Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Cheltenham Ladies College - Cheltenham


Cheltenham Ladies’ College - İngiltere’de Lise Eğitimi

Cheltenham Ladies’ College, 1854 yılında Cheltenham'da kurulmuştur, 11-18 yaşındaki sadece kız öğrencilere eğitim vermektedir. Yaklaşık 900 öğrencisi olan okulun kız öğrencilerinin %76'sı yatılı olarak okul kampüsünde konaklamaktadır.

Ladies' College, Cheltenham'ın orta kesiminde yer almaktadır. Kent, kültürel ve tarihi mirası ve mimarisi ile tanınır; burada düzenli olarak at yarışları, sergiler ve uluslararası festivaller düzenlenmektedir. Okul tren yolculuğuyla Londra'dan 2 saat, Oxford'dan 1 saat uzaklıktadır.

Cheltenham Ladies’ College 1854'te zengin bir tarihe sahip bir eğitim kurumu olarak kurulmuştur. Kurucusu Dorothea Bill'in önderliğinde okul, kızlar için bir eğitim merkezi olarak aktif olarak geliştirilir. Okul müdürü ve ilk öğretmenler, kızların erkek okullarıyla eşit düzeyde eğitilmesi gerektiğine inanıyorlardı. Kolej, hem müfredatı hem de altyapıyı sürekli olarak geliştirmiştir. Sonuç olarak, eğitim kurumu, öğrencilerine her zaman en üst düzeyde eğitim sunmuştur.

Okul kampüsü, kızların rahat gelişimi için özenle düzenlenmiştir :

Spor salonu, yüzme havuzu ve rekreasyon alanları ile muhteşem bir spor kompleksi kız öğrencilerin hizmetindedir. Spor altyapısı tenis kortlarını içermektedir; kendi gözlemevi 1897'de inşa edilmiştir; müzik okulu. Sanat Merkezi 2009'da açılmıştır, içinde şu imkanlar bulunmaktadır: Tiyatro, prova odaları, dans stüdyosu, sanat galerisi. Okul ayrıca şenlik etkinliklerine, konserlere ve konferanslara ev sahipliği yapar. Kampüs teknik olarak iyi donanımlıdır, bölge genelinde Wi-Fi vardır.

Cheltenham Ladies’ College - Müfredatı ve Programlar

Cheltenham Ladies' College, lise seviyesinde GCSE, A-Level ve IB programları sunmaktadır.

- GCSE, İngiliz eğitim sisteminin altın standardı olarak kabul edilmektedir. 10. ve 11. sınıfları kapsayan programda toplamda 8-12 dersle öğrenciler kendilerine üniversitenin kapısını açacak A-Level programına hazırlanırlar.

- A-Level, gelişmiş bir lise programıdır, uluslararası kız öğrencilerin üniversitelere kabul edilmeleri için niteliksel olarak hazırlayacaktır. Öğrencilere ileri düzeyde 24 ders seçeneği sunulur. Kızlar öncelikli konularını seçerler; programın ilk yılında 3-4, ikinci yılında 4-5 ders seçmeleri beklenir. Okulun sunduğu A-Level derslerinin bazıları şunlardır: Latin dili; Sanat; Tasarım; Kimya; Biyoloji; Matematik; Felsefe; Dini çalışmalar; İtalyanca; İngiliz edebiyatı; Yunanca; Bilgisayar Bilimi; Dram sanatı; Siyaset; Tarih; Almanca; Fransızca; Çince; İspanyolca.

Uluslararası program, uluslararası öğrencileri üniversiteye ve çeşitlendirilmiş gelişime hazırlamayı amaçlamaktadır. Kız öğrenciler, 3'ü artan zorluk seviyesinde olan 6 konuyu çalışır. Sunulan derslerin bazıları şunlardır : Sanat; Sosyal çalışmalar; Edebiyat; Yabancı Diller; Tarih; Matematik; Biyoloji; Kimya; Coğrafya; Ekonomi; Dram sanatı.

Cheltenham Ladies’ College - Müfredat Dışı Etkinlikler

Cheltenham Ladies’ College, Britanya'da üç profesyonel kış sporu sunan az sayıdaki okuldan biridir: lakros, netbol ve hokey. Her hafta yarışmalar düzenlenmektedir. Eğitim kurumunun aşağıdakiler dahil 30 spor bölümü vardır : Kros koşusu; Trambolin; Voleybol; Futbol; Basketbol; Yüzme; eskrim; binicilik; Pilates; Okçuluk; Fitness; Polo; Dans.

Öğrencilerin zevklerine uygun aktiviteler bulabilecekleri çok sayıda hobi kulübünden bahsetmekte fayda var : Uluslararası topluluk; Briç oyuncuları kulübü; Tartışma kulübü; Golf; Heykel; Fotoğraf Sanatı; Dövüş sanatları; Astronomi; Resim; Seramik; Senfoni Orkestrası; Siyaset ve tarih; Yaratıcı Yazarlık; Tiyatro.

Dans okulu çeşitli dans stilleri sunmaktadır: hip-hop; Bale; Caz; Step dansı; Modern.

Tiyatro Okulu : Drama, müfredatın bir parçası olarak veya ek olarak değerlendirilebilir: Performans sanatları; Makyaj ve kostümler; Işık ve ses.

Müzik okulu : Öğrencilerin %65'i müzik derslerine katılır, ayrıca sınava girebilmektedirler: 2 yaylı orkestra; 5 koro bölümü; Caz grubu; Rock grubu; 2 senfoni orkestrası.

Cheltenham Ladies’ College - Konaklama Seçenekleri

Uluslararası öğrenciler okul arazisinde yurtlarda yaşarlar. Okul yurdu, öğrencilerin ve yöneticilerin yaşadığı 11 evden oluşan bir konut kompleksidir. Her evde şunlar bulunur:

Çamaşır odası; Mutfak; Ortak kullanım alanları; Müzik prova odaları; Bilgisayar Merkezi.

Cheltenham Ladies’ College - Üniversite ve Eğitim Başarıları

 • %17'si Oxbridge'i seçiyor;
 • %5'i İngiltere dışındaki üniversitelere gidiyor;
 • %48'i sosyal bilimler okuyor;
 • %28 sanat, dil;
 • %17'si fen, matematik ve mühendisliği seçiyor;
 • %7'si tıp, hemşirelik ve veterinerlik okumaya karar veriyor.
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED