Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

MPW London - Londra


MPW Sixth Form College London - İngiltere'de Lise Eğitimi

Mander Portman Woodward (MPW), 1973 yılında kuruluşundan bu yana üniversite hazırlık programlarına yer vermektedir. Okulun, birçok saygın üniversitelerin kampüslerine oldukça yakın olan üç şubesi bulunmaktadır. Bunlar; MPW Londra, MPW Birmingham ve MPW Cambridge şubeleridir. Okulun her üç şubesi de öğrencilerini dünyanın en önde gelen üniversitelerine girmeleri için onlara farklı nitelikleri olan kampüslerde fakat aynı metodoloji doğrultusunda eğitim verilmektedir. Yarım asıra dayanan köklü eğitim geçmişiyle MPW, bünyesinde öğrencileri için "Fifth ve Sixth Form" programlarına yer vermektedir.

MPW College London : Londra'nın en merkezi noktalarından biri olan South Kensington'da yer almaktadır. MPW College London, şehrin tüm ünlü noktalarına kısa bir yürüyüş veya metro mesafesinde yer almaktadır. Maksimum 10 kişilik derslikler son teknoloji etkileşimli tahtalar ve pratik çalışma gereken derslerde her öğrenciye bir bilgisayar düşecek şekilde bilgisayar laboratuvarları ile donatılmıştır.

Her ders, ilgili bölüm başkanının kontrolü altında kendi uzmanlık alanında öğretilir. Okulda 2 biyoloji, 2 kimya, 2 fizik ve 1 bilgisayar olmak üzere toplam 7 adet bilim laboratuvar bulunmaktadır. Öğrencilerin kendini daha iyi ifade edebilecekleri ve eğitim sürecinin getirdiği stresi azaltmak için  bir sanat stüdyosu, iki fotoğraf stüdyosu, bir seramik stüdyosu, bir tekstil stüdyosu ve bir grafik stüdyosu olanağı sunulmaktadır. 

MPW College London'da ayrıca; drama, film çalışmaları, müzik ve modern diller de dahil olmak üzere birçok diğer konu için özel odalar bulunmasının yanı sıra öğrenciler tiyatro ve spor faaliyetleri için yerel tesislerden faydalanmaktadır.

Spor yapmayı seven öğrenciler, rugby veya futbol takımlarına katılabilmektedir. MPW rugby birliği takımı Londra Altıncı Form Kolejleri Rugby Ligi'nde ligde yenilmeyerek büyük başarılar elde etmiştir. MPW ayrıca rugby ve futbola ilgisi olmayan öğrenciler için basketbol, golf, tenis, dans, kaya tırmanışı veya yoga etkinlikleri düzenlemektedir.

Spora yatkınlığı olmayan veya tercihini dil öğrenmek veya yeni bir enstrüman öğrenmeye kullanan öğrenciler için etkinlikler de düzenlemektedir. Ayrıca öğrenciler münazara yarışmalarına katılabilir, kolej dergisi düzenleyebilir, sanat ve fotoğraf sergileri düzenlemelerine yardımcı olabilmektedir.

MPW Londra, Science Museum, Naturel History Museum ve Victoria and Albert Museum’a olan kolay erişim imkânı ile kıskanılacak bir konuma sahiptir. Dünyaca ünlü Hyde Park bir yürüyüş mesafesi kadar yakındır.

MPW Sixth Form College London Müfredatı ve Programlar

Kolej'de sunulan müfredatlardan bazıları aşağıda örnek olarak verilmiştir. Diğer müfredatlar arasında Retakes, Transfers at the end of Year 12 yer almaktadır.

- GCSE (10.ve 11.Sınıflar) : Geniş bir yelpaze sunulan GCSE programlarında matematik, İngilizce gibi çeşitli konular zorunludur. Öğrenciler bu konulardan ders seçimi yapabilmekte, bu konular dışında da seçmeli dersler alabilmektedir. MPW College London kampüsünde GCSE süresince sunulan derslerden bazıları : Almanca, Bilgisayar Bilimleri, Biyoloji, Coğrafya, Çince, Dini Eğitim, Drama, Ekonomi, Fizik, Fotoğraf, Fransızca, İngiliz Edebiyatı, İngilizce, İspanyolca, İşletme, İtalyanca, Kimya, Latince, Matematik, Müzik, Sanat, Sosyoloji, Tarih, Tekstil Tasarımı.

- A Level (12.ve 13.Sınıflar) :  Toplam 40'a yakın ayrı ders sunulan A Level programlarında MPW College London kampüsünde sunulan derslerden bazıları : İtalyanca, Eskiçağ Tarihi, Latince, Sanat, El Sanatları ve Tasarım, Hukuk, Biyoloji, Matematik, İşletme, İleri Matematik, Kimya, Modern Yunanca, Çince, Müzik, Klasik Medeniyet, Felsefe, Ekonomi, Fotoğrafçılık, İngilizce, Fizik, İngiliz Edebiyatı, Politika, Film Çalışmaları, Psikoloji, Fransızca, Dini Eğitim, Coğrafya Rusça, Jeoloji, Sosyoloji, Almanca, İspanyolca, Grafik, İletişim, Tekstil Tasarımı, Tarih, Tiyatro Çalışmaları, Sanat Tarihi, Genişletilmiş Proje Yeterliliği, Bilgi ve İletişim Teknolojisi.

- Easter Revision : Gözden geçirme veya diğer adıyla tekrar kurslarında, müfredatın temel yönlerine vurgu yapılmakta ve geçmiş sınavlar üzerinde çok sayıda pratik gerçekleştirilmektedir. Hem A Level seviyesinde hem de GCSE'de bazı konular 4 veya 8 saatlik modüller halinde öğretilmekte ve kurs eğitmenleri, farklı modülleri en iyi nasıl bir araya getirebileceğinizi belirlemeye yardımcı olmaktadır.

- UAL Foundation Diploma in Art and Design : MPW'deki UAL Temel Diploması, Birleşik Krallık'ın en iyi üniversitelerinde Sanat ve Tasarım eğitimi almak için öğrencilere harika bir yol sunmaktadır. Öğrenciler seçtikleri dereceye hazırlanırken onlara çok çeşitli sanat ve tasarım disiplinlerini keşfetmelerine olanak tanımaktadır. Yaygın olarak tanına bu yeterlilik, genellikle UAL dahil olmak üzere çeşitli en iyi yaratıcı sanat okullarına ve üniversitelerine ilerlemek için öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. MPW London, prestijli Sanat ve Tasarım Temel Diploması'nın verilmesi için UAL onaylı bir merkezdir.

MPW Sixth Form College London Spor, Sanat ve Kültürel Çalışmalar

Sanat konusunda zengin bir ders programına sahip olan MPW College kampüslerinde öğrencilerin sanat derslerini ve aktivitelerini icra edebilmeleri için sanat stüdyoları, fotoğraf stüdyosu, seramik odası, IT merkezleri, grafik stüdyosu ve tekstil stüdyosu gibi bir çok alan mevcuttur. Ayrıca yüksek öğrenimine sanat alanında devam etmek isteyen öğrencilere özel olarak sunulan MPW College London - Arts Portfolio programları da oldukça ünlü ve popüler programlardır.

Öğrencilerinin sağlığını düşünerek tüm yıl boyunca spor etkinlikleri de düzenleyen MPW College, bu etkinlikleri genellikle halka açık olan lokal spor alanlarında sunmaktadır. Öğrencilere spor ve sanat faaliyetlerinin yanı sıra boş zamanları ve hafta sonları için bir çok farklı aktivite ve gezi programı da sunulmaktadır.

MPW Sixth Form College London Konaklama

MPW College öğrenci konaklaması, tamamen Mander Portman Woodward grubuna ait bağımsız bir şirket olan Kensington Student Services (KSS) tarafından yönetilmektedir. KSS, Londra, Birmingham ve Cambridge'de okuyan 16 yaş ve üstü uluslararası Sixth Form öğrencilerine konaklama sağlamak ve düzenlemek için uzman bir konaklama ajansı olarak kurulmuştur. 

Queens Gate House : Öğrenciler tek kişilik, özel banyolu odalarda konaklamaktadır. Kendilerine ait çalışma masasının olduğu oda da öğrenciler verimli eğitim süreci geçirmektedir. Öğrenciler günde üç öğün zengin bir menüye sahip, dünya mutfaklarından esinlenerek hazırlanmış yemeklerden yararlanmaktadır.

MPW Sixth Form College London Üniversite Başarıları

Akademik olarak çok başarılı bir okul olan MPW College'in üç kampüsü de A Level skorlarına göre İngiltere'nin en başarılı ilk 20 koleji arasındadır. Son 2 senede yaklaşık 500 öğrenci Russell Group ve University of London üniversitelerine yerleşmeyi başarmıştır. Ayrıca MPW London şubesinden, MPW Birmingham şubesinden ve  MPW Cambridge şubesinden mezun olan öğrenciler Top Tier Universities olarak bilinen en yüksek kademelerdeki üniversitelere yerleşmişlerdir. Bu üniversitelerden bazıları şunlardır: Oxford, Cambridge, Glasgow, Edinburgh, Essex, Bath, Warwick, Sussex ve Nottingham.

2022 A-Level Sınav Sonuçları

%48A*-A
%74A*-B


2022 GCSE Sınav Sonuçları

%449 - 7
%919 - 4

MPW Sixth Form College Avantajları

 • . Dünyanın en popüler üniversite şehirleri arasında yer alan Londra ve Cambridge'in yanı sıra, İngiltere'nin en büyük ikinci şehri Birmingham'da kampüsleri bulunmaktadır.
 • . Tüm merkezleri A-Level sonuçlarına göre İngiltere'nin en iyi 20 Sixth Form koleji arasındadır. 
 • . Son 2 yılda öğrencilerinin yaklaşık %70'ini İngiltere'nin top üniversiteleri arasında yer alan Russell Group, University of London ve Top Tier Universities yerleştirme başarısını göstermiştir. 
 • . Kapsamlı International Foundation programları sayesinde İngiltere'nin en başarılı üniversitelerine direkt geçiş imkanı tanımaktadır.
 • . Art Portfolio kursları sayesinde sanat alanında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercih ettiği kolejler arasındadır.
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED