Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

King's College Taunton - Somerset


Taunton Kings College - İngiltere’de Lise Eğitimi

Taunton Kings College, 1880’de kurulmuş bağımsız, karma eğitim veren, özel, yatılı ve gündüzlü bir okuldur. Woodard Corporation'ın bir üyesidir; yaklaşık 300'ü yatılı olmak üzere 13 ila 18 yaşları arasında 470 kadar öğrenciye eğitim vermektedir. 470 öğrencisinin 200'ü Sixth Form eğitimi almaktadır.

Kampüs, yaklaşık 100.000 nüfuslu Taunton kasabasında yer almaktadır. Şehir Somerset County'de (güneybatı İngiltere): Heathrow Uluslararası Havalimanı'na yaklaşık 3 saat mesafededir.

Lise öncesi ve lise eğitimi için iki ayrı ve bağımsız kampüsü ile, her yaş grubu için %100 ayrılmış tesisler bulunmaktadır. Böylece tüm tesisler öğrencilerin yaşına uyumludur. İki adet ısıtmalı yüzme havuzu, spor salonları, oyun alanları, halı sahalar, tiyatrolar, orman okulları ve aşçılık okulları her yaştan öğrencinin yararlanabileceği tesislerden bazılarıdır. Kolejde ayrıca büyük ve özel bir sanat okulu, müzik okulu, bilim merkezi, DT merkezi, kriket merkezi, tenis kortları ve eğitim odaklı bir kütüphane bulunmaktadır.

Taunton Kings College - Müfredatı ve Programlar

- GCSE. Lise eğitiminin 10-11. sınıflarını kapsayan bu program sonunda aynı adı taşıyan bir diploma alınır; böylece kolejlere gitme ve Sixth Form programlarına katılma hakkı kazanılır. Öğrenciler, hem zorunlu hem de seçmeli dersler de dâhil olmak üzere oldukça geniş bir disiplin yelpazesinden seçim yapabilirler: Felsefe, Sanat, Müzik, Dans, Drama, Tasarım Teknolojisi, Biyoloji, İspanyolca, Matematik, İngiliz edebiyatı, Latince, Ekonomi ve İş, Japonca, Kimya, Oyunculuk, Almanca, Fizik, Coğrafya, Psikoloji, Çince, Coğrafya, Tarih, İngilizce, Fransızca, Beden Eğitimi.

- A LEVEL. Lise öğrencileri için bu program geleneksel olarak 2 yıldır. Seçilen üniversiteye ve bölüme göre kapsamlı bir hazırlık yapılmaktadır. Öğrenciler, öğrenim görecekleri konuları aşağıdaki listeden 3-4 disiplin olacak şekilde bağımsız olarak seçerler: Felsefe, Din Felsefesi ve Ahlak, Sanat, Müzik, Drama, Dans, Tasarım teknolojisi, Biyoloji, Kimya, İspanyolca, Matematik, İngiliz edebiyatı, Latince, Business and Economics, Japonca, Kimya, Oyunculuk, Almanca, Fizik, Psikoloji, Çince, Coğrafya, Tarih, Fransızca, BTEC Spor, Beden Eğitimi, Personal, Social, Health & Economic Education.

Taunton Kings College - Müfredat Dışı Etkinlikler

Diğer prestijli ve saygın İngiliz okulları gibi, King's College Taunton da öğrencilere sunulan ders dışı programa çok dikkat ediyor. İlginç, çeşitli ve zengin ders dışı müfredatında herkes kendi zevkine göre uğraşlar bulabilmektedir.

Birçok spor kulübü ve takımı (futbol, kriket, ragbi, tenis, atletizm, hokey, golf, yüzme) etkin olarak çalışmaktadır. Lise öğrencileri için Duke of Edinburgh Prize için yarışmak mümkündür. Yürüyüş, geziler ve keşif gezileri sürekli olarak düzenlenmektedir. Yaratıcı yeteneklere sahip öğrenciler, müzik, tiyatro ve drama stüdyolarını kesinlikle çok beğenecektir. Seçilen bir müzik aletinde ustalaşabilir, şan dersleri alabilir, tiyatro yapımlarına ve müzikallere katılabilir, tasarım, resim, çizim ve heykel derslerine katılabilirsiniz.

Taunton Kings College - Konaklama Seçenekleri

Taunton Kings College'da yatılı yurtlar her öğrenci için evinden farksızdır; çalıştıkları, uyudukları ve oyun oynadıkları yer burasıdır. Paltolarını asacakları bir yerden çok daha fazlasıdır. Yatılı deneyim, öğrencilerin başkalarına nezaket ve hoşgörü gösterirken kendi bireyselliklerini ve kişiliklerini ifade etmelerini sağlar. King's College'da dördü erkek, üçü kız olmak üzere yedi yurt evi vardır ve her birinin kendine özgü hayırseverlik, resmi akşam yemeği dansları, konserler ve tiyatro gösterileri gibi sosyal ve kültürel etkinlikleri vardır. Okulun yurt evleri şunlardır: King's Hall; Carpenter; King Alfred; Meynell; Taylor; Tuckwell; Woodard; Bishop Fox.

Odalar genellikle 1-4 kişiliktir. Tek kişilik odalarda banyo özel kullanımken, diğer odalarda ortak kullanımdır. Lise öğrencileri genellikle 2 kişilik odalarda, son sınıf öğrencileri 1 kişilik odalarda konaklamaktadır. Tüm odalar tamamen mobilyalıdır ve konforlu bir konaklama için gerekli her şey ile donatılmıştır.

Taunton Kings College - Üniversite ve Eğitim Başarıları

- Okulun 2020 yılı A Level öğrencilerinin notları şöyledir: A* - A %50.8; A* - B %74.6; A* - C %98.5.

- Okulun 2020 yılı GSCE öğrencilerinin notları şöyledir: 9 – 7 %61.7; 9 – 6 85.2; 9 - 4 %99.9

Öğrencilere farklı mesleklerden insanlarla tanışma ve seçeneklerini ve ilgi alanlarını daha derinlemesine keşfetme fırsatı veren Kariyer Kahvaltıları da dâhil olmak üzere düzenli bir faaliyet ve destek programı yürütülmektedir.

Her yıl, öğrenciler en çok arzu edilen üniversitelerde en çok arzu edilen bölümlere girerler. Birçok öğrenci Cambridge, Oxford, Imperial, LSE ve diğer Russell Group üniversitelerinde okumaktadır. Küçük bir grup olmasına rağmen, bazı King's öğrencileri Amerikan ve Avrupa üniversitelerini de tercih edebilmektedir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED