Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Kingston Grammar School - Londra


Kingston Grammar School - İngiltere’de Lise Eğitimi

1561 yılında Royal Charter tarafından kurulan Kingston Grammar School, Kingston şehir merkezinden birkaç dakika uzaklıkta bulunmaktadır. 11-18 yaş arası erkek ve kız çocukları için ortak eğitim veren bir gündüz okuludur. 870 öğrencisinin 263'ü Sixth Form eğitimi almaktadır.

Kingston'daki ana okul kampüsünün yanı sıra öğrenciler, Thames Ditton'daki Hampton Court Palace'ın karşısında 22 dönümlük özel bir spor sahasından da yararlanmaktadır. Okul zengin kütüphanesinden kendisine ait tiyatro salonuna, sanat stüdyolarına ve son teknolojiyle donatılmış sınıflarına kadar muazzam olanaklar sunmaktadır.

Kingston Grammar School - Müfredatı ve Programlar

- GCSE. Kingston Grammar School, 10-11. sınıflara İngiliz geleneksel müfredatını uygular, fakat sağladığı ders çeşitliliği sayesinde öğrencilerinin akademik vizyonlarını son derece genişletir. Zorunlu dersler şunlardır: Matematik IGCSE; İngilizce IGCSE; İngiliz Edebiyatı IGCSE; Biyoloji IGCSE; Kimya IGCSE; Fizik IGCSE; Bir modern yabancı dil (Fransızca, Almanca veya İspanyolca). Tüm okullarda ortak olan bu müfredatın yanında zengin seçmeli dersler sunmaktadır: Sanat; Tasarım teknolojisi; Drama; Fransızca; Coğrafya; Almanca; Tarih; Latince; Yunanca; Müzik; Dini çalışmalar; İspanyolca. Ayrıca, tüm öğrencilerin haftada bir Beden Eğitimi dersi, bir PSHE dersi almaktadır.

- A LEVEL. 12-13. Sınıflar için İngiliz müfredatının altın standardıdır. Başarılı bir şekilde A Level sertifikası alan öğrenciler bununla en iyileri dâhil birçok üniversiteye ek sınav olmaksızın devam edebilmektedirler. Toplamda 7 kadar ders üniversite düzeyinde çalışılır ve bazı dersler üniversitede kredi olarak sayılabilmektedir. Öğrencilerden derslerini okul rehberliğinde gelecekte devam edecekleri bölümün gereklerine göre seçmeleri teşvik edilir. Bu nedenle her okulun sunduğu A Level konularının çeşitliliği önemlidir. Kingston Grammar School’un sunduğu A Level dersleri şunlardır: Sanat, Biyoloji, Kimya, Klasikler, Bilgisayar Bilimi, Tasarım ve Teknoloji, Drama, Ekonomi, İngilizce, Tarih, Coğrafya, Devlet ve Politika, Matematik, Modern Yabancı Diller, Müzik, Fizik, Beden Eğitimi, PSHE, Psikoloji, Din ve Felsefe.

Kingston Grammar School - Müfredat Dışı Etkinlikler

Kingston Grammar School’da müfredat dışı program zengin ve çeşitlidir; öğrencilerin yoğun akademik yaşamını tamamlamak üzere planlanmıştır. Her yaştan öğrenci bir ekibin parçası olarak çalışma, sorumluluk alma, yeni zorluklarla yüzleşme ve yeni beceriler edinme fırsatlarına sahiptir. Teknoloji Kulübü'nden CCF'ye, Dil kulüplerinden Fotoğrafçılığa ve Satranç'a, gerçekten tüm ilgi alanları ve yetenekler için bir şeyler vardır. Okul öğrencilerini toplam 72 kulübünden birine veya ikisine katılmaya aktif olarak teşvik etmektedir.

Her akademik yıl, en genç sınıflardan son sınıflara kadar her seviyede öğrencilerin %80'inden fazlası 1000'den fazla spor fikstüründe yarışmaktadır. En popüler sporlar şunlardır: Kriket, Hokey, Kürek, Futbol (ve futsal), Netbol, Tenis, Golf, Atletizm.

Kingston Grammar School - Konaklama Seçenekleri

Kingston Grammar School, bir gündüz okuludur. Herhangi bir konaklama olanağı sunmamaktadır.

Kingston Grammar School - Üniversite ve Eğitim Başarıları

- GCSE 2021 sonuçları. Kingston Grammar School öğrencilerinin %43'ü en yüksek puan olan 9'u alırken %71'inin notları 9/8 arasında değişti.

- A Level 2021 sonuçları. Kingston Grammar School öğrencilerinin %46.6 sı A*, %84'ü A*A notlarını elde etti. 2021 yılında mezun olan öğrencilerin %94'ü ilk üniversite tercihlerine yerleştiler.

2021 son sınıf öğrencilerinin %81'i Russell Group üniversitelerine giderken %10'u Oxbridge (Oxford veya Cambridge) üniversitelerine yerleşmeyi başardı. 2021 yılının en çok tercih edilen bölümleri şunlar oldu: İşletme, Biyoloji, Modern Diller, Tıp, Psikoloji, Mühendislik ve Ekonomi. Favori üniversite tercihleriyse şunlardı: 


Nottingham University19
Birmingham9
Durham8
UCL6
Manchester5
Warwick5
Bristol5
Edinburgh5


Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED