10 kişilik sınıflarda eğitim görmektedirler.

1748 yılında Methodism'in kurucusu John Wesley tarafından kurulan Kingswood, Bath'da, Londra'dan trenle sadece 1,5 saat uzaklıktadır. Kingswood, her bireyin keşfedilecek yetenekleri olduğuna inanır ve her inançtan ve hiçbir inançtan çocukları ağırlayarak gerçekten çok yönlü bir eğitim sunmaktan gurur duyar. Okul, güven, açık fikirlilik, hoşgörü, yaratıcılık ve araştırma ruhunu geliştirmeyi amaçlar.

Kingswood School kampüsüne ev sahipliği yapan Bath şehri, efsanevi doğal kaynakları ve diğer eğlence olanakları nedeniyle Birleşik Krallık'ın resmi olmayan kaplıca başkenti olarak kabul edilir. Şehir oldukça gelişmiştir: galeriler, müzeler, tarihi ve kültürel mekânlar, dünyanın çeşitli mutfaklarını temsil eden birçok kafe ve restoran, alışveriş ve eğlence merkezleri ve kulüpler bulunmaktadır.

Toplam kampüs alanı 218 dönüme ulaşır: görkemli tarihi binalar, çok sayıda yeşillik alan, korular, gölgeli yürüyüş yolları, çiçek tarhları ve bahçeler vardır. Mükemmel spor altyapısına dikkat çekmeye değer: Futbol sahaları, Kriket sahaları, Track and field athletics gym, Netbol ve basketbol için oyun alanları, Ragbi sahası, Tenis kortları, Büyük Havuz, Hokey Sahası.

Bunlara ek olarak, Kingswood School'un kendi tiyatrosu vardır; sahne ekipmanı Bath'daki en iyi ve Birleşik Krallık'taki en iyilerden biri olarak kabul edilmektedir. Özel bir Tasarım ve Sanat Merkezi, müzik dersleri, dans dersleri için çok sayıda stüdyo bulunmaktadır.

- En yakın büyük havaalanları: Bristol (32km), Southampton (107km)

Kingswood School - Müfredatı ve Programlar

- GCSE. 10-11. sınıflar için geleneksel İngiliz müfredatı olan GCSE için öğrencilerin 4 tanesi zorunlu olmak üzere 10 kadar ders alması istenmektedir. Kingswood School'un GCSE seviyesinde sunduğu bazı dersler şunlardır: Ekonomi ve iş, Bilgisayar teknolojileri, Doğa Bilimleri, İngilizce, Beden eğitimi ve spor, Bilgisayar Bilimi, Kişisel ve sosyal gelişim, Sanat, Yabancı Diller, Müzik, Tasarım ve Teknoloji, İnsan bilimleri, Teoloji, ESL (İkinci dil olarak İngilizce), Tiyatro ve drama, Matematik, Politika.

- A LEVEL. Üniversitede ileri eğitim almayı planlayan öğrenciler için iki yıllık bir programdır. Yüksek puanlı A-Level sertifikası, birçok üniversite kabul komitesi tarafından yeterli görülür. Öğrenciler müfredatları için konuları kendileri seçerler: ilk yıl için 5-6, ikinci yıl için sadece 3-4 ders seçilir ve onlardan sınavlara girilir. A Level için sunulan derslerin bazıları şunlardır: Sanat, Tiyatro ve drama, Kişisel ve sosyal gelişim, Matematik, İngilizce, Tasarım ve Teknoloji, Teoloji, İnsan bilimleri, Doğa Bilimleri, Yabancı Diller, Müzik, Bilgisayar teknolojileri, ESL (İkinci dil olarak İngilizce), Beden eğitimi ve spor, Latince, Telekomünikasyon, Politika, Ekonomi ve işletme, Bilgisayar Bilimi.

- EAL. Yabancı öğrenciler özel EAL (yabancı dil olarak İngilizce) derslerine katılabilirler; bu, dil seviyesini kısa sürede geliştirmek, İngilizce düşünmeyi öğrenmek ve iletişim kurmak için harika bir fırsattır.

Kingswood School - Müfredat Dışı Etkinlikler

- Spor Dalları. Bölgedeki diğer önde gelen okullarla düzenli olarak fikstürler vardır. Her popüler sporda en az üç okul takımı vardır, böylece tüm öğrenciler seviyeleri ne olursa olsun müsabakalara katılmaya ve başarılı olmaya teşvik edilir. Tesisler arasında 2 ışıklandırılmış halı saha, tırmanma duvarı ve kapalı yüzme havuzu yer alırken, sunulan diğer sporlar arasında futbol, squash, tenis, golf ve kürek sayılabilir. Yakındaki Bath'da profesyonel veya seçkin amatör spor kulüpleri ile mükemmel bağlantılar vardır.

- Yaratıcı Sanatlar. Art & DT tesisleri, heykelden fotoğrafa ve 3D CAD'den mobilya tasarımına kadar tüm mecralar için uzmanlık alanlarını içerir. Öğrenciler, müfredat dışı kulüpler aracılığıyla müzik ve dramaya katılmaya teşvik edilirken, endüstri profesyonelleri ustalık sınıfları düzenler ve her yıl 366 koltuklu tiyatroda büyük bir müzikal düzenlenir. Yaklaşık 200 öğrenci bir müzik aleti öğrenmektedir, düzenli performans fırsatları vardır ve okul müzisyenleri yıllık International Bath Music Festival'ini düzenlemektedir.

Kingswood School - Konaklama Seçenekleri

Kingswood School kampüsünde, öğrencilerin tam pansiyon olarak konaklayabileceği birçok öğrenci yurdu vardır. Konaklama yaparken yaş ilkesi (çocuklar yaşıtlarıyla birlikte yaşar) ve cinsiyet (erkek ve kız çocukları ayrı olarak barındırılır) dikkate alınır. Küçük öğrenciler için ortak yatak odaları (her biri 3-4 kişilik) vardır ve lise öğrencileri çift veya tek kişilik odalarda yaşar. Her oda güzel bir şekilde döşenmiştir ve gerekli ekipmanlarla donatılmıştır, iyi bir uyku için yeterli olan iyi bir ses yalıtımına sahiptir. Her rezidansta ayrıca oyun odaları ve dinlenmek için rahat oturma odaları, küçük fonksiyonel mutfaklar bulabilirsiniz.

Tam pansiyon olarak, ortak geniş bir yemek salonunda günde üç öğün yemek verilmektedir. Profesyonel bir şef ekibi, sürekli olarak yeni ve ilginç bir şeyler sunarak çeşitli lezzetli ve sağlıklı yemekler hazırlar. Çocuklar, geleneksel Avrupa yemeklerinin yanı sıra dünyanın çeşitli ülkelerinden yemeklerin tadına bakabilir.

İyi donanımlı sağlık ofisi günün 24 saati açıktır ve ciddi bir hastalık durumunda çocuklar Bata şehir hastanesine giderler; kampüsten sadece birkaç dakika uzaklıktadır.

Kingswood School - Üniversite ve Eğitim Başarıları

GCSE Sınav Sonuçları 2021. Kingswood'daki öğrenciler bu yıl yine çok güçlü GCSE/IGCSE sonuçları elde etmiştir. Notların %57'si 9-8, %77'si ise 9-7 olmuştur. A-Level 2021 Sonuçları. Kingswood School öğrencilerin %63'ü A* veya A notlarını alırken %97'si A*-C notlarını elde etmiştir.

Kingswood School 2021 mezunlarının %83'ü ilk tercih ettikleri üniversite kurumlarına, %90'dan fazlası ise ilk veya diğer seçimlerine yerleşmiştir. Kingswood öğrencileri bu sonbaharda 43 farklı üniversitede derslere başlayacak ve 59'u Russell Group üniversitelerinde yer alacak. Exeter Üniversitesi, Kingswood öğrencileri için en popüler üniversite tercihi olarak konumunu korudu. Diğer popüler üniversiteler arasında Cardiff, Durham ve Manchester (her biri altı öğrenci) ve Edinburgh, Warwick, Bristol ve Southampton (her biri dört öğrenci) bulunmaktadır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED