Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Felsted School - Colchester


Felsted School - İngiltere’de Lise Eğitimi

1564 yılında kurulan Felsted School, hem erkek hem de kız çocukları için çeşitlilik, mükemmellik, merak ve mücadele atmosferini teşvik eder. Round Square Organisation'ın bir üyesi olan okul, Felsted Diploma Programı aracılığıyla bütünsel bir eğitim sunarak öğrencilerinin yeteneklerini ve bireysel gelişimlerini beslemektedir.

13-18 yaş aralığında 550 kadar öğrencinin eğitim aldığı okulda yatılıların oranı %80, uluslararası öğrencilerin oranı %20'dir. Sixth Form'da eğitim alanların sayısı 250'dir ve ortalama sınıf mevcudu 12-18 arasında değişmektedir.

Kampüs tesisleri (80 dönüm): Çok işlevli bir spor kompleksi, geniş bir yüzme havuzu, takım oyunları için çok sayıda alan ve oyun alanı, profesyonel tenis kortları (yaklaşık 30). Ayrıca, öğrenciler, kapsamlı bir kütüphaneye ve çok işlevli bilimsel laboratuvarlara ücretsiz erişim hakkına sahiptir. Lise öğrencileri için özel bir çalışma merkezi oluşturulmuştur (Sixth Form). Seçmeli dersler için bir konser salonu (400 kişilik) ve bir müzik okulu, profesyonel bir kayıt stüdyosu, modern bir Bilgi ve Bilgisayar Teknolojileri Merkezi bulunmaktadır.

En yakın büyük havaalanları: Stansted (17km), Heathrow (101km)

Felsted School - Müfredatı ve Programlar

Felsted School, giderek daha popüler hale gelen IB Diplomasının yanı sıra 20 GCSE ve 25 A Level ders seçeneğinden oluşan bir müfredatla geniş bir ilgi ve yetenek yelpazesine hitap etmektedir. Ayrıca ana dili İngilizce olmayan öğrencilere ek dil dersi olarak İngilizce (EAL) programı uygulanmaktadır.

- GCSE. 10-11. sınıflara uygulanan geleneksel İngiliz müfredatıdır. Öğrenciler toplamda 8-10 ders aldıktan sonra Sixth Form eğitimine geçerler. Felsted School'un zorunlu derslerle birlikte öğrencilerine sunduğu bazı GCSE dersleri şunlardır: İngiliz Dili ve Edebiyatı, Müzik, Biyoloji, Latince, Coğrafya, Kimya, Bilişim teknolojisi, İspanyolca, Fransızca, Fizik, Tarih, Teknoloji ve Tasarım, Beden eğitimi ve spor, Dini çalışmalar, Almanca, Klasik medeniyetler, Matematik.

- A LEVEL tüm dünyada yaygın olarak tanınan İngiliz üniversite hazırlık programıdır. A Level sertifikası üniversiteye giriş başvuruları için yeterli sayılır, çünkü öğrenciler tamamen kendi iradeleriyle seçtikleri 7-8 ders konusunda çok derin ve kapsamlı bir çalışma yaparlar. Bu nedenle okulun gelişkin rehberliği eşliğinde öğrenciden ileride eğitimini görmek istediği bölüme uygun olacak şekilde dersler seçmesi istenir. Felsted School'un sunduğu A-Level konu seçenekleri son derece zengindir: İngilizce, Fransızca, Fotoğraf, Business, İngiliz edebiyatı, Biyoloji, Coğrafya, Yüksek Matematik, Felsefe ve Etik, Tekstil, Beden eğitimi ve spor, Ekonomi, Coğrafya, Sanat, Matematik, Kimya, Bilişim teknolojisi, Latince, Müzik, Psikoloji, 3D tasarım, Almanca, Dini çalışmalar, Politika Bilimi, Tiyatro, Fizik.

- International Baccalaureate (IB). Bu program sayesinde öğrenciler, seçtikleri üniversiteye kabul için etkin bir şekilde hazırlanabilir, akademik alanlarda bilgilerini derinleştirebilir, ilgi alanlarını ve önceliklerini daha net bir şekilde tanımlayabilirler. Ders seçeneklerinin bazıları: İngilizce, Latince, Müzik, Beden eğitimi ve spor, Fransızca, Bilişim teknolojisi, Matematik/İleri Matematik, Almanca, Fizik, Coğrafya, İspanyolca, Tarih, Ekonomi, Kimya, Felsefe, Biyoloji.

Felsted School - Müfredat Dışı Etkinlikler

Birçok öğrenci boş zamanlarını spor faaliyetlerine ayırır: Planör, Tenis, Aerobik, Binicilik, Eskrim, Yüzme, Aerobik, Basketbol, Koşma, Futbol, Hokey, Atletizm, Badminton, Kriket, Riding polo, Ragbi, Danslar, Netbol, Golf.

Felsted School müziğe son derece önem vermektedir. Okulun enstrümantal toplulukları ve vokal, koro toplulukları bölgede ünlüdür. Okulda flüt veya piyano, yaylı veya nefesli çalgılar (saksafon dâhil) çalmayı, oda korosunda veya şapelde şarkı söylemeyi, bir caz grubuna, orkestraya (senfonik, nefesli veya yaylı) katılmayı deneyebilirsiniz. Bireysel performans dersleri alabilirsiniz; elektrogitar, arp, keman ve gayda dâhil olmak üzere her türlü müzik aletini öğrenebilirsiniz.

Tiyatro stüdyosu da popülerdir. Okulun kendi tiyatrosu, yapımları daha da kaliteli ve profesyonel hale getiren güzel ve modern bir donanıma sahiptir.

Resim, çizim bölümüne çok sayıda öğrenci katılmaktadır. Ek olarak, ilgi alanlarına yönelik birçok kulüp vardır: Astronomi, Gazetecilik, Sinematografi, Aşçılık, Sanat Kulübü, Heykel, Ekoloji, Yabancı diller, Bahçecilik, Liderlik Okulu, Arıcılık, Dans, Tiyatro Kulübü, Fotoğraf sanatı, Genç Girişimciler.

Son sınıf öğrencileri, Edinburgh Dükü Ödülü için düzenlenen prestijli yarışmaya katılabilirler. Model United Nations liderlik becerilerini geliştirmek, diplomasi ve uluslararası işbirliğinin temellerini öğrenmek için mükemmel bir fırsattır.

Felsted School - Konaklama Seçenekleri

Yatılı konaklamayı tercih eden öğrenciler rahat ve konforlu yurtlarda (8 adet) kalırlar. Her yurt 60 kişi için tasarlanmıştır. Yerleştirme sırasında öğrencilerin cinsiyeti ve yaşı dikkate alınır; erkekler kızlardan ayrı yaşar. 9 ve 13 yaş arası öğrenciler için farklı yurtlar vardır, lise öğrencileri için 2 ayrı yurt ve en küçük öğrenciler için bir yurt ayrılmıştır.

Yaşları genç öğrenciler 2-4 kişilik tam donanımlı ve mobilyalı rahat odalarda konaklarken lise son öğrencileri özel odalarda konaklarlar. Her yurt-evin dinlenmek için oturma odaları, kendi küçük öğrenci mutfağı ve kütüphanesi bulunmaktadır. Ortak odalarda TV, oyun konsolları ve bilgisayar olanakları bulunur. Hafta sonu oyun programı, kültürel geziler, go-kart, kayak ve dışarıda yemek ile eğlenceli bir zaman geçirilmektedir.

Felsted School - Üniversite ve Eğitim Başarıları

IB Sonuçları 2021. Felsted öğrencilerinin IB ortalaması 45 üzerinden 37 olmuştur ve programı 2021 yılında bitiren 39 öğrencinin %100'ü IB Diploma Programını başarıyla bitirmiştir.

- 2021 A Level Sonuçları. 94 öğrenciden oluşan A Level programını geçme oranı %100 olmuştur. Öğrencilerin %57'si A*/A notları almıştır.

- 2021 yılında mezun olan 109 öğrencinin 94'ü Birleşik Krallık üniversitelerine devam etmiştir ve bunların 44'ü Russell Group üniversiteleridir. 8 öğrenci başka Avrupa üniversitelerini tercih ederken 2'si ABD'ye gitmiştir. 5 öğrenci ise mesleki kariyerine başlamıştır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED