Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

St Edward's School Oxford - Oxford


St Edward’s School Oxford - İngiltere’de Lise Eğitimi

Birleşik Krallık'taki bir avuç şehir merkezli yatılı okuldan biri olan St Edward’s School Oxford ('Teddies' diye de bilinir), dünyaca ünlü üniversite şehri Oxford'da 100 dönümlük bir arazide zarif ve sakin bir avlunun etrafında kuruludur. Okulun bu büyük öğrenim ve kültür şehrine yakınlığı, öğrencilerine sonsuz fayda sağlarken, Londra ve ulaşım bağlantıları sadece bir saat uzaklıktadır.

1863'te kurulmuş olan okul 13-18 yaş aralığındaki öğrencilere eğitim vermektedir. 770 öğrencisinin 460'ı erkek, 310'u kızdır. Yatılıların oranı %83, uluslararası öğrencilerin oranı %18'dir. Sixth Form'da eğitim alanların sayısı 179'dur ve ortalama sınıf mevcudu 10-15 arasında değişmektedir.

Okul, efsanevi Oxford Üniversitesi'nden profesörler, öğretim görevlileri ve uzmanlar tarafından sürekli ziyaret edilir: profesyoneller ve birinci sınıf bilim adamları ile iletişim, öğrencilerin ufkunu önemli ölçüde genişletir, onlara sürekli yeni şeyler öğretir, motivasyonlarını ve öğrenme isteklerini güçlendirir.

- En yakın büyük havaalanları: Heathrow (76km), Birmingham (107km).

St Edward’s School Oxford - Müfredatı ve Programlar

10-11. sınıf öğrencileri sekiz GCSE dersinin yanı sıra okulun Pathways and Perspectives kurslarından ikisine çalışır. Bu yeni kurslar, St Edward's tarafından önde gelen eğitimciler ile birlikte tasarlanmıştır ve Buckingham Üniversitesi tarafından akredite edilmiştir. Yeni kursların bir kısmı, öğrencilere seçtikleri konularda en son düşüncelere erişim sağlayan üniversite bölümleriyle doğrudan bağlantılar içerir.

Sixth Form'da (12-13. sınıflar), öğrenciler Uluslararası Bakalorya Diploması (IB) veya A Level arasında seçim yaparlar. Eğitmenler akademik ilerleme, karar verme ve kişisel gelişim konularında bire bir destek sağlarken, hem IB Diploması hem de A Level için 20'den fazla konu sunulmaktadır. Seçeneklerin genişliği sayesinde öğrenciler çok çeşitli üniversite kariyerleri çizebilmektedir.

St Edwards’daki Sixth Form akademik programı titiz ve ödüllendiricidir. Öğrencilerin kendi kendilerini motive etmeleri ve çok çalışmaları beklenir ve çabalarında geniş bir uzman ve danışman ağı tarafından desteklenirler. Akademik çalışma, teşvik edici bir konuşmacı programı, akademik topluluklar, ziyaretler ve Oxford'da ve Londra'da, ulusal ve uluslararası düzeyde sayısız zenginleştirme fırsatlarıyla geliştirilmiştir.

Yüksek Öğrenim ve Kariyer rehberliği kapsamlıdır. İngiltere, ABD ve Avrupa'da üniversiteye başvurmanın tüm yönleriyle ilgili uzman tavsiyesi verilmektedir. Oxford ve Cambridge'e başvuranlar için özel destek de vardır. Kariyer Eğitimi Departmanı, akademik zaman çizelgesine yerleştirilmiş sağlam bir programda öğrencilerin kariyer seçeneklerinin dikkatli bir şekilde izlenmesini sağlar.

St Edward’s School Oxford - Müfredat Dışı Etkinlikler

Spor. 'Herkes için spor' anlayışıyla okul, yeterlilik düzeyi ne olursa olsun çok çeşitli ilgi alanlarına hitap eder. Bununla birlikte, Sport at Teddies, deneyimli antrenörlerden oluşan bir ekip, birçok eski profesyonel veya seçkin amatör sporcu tarafından yönlendirilmektedir. Muhteşem tesisler arasında 4 kapalı tenis kortu, 3 squash kortu, bir golf sahası, bir kayıkhane, bir yüzme havuzu ve iyi donanımlı bir fitness merkezi ile tüm hava koşullarına uygun hokey ve tenis sahası bulunmaktadır.

Yaratıcı Sanatlar. North Wall Arts Center, popüler bir halk programı olan profesyonel bir tiyatroya, bir sanat galerisine ve bir dans stüdyosuna sahipken, çok çeşitli dans disiplinleri etkileyici okul prodüksiyonlarında iyi bir şekilde temsil edilmektedir. 7 milyon sterlinlik Ogston Müzik Okulu, Teddies'in Oxford'daki kendi kültürel alanını bir resital odası, bir rock odası ve bir kayıt stüdyosu ile tamamlamaktadır. Art & DT, 4 özel amaçlı stüdyo, bir karanlık oda, bir seramik stüdyosu, bir lazer kesici ve gravür ve serigraf baskı ekipmanı sunmaktadır.

St Edward’s School Oxford - Konaklama Seçenekleri

Kampüs yurtları 13 yaş ve üzeri öğrencilere açıktır. Temelde odalar 2-3 kişilik olarak tasarlanmış olup, lise öğrencilerine (A Level, 12-13. sınıflar) özel yatak odaları sunulmaktadır. Kampüste toplamda 11 konut vardır; hepsi kız ve erkek olarak ayrılırlar, her ev yaklaşık 60 kişi için tasarlanmıştır. Her evde küçük fonksiyonel mutfakların yanı sıra bir okul tıp merkezine 7/24 ulaşılabilmektedir.Konutların her biri bir housemaster, asistan ve öğretmen tarafından yönetilmektedir.

Konutlar arasında sürekli olarak çeşitli heyecan verici turnuvalar ve yarışmalar düzenlenir. Teddies'deki hafta sonları, spor etkinlikleri, provalar, ev aktiviteleri, konserler, gezilerle doludur.

St Edward’s School Oxford - Üniversite ve Eğitim Başarıları

2021 başarı sonuçları. A Level ve IB'de, 42 öğrenci en az AAA veya 40 puan (IB) veya daha iyisini ELDE etmiştir, bu gerçekten dikkate değer bir başarıdır. İki IB öğrencisi her biri 45 puanla tam not aldı ve IB notlarının %94'ü Birleşik Krallık ortalamasının üzerindeydi. A Level öğrenim gören öğrencilerin aldıkları notların %61'i A* veya A iken, %83'üne ise A*-B arası notlar verildi.

2021 GCSE'de, sonuçların neredeyse %60'ı en yüksek aralık olan 7-9 seviyesindeydi.

İstatistiklere göre, okul mezunlarının %100'ü üniversitelere giriyor ve %10'u ünlü Oxford ve Cambridge'in öğrencisi olmayı başarıyor. Üst sınıflardaki öğrencilerin öncelikleri ve zevkleri kabaca şu şekildedir: %55 - beşeri bilimler ve sosyal bilimler; %33 - mühendislik, bilim; %6 - sanat ve tasarım; %6 - işletme, yönetim ve ekonomi, mesleki ve uygulamalı disiplinler; % 4 - veterinerlik, diş hekimliği ve tıp.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED