Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Bosworth Independent College - Northampton


Bosworth Independent College - İngiltere’de Lise Eğitimi

Bosworth Independent College 13-19 yaş arası öğrencilere karma eğitim veren bağımsız, yatılı ve gündüzlü bir okuldur. Toplam 320 öğrencisinin 200'ü yatılıdır ve okulda 40'a yakın ulustan öğrenci eğitim görmektedir. Öğrencilerin %44'ü Birleşik Krallık'tan %56'sı yabancı ülkelerdendir. Ortalama sınıf mevcudu 8 öğrencidir. Bazı sınıflar 8'den az olabilir, ancak hiçbir sınıf 12'yi geçmez.

1977’de kurulan kolejin Northampton'daki konumu, onu akademik başarıya odaklanmak için mükemmel bir yer haline getirmektedir. Sessiz, öğrenci dostu kasaba, kolejin yerli ve yabancı öğrencilerinin tesislerden, uzman öğretmenlerden ve özenle tasarlanmış bireysel programlardan en iyi şekilde yararlanmaları için mükemmel bir ortam sağlar.

Bosworth Independent College - Müfredatı ve Programlar

Bosworth College, çok çeşitli GCSE, A-level, Foundation ve BTEC programları sunmaktadır.

- GCSE. 14-16 yaşındaki öğrencilerin aldığı bu program Sixth Form hazırlığı olarak geçer. GCSE genellikle 2 yıl (6 dönem) için tasarlanmıştır, ancak yetenekli uluslararası öğrenciler programı 1 yılda (3 dönem) tamamlayabilirler. Toplamda yaklaşık 8-10 ders alınır. Öğrenciler kendi derslerini 15 farklı disiplinden seçebilmektedir.

- A LEVEL. İngiltere'deki en iyi üniversite öncesi programdır. Yeterince yüksek nota sahip A-Level sertifikası sayesinde, öğrenciler en iyi, en prestijli üniversitelere bile girişte ek giriş sınavlarına girmek zorunda kalmazlar. A Level genellikle 2 yıl (16-18 yaş) için tasarlanmıştır, ancak başarılı öğrenciler 18 ay veya 1 akademik yılda kısaltılmış bir programı bitirme fırsatına sahiptir. Öğrenciler kişisel tercihleriyle yaklaşık 3-5 ders alırlar. Öğrencilerin A Level olarak alabilecekleri dersler: Muhasebe, İleri matematik, Sanat, Biyoloji, İşletme, Kimya, Bilgisayar bilimi, Ekonomi, İngilizce, Yabancı Dil Olarak İngilizce, İngiliz edebiyatı, Fransızca, Coğrafya, Almanca, Tarih, Matematik, felsefe, Fizik, Politika, Psikoloji, Sosyoloji, Fotoğraf.

- International University Foundation. 17 yaşındaki lise öğrencileri için bir yıllık üniversite öncesi eğitim kursudur. Üniversite hazırlık programı tüm ana disiplinleri ve bilgi alanlarını kapsar. Ayrıca yoğun bir akademik İngilizce kursu içerir. University Foundation, Oxford ve Cambridge gibi prestijli üniversiteler dışında hemen hemen tüm üniversitelerce kabul edilmektedir.

- English courses in Bostworth. Bosworth Independent College'da öğrencilere dil odaklı akademik programlar sunulur. Hazırlık Çalışması birleşik bir programdır: yoğun İngilizce öğrenimi artı ek bir seçenek (bu, bir orta öğretim kursunun tamamlanması, bir A-seviyesine dersi veya bir University Foundation dersi olabilir). Kapsamlı İngilizce 1 akademik yıl için tasarlanmış, 14-16 yaşındaki öğrenciler için kapsamlı bir İngilizce dil kursudur. Bu, dil bilgilerinden tam olarak emin olmayan uluslararası öğrencilerin ileri çalışmaları için ideal bir hazırlıktır.

Ayrıca Oxbridge'e (Oxford ve Cambridge) hazırlanmak isteyen öğrenciler için özel bir program, tıp veya hukuk programlarına başvuranlar için hazırlık kursları verilmektedir.

Bosworth Independent College - Müfredat Dışı Etkinlikler

Okul, hem yatılı hem de gündüzlü öğrencileri müfredat dışı etkinliklere katılmaya teşvik etmektedir. Her hafta akşamları şu sporlar sunulmaktadır: basketbol, futbol, badminton ve voleybol. Rock Okulu ayrıca her Salı akşamı çalışmaktadır. Her dönem öğrencilerin kayıt yaptırabilecekleri hafta sonu gezileri ve aktiviteler sunulmaktadır. Ayrıca Cambridge ve Oxford gezilerinden kaya tırmanışı ve Go Karting, yerel tiyatro gezileri, tema parkları, üniversite ziyaretleri ve Noel ve Yaz Baloları gibi etkinliklerden faydalanabilirsiniz.

Alternatif etkinlikler: Drama ve Oyunculuk sanatı; Müzik sanatı; Tartışma ve hitabet kulübü; Münazara; El sanatları; Satranç; Edinburgh Dükü Ödülü.

Kolej öğrencileri çok sayıda hayırsever ve gönüllü projeye katılma fırsatına sahiptir. Böylece eğitim maliyetinden biraz tasarruf edebilirler ve aynı zamanda değerli deneyimler kazanabilirler. Ayrıca iletişim ve konuşma nitelikleri hızla gelişmekle kalmaz, aynı zamanda kişisel yeteneklerini; örneğin, liderlik becerileri, zaman yönetimi becerileri, sorumluluk ve merhamet gibi niteliklerini de geliştirebilirler.

Bosworth Independent College – Konaklama Seçenekleri

Bosworth Independent College öğrencilere üç konforlu ve güvenli konaklama seçeneği sunar:

İngiliz aile yanı konaklama. Seçilen tüm aileler, okul uzmanları tarafından dikkatle izlenir; sunulan hizmet seviyesinden, konfordan ve güvenlikten emin olmak için uzun yıllardır kolejle işbirliği yapan ailelerle işbirliği yapılır. Aile üyeleri, öğrencinin programını takip etmesine yardımcı olur (örneğin, kahvaltı yapmasına, okula geç kalmamasına yardımcı olur, eve geç dönmemesine dikkat eder) ve öğrenciye okul dışı hayatı ve öğretimi için en rahat koşulları sağlar. Öğrencinin genellikle kendine ait bir odası vardır.

Öğrenci yurdu. Bosworth Independent College, 6 adet geniş, modern konforlu rezidansa sahiptir. Odalar çoğunlukla 1-2 kişiliktir, kablosuz internet erişimine sahip ortak rahat oturma odaları vardır. Haftalık temizlik ve çarşaf değişimi organize edilir, aperatifler veya tam öğünler için kantinler ve bir bistro vardır.

Ev kiralama. Yalnızca daha önce ebeveyn izni almış 18 yaşındaki öğrenciler için geçerlidir. Her ev genellikle 4-5 kişi için kiralanır: neredeyse her gün bir okul uzmanı öğrencileri ziyaret eder. Ayrı bir evde yaşamak, üniversite için mükemmel bir hazırlıktır; bu yaşam, bağımsızlığı, kişisel zaman yönetimini, sorumluluğu ve öz disiplini öğrenmeye yardımcı olur. Eğer öğrenci derslerden geri kalmaya veya ders atlamaya başlarsa kampüsteki yurtlara transfer edilir.

Bosworth Independent College - Üniversite ve Eğitim Başarıları

- 2021 A Level Sonuçları: Öğrencilerin %61’İ A & A* notlarını almıştır.

- 2021 GCSE Sonuçları. Öğrencilerin %59’u 9 veya 8 notlarını almıştır.

Okul mezunlarının yarısından fazlası, İngiltere'deki TOP-20 üniversitelerde eğitimlerine devam ediyor: Cambridge, London School of Economics and Political Science, University College London ve Warwick Üniversitesi, ve başkaları.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED