Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Dean Close School - Cheltenham


Dean Close School - İngiltere’de Lise Eğitimi

Dean Close School 1886 yılında kurulmuş özel yatılı bir okuldur, oldukça tanınan ve saygı duyulan bu köklü okulda İngiliz öğrenciler ve uluslararası öğrenciler karma bir şekilde eğitim görmektedir. Okulda 7-18 yaş arası 930 öğrenci eğitim alırken bunların 375'i okulun sunduğu yurtlarda konaklamaktadır. Yabancı öğrenciler için yatılı okul 7 yaşından itibaren açılmaktadır.

Dean Close School, okul kampüsü, Cheltenham banliyölerinin (Gloucestershire) park alanında, Londra'dan ve ana metropol havaalanlarından 1.5-2 saat uzaklıkta bulunur ve 55 dönümlük bir alanı kapsar. 55 dönümlük geniş arazisinde tüm öğrenciler, okulun sunduğu sıcak aile ortamında eğitim görürler: Okulda her bir öğrenciye benzersiz, bağımsız ve yetenekli bir kişilik olarak değer verilir ve saygı duyulur. Küçük sınıflar ve yüksek vasıflı öğretmenler, mükemmel donanım ve altyapı, en geniş teknik tesisler ve müfredat dışı program, öğrencilerin bireysel potansiyellerini tam olarak keşfetmelerine, yeteneklerini tam olarak göstermelerine yardımcı olur. Öğrencilerin her birine atanan kişisel mentor, akademik ve günlük sorunların çözülmesine yardımcı olur, ayrıca öğrencilerin velileriyle iletişim halinde olur, onlara düzenli olarak öğrencinin başarıları hakkında raporlar gönderir. Yabancı öğrenciler için etkili bir dil programı olan EFL (yabancı dil olarak İngilizce) sağlanmakta, öğrenme güçlüğü çeken, müfredata hâkim olmakta zorlanan öğrencilere destekleyici dersler verilmektedir.

Dean Close School - Müfredatı ve Programlar

Dean Close School, lise düzeyindeki öğrencilerine ilk iki sene GCSE, son iki sene A-Level programı sunmaktadır.

- GCSE döneminde öğrenciler toplam 8-12 arası ders alırlar; bunların bazıları zorunlu, bazıları seçmelidir. Zorunlu olan dersler şunlardır: Din Çalışmaları (Teoloji), İngilizce, Beden Eğitimi, Matematik. Öğrencinin 10. sınıftan 11'e geçmesi için bir sınav yapılmaktadır ve öğrencilerden 11. sınıftaki derslerini A-Levela hazırlayacak derslerden seçmeleri beklenmektedir.

- A-Level, İngiltere ve dünyanın en iyi üniversitelerine girmeyi planlayan 16-18 yaş arası öğrenciler için son iki yıllık programdır. A-Level programı çok yoğun ve karmaşıktır; konular üniversite düzeyinde pratik olarak derinlemesine ve kapsamlı bir şekilde incelenir. Ancak A-Level sertifikası, en seçkin ve prestijli üniversitelere kaydolurken bile öğrenciyi ek giriş sınavlarından ve testlerinden kurtarır.

İncelenen derslerin sayısı çok azdır (3-5 doğrultu), tüm öğrencileri önerilen 23 seçenekten kendi gelecek planlarına göre seçim yaparlar : Biyoloji, tiyatro çalışmaları, dramatik sanat, İngilizce, Psikoloji, Yunan Dili, Politika Bilimi, Tasarım Teknolojisi, Etik, Tarih, Fransızca, Latince, Fizik, Girişimcilik, Sanat ve Tasarım, Kimya, Eski Uygarlıklar Tarihi, Ekonomi, Beden Eğitimi, Spor, Almanca, Coğrafya, İspanyolca, Matematik, Müzik.

Dean Close School - Müfredat Dışı Etkinlikler

Okulun spor ve sanat olanakları son derece zengin ve gelişmiş olduğu için öğrenciler hayal edemeyecekleri ders dışı etkinliklerde rol alırlar. Futboldan golfe, kriketten at biniciliğine, yüzmeye kadar birçok spor yapılabilmektedir. Spor alanında öğrenciler GCSE ve A-Level programlarındaki sınavlara girebilmektedirler.

Okulda ayrıca 100'den fazla kulüp çalışması yapılmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır: çömlekçilik, drama ve tiyatro, oyunculuk becerileri, fotoğraf, tablo, grafik sanatları, doğal tarih, dans stüdyosu, elektronik, satranç, okçuluk, kürek, doğa bilimleri, edebiyat topluluğu...

Dramatik ve koreografik sanatlarda, A-Level çalışılabilir ve bunlarla ilgili sınavlara girilebilmektedir; Ayrıca dileyenler Londra Müzik ve Drama Akademisi (LAMDA), Kraliyet Dans Akademisi (RAD) veya Guildhall Müzik ve Drama Okulu'nun profil sınavına girebilirler.

Dean Close School - Konaklama Seçenekleri

Yatılı öğrenciler 6 adet rahat, konforlu yurtlarda konaklamaktadır. Sixth Form eğitimlerini alanlar için 2, erkekler için 2, kızlar için iki yurt binası ayrılmıştır. Her yurt 40-75 kişi için tasarlanmıştır. Yurtlarda öğrenciler için rahat konforlu odalar hazırlanır, güzel döşenmiştir ve gerekli aletler, ortak dinlenme alanları ve TV ve DVD'li salonlar ile donatılmıştır; masa tenisi ve bilardo, yumuşak mobilyalar ve masa oyunları ortak salonlarda bulunmaktadır. Her katta yeterli sayıda duş ve tuvalet bulunmaktadır. Odaların yaklaşık %15'i tek kişilik odalardır (genellikle lise öğrencilerine ayrılmıştır), %25'i 2-3 kişilik olarak, %30'u 30 4-6 kişilik olarak tasarlanmıştır.

Okul yemekhanesinde öğrencilere her gün, nitelikli aşçılar tarafından titizlikle geliştirilmiş lezzetli, çeşitli, faydalı ve besleyici yemekler sunulur. Talep üzerine özel bir diyet düzenlemek mümkündür : Tıbbi bir diyet, Vejetaryen veya Vegan, Yahudi (koşer), Müslüman (helal).

Dean Close School - Üniversite ve Eğitim Başarıları

2021 datalarına göre GCSE öğrencilerinin %59'u, en yüksek notlar olan A * - A notlarını almıştır. A-Level öğrencilerinin başarısı çok daha yüksek olmuş, %79'u A * - A notlarını almıştır. Mezun öğrencilerin büyük bölümü İngiltere'de üniversite eğitimine devam etmekte, en prestijli üniversitelerden rahatlıkla kabul almaktadırlar.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED