Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Wellington School - Somerset


Wellington School – İngiltere’de Lise Eğitimi

Wellington School, 1837'de Güney Batı İngiltere'de, güzel Somerset kırsalıyla çevrili bir kasabada kurulmuştur. 3-18 yaş arasına karma eğitim veren yatılı ve gündüzlü bir okuldur. 11-18 yaş grubundaki 590 öğrencisinin %25'i yatılıdır, %14'ü uluslararası öğrencilerdir. Sixth Form'da eğitim görenlerin sayısı 160'ken ortalama sınıf mevcudu 10-20 arasında değişmektedir.

Wellington School kampüsü, Taunton ve Tiverton yakınında (her ikisine de arabayla sadece 20 dakikada ulaşılabilir) ve ayrıca yerel tren istasyonundan yaklaşık 10 kilometre uzakta bulunur. Londra'daki Heathrow Uluslararası Havalimanı'na yaklaşık 2,5 saatte ulaşılmaktadır.

Son 20 yılda, okul sürekli olarak modernize edildi, genişletildi ve geliştirildi; bugün yüksek ve zorlu İngiliz ve dünya standartlarını tam olarak karşılayan modern bir kampüstür. Kampüs, öğrencilerin yaşamak, ders çalışmak, aktif boş zaman, spor ve yaratıcılık için ihtiyaç duyabilecekleri her şeye sahiptir: Büyük bir spor merkezi, sayısız oyun sahası ve oyun alanı, şapel, modern müzik okulu, tiyatro salonu, dramatik stüdyo, dil merkezi, eğitim ve bilgisayar laboratuvarları. Okulun son derece gelişmiş spor altyapısı İngiliz sporcular tarafından 2012 Londra Olimpiyatlarına hazırlanmak için kullanıldı. Bazı tesisleri şunlardır: Eskrim salonu, 3 tenis kortu, 5 Ragbi Sahası, 300 metre uzunluğa kadar koşu parkuru, 4 hokey sahası (suni / doğal çim örtüsü), Netbol için 10 kort, Kriket sahaları, Büyük kapalı havuz, Squash için 2 kort.

Wellington School - Müfredatı ve Programlar

Wellington School, 10-11. Sınıflar için GCSE eğitimi vermektedir. 12-13. Sınıfların Sixth Form eğitimi için iki seçenek sunmaktadır: A Level – International Baccalaureate.

GCSE. 10-11. Sınıflara uygulanan geleneksel İngiliz müfredatıdır. Matematik, İngiliz ve Dili Edebiyatı zorunlu derslerdir. Öğrenciler ayrıca Sport and Wellbeing ve PSHEE için sınava tabi olmayan dersler alırlar. Ayrıca her öğrencinin İngilizce dışında modern bir dil dersi alması istenir. Bunun dışında öğrencilerden gelecek planlarına ve ilgilerine göre 6 ders daha seçmeleri istenir. Sunulan GCSE konuları şunlardır: Sanat ve Tasarım, İşletme, Klasik Uygarlık, Bilgisayar Bilimi, Tasarım ve Teknoloji, Drama, İngiliz Dili ve İngiliz Edebiyatı, Coğrafya, Yunanca, Tarih, Latince, Matematik, Modern Diller: Fransızca, Almanca ve İspanyolca, Müzik, Beden Eğitimi Dini çalışmalar, Bilim.

- A Level. 12-13. Sınıflara uygulanan geleneksel İngiliz müfredatıdır. Sınava gerek kalmadan üniversite başvuruları için yeterli bir sertifika verilmektedir. Öğrenciler toplamda 7 kadar dersi kariyer hedeflerine göre seçerler ve ikinci yılın sonunda 3 dersten sınava girerler. Wellington School’un sunduğu A Level konuları şunlardır: Antik Tarih, Sanat, Sanat Tarihi, Biyoloji, İşletme, Kimya, Klasik Yunan, Bilgisayar Bilimi, Dans, Tasarım mühendisliği, Drama, Ekonomi, İngilizce, Fransızca, İleri Matematik, Coğrafya, Almanca, Tarih, Latince, Mandarin, Matematik, Müzik, Müzik Teknolojisi, PE, Fotoğrafçılık, Fizik, Politika, Dini çalışmalar, İspanyolca.

- International Baccalaureate. Kolej, on yıldan fazla bir süredir sunduğu IB diploma programını yürütme konusunda önemli bir deneyime sahiptir. IB'ye giren öğrenciler altı ders seçer: üçü Yüksek Düzeyde, üçü Standart Düzeydedir. Yüksek Düzeydeki dersler karmaşıklık ve derinlik açısından A Level'daki emsalleriyle eşdeğerdir. IB diploma programını bitiren öğrenciler dünyanın her yerindeki üniversitelere kolayca başvurabilir ve yerleşebilir.

Wellington School - Müfredat Dışı Etkinlikler

- Spor. Wellington'da, öğrencileri sağlıklı bir yaşam tarzına alıştırmak ve ayrıca yetenekli olanları elit düzeyde yetiştirmek için bir Spor and Wellbeing departmanı vardır. Okul düzenli olarak bölgesel ragbi, kriket, netbol ve hokey takımlarında temsilcilere sahiptir ancak aynı zamanda beslenme, fitness, psikoloji ve judo, yoga, pilates ve zumba gibi aktivitelere de odaklanmaktadır.

- Yaratıcı Sanatlar. Wellington, müzik sevgisi aşılamak konusunda tutkulu bir çaba içindedir. Öğrencilerin %50'den fazlası enstrüman eğitimi almaktadır. Diğer birçok konser ve tiyatro alanının yanı sıra Southside Center, özgüven ve öz farkındalık oluşturmak ve ekip çalışmasını teşvik etmek için tasarlanmış drama atölyeleri için küçük performans alanları da sunar. Sanat ve Tasarım bölümünde sanat, tekstil ve fotoğraf stüdyoları ile 3D yazıcı ve lazer kesici ile tasarım atölyeleri bulunmaktadır.

Wellington School - Konaklama Seçenekleri

Yatılı öğrencilere, eğitim binaları ve spor altyapısından birkaç adım ötede, her biri yaklaşık 40 kişi için tasarlanmış konforlu, rahat ve ferah yurtlar sunulmaktadır. Yerleşirken öğrencilerin yaşı ve cinsiyeti dikkate alınır. Genellikle lise öğrencilerine çift kişilik odalar verilirken, daha genç öğrenciler 3-5 kişilik ortak yatak odalarında (her katta yeterli sayıda banyo bulunur) yaşarlar. Ücretsiz açık internet erişimi, TV, mobilyalar, masa oyunları ve dinlenmek için rahat oturma odaları, mutfak eşyaları ve ev aletleri içeren küçük bir mutfak bulunmaktadır.

Genel okul kafeteryasında dengeli, lezzetli ve sağlıklı bir yemek düzenlenir; profesyonel şeflerden oluşan ekip, yalnızca kapsamlı bir şekilde test edilmiş ve sıhhi kontrolden geçmiş taze ürünler kullanır ve öğrencilere her gün çeşitli lezzetli yemekler sunar.

Okulun sınırları içinde, 24 saat hizmet veren bir tıp merkezi ve öğrencilere hastalık veya yaralanma durumunda derhal nitelikli tıbbi bakım sağlanan küçük bir revir bulunmaktadır.

Wellington School - Üniversite ve Eğitim Başarıları

- 2021 GCSE sonuçları. Öğrencilerin %20’si tam puan olan 9'u, %40'ı 9-8'i, %61'i 9-7'yi, %78'i 9-6, %90'ı 9-5 aralığındaki notları elde etmiştir.

- 2021 A Level sonuçları. %50'si A*-A, %75'i A*B, %90'ı A*-C notlarını elde etmiştir.

2021 mezunlarının tercih ettiği bazı üniversiteler ve bölümler şunlardır:

 • Bath: Astrofizik ve Fizik
 • Birmingham: Pazarlama ve İşletme Yönetimi; Muhasebe ve Finans; Psikoloji; İnsan Sinirbilimi
 • Bournemouth: Pazarlama İletişimi
 • Bristol: Tıp; Politika; İspanyolca
 • Brunel Londra: İşletme ve Yönetim
 • Cambridge: Asya ve Orta Doğu Çalışmaları
 • Cardiff: Jeoloji, Tarih, Biyoloji, Çevre Coğrafyası
 • Cardiff Metropolitan: Mimarlık, Spor Kondisyon, Rehabilitasyon ve Masaj, Spor Koçluğu
 • Chester: Yaratıcı Yazarlık ve İngiliz Edebiyatı
 • Durham: Müzik; Psikoloji; Bilgisayar Bilimi
 • Edinburgh: Coğrafya, İtalyanca ve klasikler; Makine Mühendisliği
 • Leeds: Uluslararası Tarih ve Politika; Felsefe ve Fizik
 • Liverpool: Antik Tarih
 • Manchester: Muhasebe ve Finans
 • Nottingham: Coğrafya, Endüstriyel ekonomi, Veterinerlik, Beslenme
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED