Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Queen Ethelburga's College - York


Queen Ethelburga's College - İngiltere'de Lise Eğitimi

İngiltere'nin geleneksel karma yatılı liselerinden biri olan Queen Ethelburga's College 1912 yılında kurulmuştur. York şehrinde bulunan Queen Ethelburga's College'de 13.sınıfa kadar her yaş grubundan çocuk için eğitim programı sunulmaktadır. York; İngiltere'nin kuzeybatısında yer alan antik bir katedral şehridir. New York'un isim babası da olan York Avrupa'da tarihsel yapıların en iyi korunduğu şehirlerin başında gelmektedir.

Queen Ethelburga's College yüksek akademik standartları, geniş müfredatı ve 220 dönümlük mükemmel tesisleri ile ün yapmıştır. İngiltere'deki bağımsız kolejleri denetleyen ISI (The Independent Schools Inspectorate) 2019 yılında Queen Ethelburga's College öğrencilerinin olağanüstü akademik başarılarını ve kişisel gelişimlerini överek, koleje tüm okullar ve bölgeler arasında ''mükemmel'' derecesini vermiştir.

Queen Ethelburga's College Müfredatı ve Programlar

Queen Ethelburga's College üç farklı okulun birleşiminden oluşmuştur. Koleji oluşturan okullardan;

- Chapter House : Okul öncesi de dahil 5.sınıfa kadar eğitimler sunulduğu okuldur.

- King's Magna : 6.-9. sınıf öğrencilerinin eğitim aldığı ortaokul bölümüdür.

- The College of Faculty : ise 10.-13. sınıf öğrencilerinin lise eğitimi aldığı okuldur. Okul müfredatında GCSE, A-Level ve BTEC'e yönelik konular işlenmektedir.

Müfredatta yer alan dersler: Art, Biology, Business Studies, Chinese, Computer Science and ICT, Design and Technology, Economics, English, French, Further Mathematics, German, Geography, Government and Politics, Health and Social Care, History, Law, Mathematics, Physics, Psychology, Religious Studies, Social Sciences, Science, Spanish, Sport, Statistics

Queen Ethelburga's College'de Spor, Sanat ve Kültürel Çalışmalar

''Sahip olduğum yetenekler ile elimden gelenin en iyisini yapacağım'' mottosu ile centilmenliği her zaman ön planda tutarak çalışan "Team QE" bir çok spor branşı için öğrencilerine profesyonel destek sağlamaktadır. Queen Ethelburga's College'in muhteşem kampüsü öğrencilerin spor faaliyetlerini yapabileceği bir spor köyüne sahiptir. 2016'da yapımı tamamlanan bu spor köyünde; 25 metrelik yüzme havuzu, üçlü tenis kortu, 100 aletli fitness ve ağırlık merkezi, dört şeritli sentetik yastıklı koşu parkuru ve 30 dönümden fazla çim ve 3G yapay sahalar mevcuttur. Ayrıca dövüş sanatları, güreş, dans, jimnastik, masa tenisi, bisiklet, okçuluk, eskrim ve boks sporları için profesyonel stüdyolara sahip olan kolejin 8 metrelik tırmanma duvarı vardır.

Sporun yanı sıra sanata da çok önem veren Queen Ethelburga's College tüm öğrencilerinin sanatla iç içe olmasını sağlamaktadır. Çeşitli sanat stüdyoları bulunan kolejde öğrencilerin heykelden resime mimariden mücevhere kadar birçok farklı odak alanı arasından seçim yapmalarına olanak tanınmaktadır. Ayrıca moda, güzel sanatlar, fotoğrafçılık ve 3D tasarım konusunda da oldukça aktif olan okulda öğrenciler tarafından üretilen işler diğer öğrencilere ilham verebilmesi için okul koridorlarında sergilenmektedir.

Öğrencilere spor ve sanat faaliyetlerinin yanı sıra boş zamanları ve hafta sonları için bir çok farklı aktivite ve gezi programı da sunulmaktadır.

Queen Ethelburga's College'de Konaklama

Queen Ethelburga's College öğrencilerine yemekler de dahil kampüs içi konaklama hizmeti sunmaktadır. Okulun sahip olduğu yurtlar Avrupa'nın en iyi kampüs yurtları arasındadır. 3.sınıftan 13.sınıfa kadar tüm öğrencilerini yatılı olarak ağırlayabilen okulda kız ve erkek öğrenciler için ayrı odalar sunulur. 3. ve 10. sınıf öğrencileri bir yurtlarda, 11 ve 12. sınıf öğrencileri Court Apartment tesislerinde konaklamaktadır. Tüm odalarda özel banyo & WC, plazma TV, klima, çalışma alanı mevcuttur. 11. ve 12. sınıf öğrencilerine sunulan Court Apartment odalarında tam donanımlı mutfak da bulunmaktadır. Yurtlar ve apartmanlarda 7/24 bekleyen okul çalışanları güvenliği sağlamaktadır.

Queen Ethelburga's College Üniversite Başarıları

Son yıllarda harika bir akademik başarı sağlayan Queen Ethelburga's College öğrencilerinin %70'i A*/A, %93'ü ise A*/B skoru alarak dünyanın en başarılı üniversitelerine girmeye hak kazandılar. Dünyanın en iyi üniversiteleri Oxford ve Cambridge de dahil olmak üzere, Manchester, Nottingham, Durham, Edinburgh, Birmingham, Bristol ve UCL öğrencilerin kabul aldığı bazı İngiliz üniversiteleridir.

Queen Ethelburga's College Avantajları

 • 1. 220 dönümlük muhteşem kampüsü son teknolojilerle donatılmıştır. Kampüste spor köyü ve üstün nitelikli sanat stüdyoları bulunmaktadır.
 • 2. Birleşik Krallık'ın en iyi 100 koleji arasında kendisine sürekli yer bulmaktadır. Son A-Level sınavında öğrencilerinin %70i A*/A, %93 oranında ise A*/B skoru alarak dünyanın en iyi üniversitelerine girmeye hak kazanmıştır.
 • 3. İngiltere'deki bağımsız kolejleri denetleyen ISI (The Independent Schools Inspectorate) tarafından mükemmellik derecesi verilmiştir.
 • 4. Kampüsteki konaklamaları Avrupa'nın en modern öğrenciler yurtları arasındadır.
 • 5. Her yaş grubuna eğitim veren kolejde geniş bir konu yelpazesi vardır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED