Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Caterham School - Londra


Caterham School – İngiltere’de Lise Eğitimi

Caterham School, 1811 yılında yalnızca erkek öğrenciler için kurulur, fakat 1995'te karma bir eğitime geçer. 3-18 yaş aralığındaki 850 kadar öğrenci bu köklü kurumda eğitim almaktadır. Yurt konaklaması sadece 11 yaş ve sonrasındaki öğrencilere sağlanmaktadır.

Caterham School, GCSE/IGCSE ve A-Level notları bakımından İngiltere'nin en iyi 30 okulundan biri olarak kabul edilmektedir.

Caterham School, Harestone orman vadisinin muhteşem manzarasının eşlik ettiği 30 hektarlık bir alana kurulmuştur. Okul çok eski günlerden bugüne devam ediyor olsa da modern bir alt yapıya sahiptir. Öğrencilerin ders çalışmak, araştırma yapmak veya iyi vakit geçirmek için ihtiyaç duyabileceği tüm imkânlar sunulmaktadır.

Bu imkânların bazıları şunlardır: Bilim ve teknoloji laboratuvarları, spor merkezi, modern oditoryumlar, oyun alanları, spor sahaları, dinlenme alanları.

Caterham School Müfredatı ve Programlar

Caterham School Surrey, lise düzeyinde GCSE ve A-Level programlarını sunmaktadır.

GCSE

14-16 yaş aralığındaki öğrencilerin ilk lise eğitimidir. Akademik İngilizce, yabancı dil ve matematik zorunlu dersler arasında yer almaktadır. Caterham School ayrıca ekonomi, edebiyat, işletme, fizik, hukuk, muhasebe gibi derslerin de için de bulunduğu 60 kadar farklı ders seçeneği sunmaktadır. GCSE sertifikası, ikisi zorunlu olmak üzere üç ila beş seçmeli dersin sınavına yılın sonunda girilmesiyle elde edilir.

Uygulamaya dayalı dersler laboratuvarlarda deneyler eşliğinde işlenir. Öğrencilerin analitik becerilerini geliştirmeleri, takım halinde çalışmaları desteklenir. Gelişmiş bir ödev sistemine sahip olan okulda öğrencilerden sıklıkla sunum yapmaları beklenir. Caterham School yeniliğe son derece açıktır ve öğrencilerinden gelen ilginç fikirleri olumlu karşılar.

A-Level

İngiltere'de lise öğrencilerinin üniversiteye hazırlandıkları iki yıllık bir programdır. Özellikle 2. sene alınan dersler neredeyse üniversite seviyesindedir ve öğrencilerin üniversitede seçecekleri alanları belirlemelerinde büyük rol oynamaktadır. A-Level özellikle Birleşik Krallık'ta ve ayrıca başka ülkelerde üniversiteye girmenin altın anahtarıdır. Öğrencilerin bağımsız bir çalışma yürüttüğü ve kendi seçimleriyle ders aldıkları bu dönemde üniversitede yerleşmek istedikleri bölüme göre dersler seçmeleri beklenir.

Bu nedenle bir lisenin sunduğu A-Level derslerinin çeşitliliği oldukça önemlidir. Caterham School bu bakımdan son derece zengin ders seçenekleri sunmaktadır. Bu derslerin bazıları şunlardır ve her sene değişebilmektedir. 3D tasarım; Psikoloji; Japonca; Matematik; Yönetim ve siyaset; İspanyolca; Fizik; İşletme; Fransızca; Ekonomi; Fotoğraf; Tarih; Coğrafya; Yönetim ve tekstil; Kimya; Mimari; Yunanca.

2022 yılı için sunulan A-Level ders opsiyonlarını görebilmek için bu linki tıklayabilirsiniz.

Caterham School, kendine özgü bir eğitim felsefesine sahiptir ve bunu başarıyla uygular. Öğrenciler oldukça gelişkin bir müfredatın yanında “öğrenmeyi öğrenirler”. Problem çözme becerilerinin gelişmesine yönelik özel eğitimler alırlar, not tutma tekniği üzerine ve nasıl sunum yapılabileceği üzerine eğitimler alırlar. Yıl içinde dersler öğrencilerin çok yönlü gelişimi için çeşitli seminerlerle desteklenir.

Caterham School Müfredat Dışı Etkinlikler

Caterham School Caterham, her öğrencisini biricik olarak görür, bu nedenle müfredat dışı programını öğrencilerinin ihtiyaçlarına göre her sene yeniden düzenlemektedir. Caterham School'da Müzik, Drama, Sosyal Dayanışma, Okul dışı eğitim gibi başlıklarda birçok fırsat sunulmaktadır. Ayrıca Caterham School bünyesindeki kulüplerle de ön plana çıkmaktadır. Dileyen öğrenciler Edinburgh Dükü Ödülü için yarışma imkânına sahiptir.

Caterham School'un son derece zengin olanaklarını görmek için bu linki tıklayabilirsiniz:

Caterham School, müfredatını destekleyecek şekilde müzik çalışmalarına özel önem verir. 20'nin üzerinde aktif müzik grubu vardır ve düzenli olarak konserler verirler. Yeterli düzeyde müzik bilgisine sahip olmayan öğrenciler bireysel sınıflarda yeteneklerini ortaya çıkarabilmektedir. Ayrıca tiyatro ve dans da okuldaki ön planda olan etkinliklerdir.

Caterham School Konaklama Seçenekleri

Caterham School öğrencilerine üç yurt binası sağlamaktadır; yurtlardan kalan öğrenciler her yıl değişmekle birlikte 200 civarındadır. Küçük sınıftan çocuklar 6 kişilik odalarda kalırken, GCSE öğrencileri 2-4 kişilik geniş dairelerde konaklarlar. A-Level eğitimi alan öğrenciler tercihlerine göre 2 kişilik veya 1 kişilik odalarda kalabilirler.

Öğrenciler 7/24 gözetim altındadır; her yurt binasında eğitmenler devamlı bulunur. Ayrıca yurtta dinlenme odaları, çamaşırhaneler ve mutfaklar vardır.

Caterham School Üniversite ve Eğitim Başarıları

Caterham School, akademik başarılarıyla ünlü bir okuldur.

- Öğrencilerinin ortalama %80’i her sene en iyi üniversitelere giderken, bunların %8'i Oxford veya Cambridge üniversitelerinden kabul almaktadırlar.

- Öğrencilerin %90’ı A-B arası notlarla mezun olmaktadır.

- 2021 yılında mezunların %91'i ilk tercih ettikleri üniversiteye yerleşmeyi başarmıştır.

Okulun sınav başarılarını görmek için bu linki tıklayabilirsiniz.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED