Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Roedean School - Brighton


Roedean School - İngiltere’de Lise Eğitimi

Roedean School, İngiltere'nin en ünlü kız yatılı okullarından biridir. 11-18 yaş aralığındaki kız öğrenciler gündüzlü de eğitim alabilmektedir. Toplam 620 öğrenciye eğitim vermekedir. Yatılıların oranı %52'dir. Uluslararası öğrenciler okulun %40'ını oluşturmaktadır. Ortalama sınıf mevcudu 8-12 arasında değişmektedir.

1885'te kurulan okul, popüler sahil kasabası Brighton'ın yakınında denize bakan harika bir konumdadır. Londra 2 saat sürüş mesafesindedir. Tesisler mükemmeldir ve yatılı konaklama yerleri yakın zamanda yenilenmiştir. Hem İngiltere'den hem de 30'dan fazla ülkeden okulda yatılı kalan çok sayıda kız için rahat bir ev ortamı sağlanmaktadır.

Kampüs alanı 40 dönümdür İçindeki ana bina, görkemli, antik bir görünümü ve modern işlevselliği bir araya getirmektedir: geniş sınıflar, bale stüdyoları, müzik odaları, spor tesisleri ve büyük bir açık hava sporları kompleksinin yanı sıra kendi konser salonu bulunmaktadır.

Roedean School - Müfredatı ve Programlar

- GCSE. 10-11. sınıflar için standart İngiliz müfredatıdır. 2 yıl süren programı bitirmek için 8-10 arası ders tamamlanmaktadır. GCSE sertifikası alan öğrenciler A Level programıyla üniversite hazırlığına geçerler. Roedean School tüm okulların sağladığı zorunlu derslerin yanında GCSE seçmelisi olarak öğrencilerine şu dersleri sağlamaktadır: Spor ve fiziksel kültür; Yabancı diller (İspanyolca, Fransızca veya Almanca); Müzik sanatı; Tasarım ve sanat; Dans; İşletmenin Temelleri; Felsefe; Dinin Temelleri; Teknoloji ve Tasarım; Latin dili; Tiyatro ve drama; Tarih; Coğrafya.

- A LEVEL. 12-13. sınıflar için İngiliz müfredatının altın standardıdır. Bu programı başarıyla bitiren öğrenciler ek bir sınava gerek kalmadan prestijli üniversitelerden kabul alabilmektedir. Programın ilk yılında öğrenciler müstakbel üniversite bölümlerine göre 4 ders seçip üniversite düzeyinde eğitim alırlar, ikinci yılda ise 3 ders alarak ders sınavlarına hazırlanırlar. Her okulun kendine özgü A Level konuları vardır. Roedean School A Level olarak şu ders seçeneklerini sunmaktadır: İspanyolca; Sanat Tarihi; Fransızca; Medeniyetler Tarihi; Coğrafya; İngiliz Dili ve Edebiyatı; Latince; Sanat ve Tasarım; Ekonomi; Kamu Yönetimi; Müzik sanatı; Psikoloji; Matematik; Kimya; Tiyatro ve drama; Fizik; Tarih; İşletmenin Temelleri; Biyoloji.

Roedean School - Müfredat Dışı Etkinlikler

Öğrencilerin spor gelişimine çok dikkat edilir. Kızlar boş zamanlarında kendilerini çeşitli spor ve açık hava etkinliklerinde deneyebilirler: Karate; Atletizm; Yoga; Kriket; Trambolin üzerinde atlama; Çim hokeyi (toplu); Badminton; Netbol; Squash; Yüzme; Polo; Tenis; At binme. Roedean School takımları sürekli olarak çeşitli yarışmalara ve turnuvalara katılır, ödüller kazanır, mükemmel sonuçlar alırlar.

Yaratıcı yeteneklerini keşfetmek ve geliştirmek isteyen kızlar içinde zengin seçenekler sunulmaktadır. Müzik ve dans stüdyoları, bale sınıfı, tiyatro atölyesi ve onlar için çalışan 30 kulüp bulunmaktadır. Ayrıca, birçok kız, Albourne Binicilik Okulu'nda (kampüsten çok uzakta değildir) binicilik derslerine katılır. Lise öğrencilerinde (Sixth Form programı), binicilik zorunlu beden eğitimi programına dâhildir.

13 yaşında ve daha büyük kızlar, Duke of Edinburgh Ödül Programı için yarışabilmektedir.

Roedean School - Konaklama Seçenekleri

Roedean'da yurt konaklaması, tam, haftalık ve esnek olmak üzere üç biçimde sağlanmaktadır. Öğrenciler genellikle tam konaklamayı tercih ederler ve hafta sonları tesiste 250'den fazla kız öğrenci vardır ve cuma akşamları, cumartesi ve pazar günleri pek çok aktivite gerçekleştirilir.

Küçük öğrenciler 2-4 kişilik odalarda ve lise öğrencileri (12-13. sınıf) özel yatak odalarında yaşarlar. Katlarda yeterli miktarda duş ve banyo bulunmaktadır. Son zamanlarda, rezidanslar büyük bir onarım ve restorasyondan geçmişlerdir.

Yemekler geniş bir ortak yemek salonunda tam pansiyon prensibine göre organize edilmektedir. Müslüman öğrencilere, vejeteryanlara, Yahudi inancının temsilcilerine ayrı ayrı yemekler sağlanmaktadır.

Her kızın kendi sınıf öğretmeni vardır ve güvenli ve rahat yaşamından, akademik başarılarından, ders dışı ve yaratıcı etkinliklere katılımından sorumludur.

Roedean School - Üniversite ve Eğitim Başarıları

Roedean School'un eğitiminin başarısı, prestijli üniversitelere kayıt olmanın ötesine geçiyor, Roedean'ın öğrencilerinin %54.8'i, 2021'deki A Level sınavında A*/A sonucu alarak yatılı okul sıralamasında 75. sıraya yerleşmiştir.

Güçlü Sixth Form müfredatında 25'ten fazla konu seçeneği sunan okulda öğrenciler dünyanın önde gelen üniversitelerini kolayca gözlerine kestirebilmektedirler. Bu üniversitelerin bazıları: İngiltere'de Cambridge, UCL, King's ve Bristol, veya Kuzey Amerika'da Chicago (Chicago Üniversitesi), NYU (New York Üniversitesi) ve San Francisco.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED