Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Abbey College Cambridge - Cambridge


Abbey College Cambridge- İngiltere'de Lise Eğitimi

The Abbey Group of Colleges, Cambridge, Londra ve Manchester şehirlerinde üç farklı kampüsü bulunan bağımsız Sixth Form kolej grubudur. İngiliz ve uluslararası öğrencilere GCSE, A Level, BTEC veya University Foundation programları sunulan kolej, üstün ve kaliteli eğitim verme konusunda köklü bir üne sahiptir. 1931 yılında DLD (Davies Laing and Dick College) ismi ile kurulan kolej, 10 yıl sonra Abbey College ile birleşerek Abbey DLD College ismini almıştır. Kolej büyük bir eğitim kurumu olan Alpha Plus Group’un bir parçasıdır. Kolej 2019 yılında ISI (Bağımsız Okullar Müfettişliği) tarafından mükemmel olarak derecelendirilmiştir.

Abbey College Cambridge; grubun akademik olarak en başarılı kolejidir, 40'dan fazla ülkeden 400'den fazla öğrenci bu kolejde eğitim görmektedir. Cambridge şehir merkezine yürüme mesafesindeki Homerton Gardens’da yer alan yatılı bir kolej olan Abbey College Cambridge, dünyaca ünlü University of Cambridge’in Homerton kampüsüne komşudur.

Abbey DLD Cambridge kampüsü Homerton Gardens'ta, tarihi üniversite şehri Cambridge'in merkezine yakın özel bir yol üzerinde yer almaktadır. Şehir merkezi kampüse 25 dakikalık ve Cambridge tren istasyonu kampüse 10 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Kampüsün çevresindeki alan, 10 dakikalık yürüme mesafesinde modern bir eğlence parkı yer almaktadır. Öğrenciler burada bir sinema, tenpin bowling salonu, otel, süpermarketler ve çeşitli restoran olanaklarından faydalanabilmektedir. Abbey College Cambridge, tarihi üniversite şehri Cambridge'in kalbinde, harika modern bir kampüste yer alan bağımsız bir yatılı okuldur. Kampüs öğrencilerin öğrenim ve yatılı ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde inşa edilmiştir. Kampüsün içerisinde yer alan bazı olanaklar 12 son teknolojili laboratuvar, 2 sanat stüdyosu, 2 özel müzik performans stüdyosu, basket sahası bunlardan sadece birkaç tanesidir.

Abbey College Cambridge Müfredatı ve Programlar

Abbey DLD Colleges bünyesinde Year 9, GCSE, A Level, International Foundation, Pre Sessional Programme, Elite University Preparation ve Academic English olmak üzere 7 farklı program sunulmaktadır. Programlarda sunulan dersler aşağıdaki gibidir :

GCSE : Biyoloji, Coğrafya, Ekonomi, Fizik, İngiliz Dili, İşletme, Kimya, Matematik, Sanat ve Tasarım, Tarih, Spor Bilimi

A Level : Muhasebe, Bilgisayar Bilimleri, Biyoloji, Coğrafya, Ekonomi, İleri Matematik, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Politika, Psikoloji, Sanat ve Tasarım, Tarih

Pre Sessional Programme : Abbey College Cambridge Pre-Sessional Programı öğrencileri GCSE, Uluslararası Hazırlık Programı ve A Level kurslarına hazırlamak için genel ve konuya özgü İngilizce ve akademik konularda yeteneklerini artırmak üzere tasarlanan programdır.

International Foundation : Her Eylül ayında başlayan Uluslararası Hazırlık Programı, öğrencilerin Birleşik Krallık'ın en iyi üniversitelerinde eğitimine devam edebilmesi için tasarlanmış bir yıllık yoğun bir kurstur. Öğrenciler Business Management & Economics, Engineering, Medicine, Science gibi uzmanlaşılmış konulardan birini seçebilmektedir.

Elite University Preparation Programme : Abbey College Cambridge Elite Üniversite Hazırlık programı, öğrenciler için lisans düzeyinde bilgi birikimi ile birlikte özel üniversite başvuru hazırlığı ve desteği sunmaktadır. Program, her bir öğrencinin ihtiyaçlarına göre uyarlanır ve hedefledikleri, en üst sıralarda yer alan bir üniversitede ilk tercih ettikleri lisans programına yerleşmelerini sağlamak için oluşturulan bir programdır.

Academic English : Abbey College Cambridge A Level ve Uluslararası Hazırlık Programı öğrenciler için haftada beş saate kadar Akademik İngilizce dersleri düzenlenmiştir (GCSE öğrencileri İngilizce Dil GCSE eğitimi alacaktır). Akademik İngilizce programı genel İngilizcesi IELTS 7.5’in altında olan tüm öğrenciler için zorunludur.

Abbey College Cambridge Spor, Sanat ve Kültürel Çalışmalar

Sanata ve spora önem veren Abbey College tüm kampüslerinde bu etkinlikler için çalışmalar yapmaktadır. Bowling, Golf, Yürüyüş Kulübü, Drama Kulübü, Sanat ve Tasarım, Gazetecilik, Gönüllülük Programı, Klasik Müzik, Müzik Gösterileri, Şarkı Yazımı, STEM Programı ve Kodlama Kulübü, Sunum Becerisi gibi birçok kulübe sahip olan Abbey DLD Colleges’de öğrencilerin bu etkinlikleri gerçekleştirebilmeleri için çeşitli donanımlar mevcuttur. Abbey College Cambridge’deki basketbol sahası, fitness salonu ve Abbey College Manchester’daki sanat stüdyoları kolejin sahip olduğu donanımlardan bazılarıdır.

Kolej, personeller ve öğrenciler tarafından yönetilen 50'den fazla heyecan verici kulüp bulunmaktadır.

Abbey College Cambridge Konaklama

Abbey College Cambridge’de kampüs içi yurt, kampüs dışı yurt ve aile yanı olmak üzere üç farklı konaklama seçeneği mevcuttur.

Abbey House : Kampüs içinde bulunan bu konaklama 13 - 16 yaş arası öğrenciler için uygundur. Ev öğrencilere tek kişilik, özel banyolu oda ve üç öğün yemek sunmaktadır.

Tripos Court : 16 - 21 yaş arası öğrenciler için uygun olan bu ev, Abbey College Cambridge'e 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Tek kişilik, özel banyolu oda ve üç öğün yemek sunulmaktadır.

Orchard House : 17 yaş ve üzeri için uygun olan bu ev kampüs dışında yer alsa da koleje kısa bir yürüme mesafesindedir. Tek kişilik oda, paylaşımlı banyo ve iki öğün yemek sunulmaktadır.

Purbeck House : Koleje yakın bir konumda yer alan ev, tek kişilik, özel banyolu oda alternatifi ve üç öğün yemek sunmaktadır.

Aile yanı Konaklama :  Her yaş grubuna açık olarak tek kişilik odalar ve üç öğün yemek dahilinde hizmet vermektedir. Ailelerde birden fazla öğrenci konaklayabilmektedir.

Abbey College Cambridge Üniversite Başarıları

Uzun yıllardır akademik başarısı çok yüksek olan The Abbey DLD Group of Colleges özellikle geçtiğimiz senelerde Abbey College Cambridge öğrencilerinin A Level sınavında almış olduğu %71 oranındaki A*A skoru ile Birleşik Krallık’ın en iyi liseleri arasına ismini yazdırmıştır.

Kolejden mezun olan öğrenciler başta Oxford, Cambridge, UCL, Kings Colleges London, Imperial College London, Russell Group Üniversiteleri ve İngiltere'nin Top 50 listesinde yer alan üniversitelerde tıptan mühendisliğe, işletmeden hukuka ve çok çeşitli sanat bölümlerine yerleşmiştir. Ayrıca başta UCLA olmak üzere Amerika’da da birçok üniversiteye öğrenci yerleştirilmiştir.

GCSE öğrenci grubu öğrencileri her yıl büyümeye devam etmektedir ve 2022 yılında Abbey College Cambridge'de girilen tüm GCSE sınavlarının %61'i 9-7 (A**-A) notlarıyla değerlendirilmiştir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED