Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Gordon's School - Londra


Gordon’s School - İngiltere’de Lise Eğitimi

Gordon's School, bir asırdan fazla bir süre önce Kraliçe Victoria'nın isteğiyle inşa edilmiştir. Şu anda İngiltere'deki 36 yatılı devlet okulundan biridir. 1 Ocak 2013 tarihinde akademiye dönüştürülmüştür. The Daily Telegraph tarafından 2016 yılında en başarılı ikinci devlet yatılı okulu olarak seçilmiştir. Gündüzlü ve yatılı olarak karma bir eğitim veren okul 2022 yılında ise İngiltere'nin seçkin okullarından biri olarak listelenmiştir. 938 öğrencisinin 492'si erkek 446'sı kızdır. Sixth Form eğitimi alanların sayısı ise 317'dir. Ortalama sınıf mevcudu 22 iken 12 öğrenciye karşılık 1 öğretmen bulunmaktadır.

Gordon's School, büyük havaalanlarına ve yollara kolay erişim mesafesindedir, 50 dönümden fazla güzel arazisiyle Surrey kırsalında yer almaktadır. Bu geniş arazisinde atletizm pistleri ve birçok tesisin yanı sıra tarihi eserler de bulunmaktadır, bunların bazıları: Geçit Tören Alanı'nın güney tarafındaki merkezi bina, William Butterfield tarafından Gotik bir tarzda tasarlanan, 1887'de tamamlanan Toplantı Salonu ve Resepsiyon binasıdır. Prens Albert Victor'un anısına inşa edilen 1894 anma okul şapeli Erken İngiliz Gotik tarzda tasarlanmış bir başka mimari şaheserdir.

Eylül 2007'de yeni bir bilim bloğu inşa edilmiştir. Blok, dört fen laboratuvarı ve BT Sistemli iki sınıf daha içermektedir. Ayrıca yeni bir drama ve müzik bloğu açılmıştır; drama bölümü iki stüdyodan oluşmaktadır. Gordon School, 2020'de yeni bir spor salonu açmıştır ve okul için bir spor salonu, iki Olimpik yüzme havuzu, 25 metrelik bir atış poligonu, bir fitness merkezi içeren bir spor merkezi inşa edilmiş, tenis ve netbol için tesisler yenilenmiştir.

Gordon’s School - Müfredatı ve Programlar

9. sınıf, Gordonstoun'daki Senior School'un ilk yılıdır ve öğrencilere güçlü bir temel ve çok çeşitli konuları keşfetme fırsatı vermek için tasarlanmıştır. Öğrencilerin yeni arkadaşlar edinmeleri ve okul hayatına alışmaları için mükemmel bir zaman. Aynı zamanda etkili öğrenme ve çalışma alışkanlıkları geliştirme zamanıdır.

10. ve 11. Sınıftaki öğrenciler GCSE'de zorunlu ve seçmeli dersler dahil olmak üzere genellikle 8-9 ders alırlar. Sunulan GCSE dersleri arasında şu dersler yer alır : Matematik, Biyoloji, Kimya, Fizik, İngiliz Dili, İngiliz Edebiyatı, Fransızca, İspanyolca, Almanca, Latince, Yunanca, Sanat, Bilgisayar, Tasarım, Drama, Dans, Coğrafya, Tarih, Müzik, Beden Eğitimi, İşletme.

12 ve 13. sınıflar, Gordon's School'daki Sixth Form'u içerir ve A Level çalışmalarına ayrılmıştır. Çoğu öğrenci üç ders seçer, ancak bir meydan okuma arayan öğrenciler ayrıca EPQ veya örneğin İleri Matematik'te ek bir A Level dersi alabilirler. A Level dersleri şunlar arasından seçilmektedir : Sanat, Biyoloji, İşletme, Kimya, Bilgisayar Bilimi, Tasarım, Fotoğraf, Tiyatro Çalışmaları, Ekonomi, İngiliz Dili, İngiliz Edebiyatı, Coğrafya, Tarih, Matematik, Medya Çalışmaları, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Latince, Yunanca, Müzik, Fizik ve Sosyoloji, Girişimcilik, Psikoloji.

Gordon’s School - Müfredat Dışı Etkinlikler

Gordon's School öğrencilerine sahne sanatlarından platik sanatlara, bireysel sporlardan takım sporlarına birçok olanak sağlamaktadır. Müfredatın bir parçası olarak organize ettikleri bu olanakları yakından incelemek için şu linke tıklayabilirsiniz :

https://www.gordons.school/page/?title=Co%2DCurricular&pid=217

Gordon’s School - Konaklama Seçenekleri

Her öğrenci, on yurt evden birine yerleştirilir. Yurtların her biri son derece konforludur ve ortak alanlar ve çalışma alanları eğitimi mükemmelleştirecek şekilde tasarlanmıştır. Odalar lise son sınıf öğrencileri için 1 veya 2 kişilikken alt sınıflar 3 veya 4 kişilik odalarda kalmaktadır.

Gordon’s School - Üniversite ve Eğitim Başarıları

Ofsted 2020 raporuna göre "öğrencilerin ulaştığı akademik standartlar çok yüksektir. İngilizce ve matematik dahil olmak üzere A*'dan C'ye beş GCSE notu alan öğrencilerin oranı ortalamanın oldukça üzerindedir. Öğretim kalitesi genellikle olağanüstüdür. Öğrenciler bu nedenle öğrenme konusunda çok hevesliler. Düzenli ödevler, ilerlemelerini desteklemek için çok etkili bir şekilde kullanılıyor."

Gordon’s School öğrencilerinin mezun olduktan sonra tercih ettikleri üniversiteleri ve bölümleri incelemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz :

https://www.gordons.school/_site/data/files/pages/Destinations/EDF1100D7A48F2F0FBB4302821C9AC8F.pdf

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED