Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Windermere School - Windermere


Windermere School - İngiltere'de Lise Eğitimi

1863 yılında kurulan Windermere School, Unesco Dünya Mirası alanının kalbinde İngiltere’nin en büyük gölünün kıyısında yer almaktadır. Kapsamlı ve küçük sınıflarla öğrencilerin bire bir iletişim anlamında kendilerini rahat hissetmesi sağlanmaktadır.

Okul öğrencilerini akademik başarıya hazırlayan macera ruhlarını destekleyici müfredat dışı etkinlikler sunmaktadır. Okulun muhteşem konumu, eşsiz bir manzaraya sahip sınıfları herkesi büyülemektedir. Windermere Okulu Ulusal Park arazisinde 45 dönümlük bir alanda bir yamaçta bulunmaktadır. Okul Göller Bölgesi’ndeki eşsiz görüntüsünden dünyanın en güzel manzaralarının birine sahiptir.

İngiltere'nin kuzeyinde bulunan okul Manchester'a trenle ortalama 2 saat, Liverpool'a ise 2 buçuk saatlik bir mesafede yer almaktadır. Okul yeşil bir alanda ve tarihi bir binada bulunduğu için öğrenciler hem eğlenceli vakit geçirecek hem de kendini tarihin eşsiz dönemlerine yolculuk yapıyor gibi hissedecektir. Okulun yemyeşil bir alanda yer almasından dolayı öğrenciler kendileri eşsiz bir doğal güzelliğin ortasında bulmaktadır.

Öğrenciler ders dışı zamanlarında çeşitli aktivitelere katılarak birçok müfredat dışı fırsatlardan yararlanabilir. Derslerden dolayı yoğun ve tempolu geçen günleri öğrenciler boş zamanlarında arkadaşları ile eğlenceli zamanlar geçirerek değerlendirebilirler.

Windermere School Müfredatı ve Programları

- GCSE : 10-11. sınıf öğrencileri için sunulan GCSE eğitim programı, Birleşik Krallık'taki yüksek eğitim standartlarına göre tasarlanmıştır. Sanat ve Tasarım, Bilgisayar Bilimi, Drama, İngiliz dili ve İngiliz Edebiyatı, Matematik, Biyoloji, Kimya, Fizik, Fransızca, İspanyolca, Coğrafya, Müzik, Beden Eğitimi dersleri GCSE dersleri olarak sunulmaktadır.

- IB Diploma : İngiltere'de 12-13. sınıflara verilen eğitimdir. IB, A-Level programı gibi 16 ila 18 yaş arası öğrenciler için uluslararası kabul görmüş bir diploma programıdır. Öğrenciler A-Level konularıyla yakından ilişkili  Matematik, İleri Matematik, Fizik gibi dersleri seçebilmektedir. Öğrenciler bu program sayesinde eleştirel düşünme, araştırma, toplumsal hizmet ve kültürel anlayış anlamında kendilerini geliştirmektedir.

Windermere School Müfredat Dışı Etkinlikler

Her dönem tüm öğrencilerin ilgi ve becerilerini tanımak için düzenlenen etkinlikler mevcuttur. Etkinliklerin çoğu kampüs içinde düzenlenmektedir. Okul dışı düzenlenen etkinlikler için otobüsle ulaşım sağlanmaktadır. 

Öğrenciler ders dışı zamanlarını Spor Alanlarıyla, Drama, Müzik, Tiyatro, Spor Armatürleri, Yelken vb. gibi etkinliklerle verimli ve eğlenceli zamanlar geçirmektedir.

Okul Sixth Form öğrencilerinin liderlik becerilerini geliştirmesi yönünde tenis, futbol, atletik, kayak, kano, rüzgar sörfü gibi okul dışı etkinliklere önem vermektedir.

Windermere School Konaklama Seçenekleri

Windermere School erkek ve kız öğrencilerin farklı evlerde konakladığı ev seçeneği sunmaktadır.

Senior Boarding  (8-16 yaş)

Langdale House, 8-16 yaş aralığındaki erkek öğrencilerin konakladığı evdir. Her yaş grubu için özel tahsis edilmiş süit, tek kişilik ve çift kişilik odalar mevcuttur. Muhteşem manzaralı balkonu, ahşap güvertesi ve sosyal ortamı ile öğrencilerin eğlenceli vakit geçirmesine olanak sağlanmaktadır.

Browhead House, 8-16 yaş aralığındaki kız öğrencilerin konakladığı evdir. Suit, tek kişilik veya çift kişilik göle bakan manzaralı odalar mevcuttur. Evde her yaş grubundaki öğrenciler için ortak dinlenme alanları donanımlı mutfak imkanı vardır.

Sixth Form Boarding (16-18 yaş)

Westmorland House,  16-18 yaş aralığındaki kız ve erkek çocuklar için uygun olan bir pansiyondur. Öğrencilerin kendi ortak odaları, çalışma alanları ve banyoları olan müstakil dairelerde yaşamaktadır. Okul ortak kullanıma açık mutfak, salon, TV odası ve çamaşırhane vb. gibi olanakları bünyesinde barındırmaktadır.

Tüm konaklamalarda güven esastır ve öğrenciler 7/24 gözetim altındadır.

Windermere School Başarıları 

Okulun elde ettiği 2022 yılı sınav skorları aşağıdaki gibidir:

• GCSE 2022 sonuçları

%9-6 (A*B) - %71 , Over %53 Level 7/ Grade A, Over %38 Level 8/ grade A*

• IB Diploma 2022 sonuçları

%47 iki dilli diploma başarı skoru - ortalama skor %32,9 

IB sonrası öğrencilerin yerleştiği üniversitelerden bazıları aşağıda not edilmiştir.

 • - University of Bath
 • - Durham Universty
 • - Unversity of Leeds
 • - Glasgow School of Art
 • - University of Reading
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED