Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Bournemouth Collegiate School - Bournemouth


Bournemouth Collegiate School – İngiltere’de Lise Eğitimi

Bournemouth Collegiate School, İngiltere'nin güney kıyısındaki Poole ve Bournemouth’da 2 kampüse sahip, karma eğitim veren yatılı ve gündüzlü bağımsız bir okuldur. 2-18 yaş arası öğrencilere açık olan kolejde, 2-11 yaş arası öğrencilerin eğitim aldığı Prep School kampüsü Poole’da, 12-18 yaş öğrencilerin eğitim aldığı Senior School kampüsü ise Bournemouth’da yer almaktadır.

Bournemouth Collegiate School Bournemouth ve Poole bölgesindeki tek karma bağımsız okuldur. Kolej 1895 yılında kurulan Uplands School ve 1899 yılında kurulan Wentworth College’in 2009 yılında birleşmesi ile birlikte Bournemouth Collegiate School ismini almıştır. Günümüzde 200’ü yatılı olmak üzere 640 öğrenci kapasitesine sahip olan kolejde 20 farklı milliyetten uluslararası öğrenci eğitim almaktadır. Prep School gündüzlü, Senior School ise hem yatılı hem de gündüzlü öğrenci kabul etmektedir.

Bournemouth Collegiate School Müfredatı ve Programlar

Bournemouth Collegiate Prep School’da geleneksel İngiliz müfredatını oluşturan okul öncesi ve ilköğretim eğitimleri sunulmaktadır.

Bournemouth Collegiate Senior School’da ise GCSE ve A Level programları sunulmaktadır. Programlara katılım için yeterli görülmeyen öğrenciler için Pre-GCSE ve Pre A-Level programları da mevcuttur.

10. ve 11. Sınıfı oluşturan GCSE programlarında öğrenciler 8-10 dersten sorumludur. Matematik, İngilizce ve Fen Bilimleri zorunlu derslerdir. Öğrenciler bu derslere ek olarak Sanat ve Tasarım, Güzel Sanatlar, İşletme, Bilgisayar Bilimi, Drama, Tasarım Teknolojisi, Coğrafya, Grafik, Tarih, Yabancı Dil, Müzik, Gösteri Sanatları, Beden Eğitimi ve Spor Bilimi derslerinden seçim yapmaktadır.

A Level programlarının sunulduğu (12. ve 13.sınıf) Sixth Form bölümünde ise öğrenciler üniversite hedeflerine göre 3 veya 4 dersten sorumlu olmaktadır. A Level programlarında Biyoloji, Spor, İşletme, Kimya, Çince, Bilgisayar Bilimleri, Performans Sanatları, Ekonomi, İngiliz Edebiyatı, Güzel Sanatlar, Fransızca, İspanyolca, Almanca, İleri Matematik, Coğrafya, Tarih, Matematik, Müzik, Müzik Teknolojisi, Fotoğraf, Fizik, Ürün Tasarımı, Psikoloji, Rusça ve Tekstil derslerinden seçim yapılabilmektedir.

Bournemouth Collegiate School Ders Dışı Müfredatı

Öğrencilerin ders dışı gelişimlerine de çok önem veren Bournemouth Collegiate School’un spor, sanat, kültürel kulüpler ve çeşitli gezilerden oluşan zengin bir ders dışı müfredatı bulunmaktadır.

Okulun BCS Sports Academy isimli bir spor akademisi bulunmaktadır. BCS Spor Akademisi’nde Badminton, Basketbol, Futbol, Kürek, Rugby, Yüzme, Tenis ve Triatlon sporlarında profesyonellerden ve koçlardan üst düzey eğitimler sunulmaktadır.

Sanata ilgisi olan veya sanat alanında kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için Müzik, Orkestra, Drama ve Performans Sanatları eğitimleri ve etkinlikleri sunulmaktadır.

Spor ve sanat dışında da öğrencilere hem yerel hem de uluslararası bir çok gezi programı sunulmaktadır. İzlanda turu, İspanya turu, Fransa turu, Kayak turları, Edinburgh Dükü, Galeri ve Sergi gezileri, İş Etütleri ve Ekonomi Gezileri, Thames Nehri üzerinde HMS Belfast'ta kalarak Londra'ya iki günlük tarih gezisi, Black Country Müzesi'ne tarih ziyaretleri, Hampton Court, tarih konferansları, Londra Tiyatro gezileri, Goodwood Racing'e teknoloji ziyareti sunulan geziler ve etkinlikler arasındadır.

Bournemouth Collegiate School Konaklama Seçenekleri

11-18 yaş arası öğrencilere kampüs içi yurt konaklama hizmeti sunulan Bournemouth Collegiate School’da kız ve erkek öğrenciler için ayrı yurt binaları sunulmaktadır.

Erkek öğrenci yurtları okul kampüsündeki BCS Spor Salonu'nun hemen yanında yer alır ve yatak odaları iki kattadır. En üst kat sadece Sixth Form’da eğitim alan 12 ve 13.sınıf öğrencilerine aittir. Yurt genelinde 26 çift kişilik yatak odası, 11 tek kişilik yatak odası olmak üzere toplam 38 oda vardır ve 4 oda banyoludur. Odalar modern, konforlu, iyi donanımlı ve sadedir. Ortak alanlarda 2 mutfak, 3 tuvalet, bir TV salonu ve bir öğrenci salonu bulunmaktadır.

Kız öğrenci yurtları ise okulun ana binasının üst katında yer almaktadır. Sixth Form’da eğitim alan 12. Ve 13.sınıf öğrencilerin tamamına 1-2 kişilik banyolu odalar sunulmaktadır. Daha küçük öğrenciler ise paylaşımlı banyoların sunulduğu yatakhanelerde konaklamaktadır. Odalar modern ve konforlu, iyi donanımlı ve sadedir. Ortak alanlarda büyük televizyon ve bilgisayarların bulunduğu öğrenci salonu, büyük bir Atrium, mutfak ve WI-FI internet erişimi bulunmaktadır.

Yurtlar düzenli olarak temizlenmektedir. Öğrencilerin güvenliğinden ve refahından sorumlu olan yurt görevlileri öğrencilerin durumları hakkında velileri sıklıkla bilgilendirmektedir.

Bournemouth Collegiate School Üniversite Başarıları

Bournemouth Collegiate School mezunları başta Birleşik Krallık olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde bir üniversiteye yerleşme başarısı göstermiştir. Kolejin son 5 yıllık A- level skorları aşağıdaki gibidir:

Skor 2016 2017 2018 2019 2020
A* %12 %8 %3 %4 %16
A* - A %35 %30 %23 %18 %41
A* - B %61 %49 %51 %47 %69
A* - C %82 %71 %79 %71 %88
A* - E %99 %93 %98 %98 %100
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED