Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Eaton Square School - Londra


Eaton Square Private School - İngiltere’de Lise Eğitimi

Eaton Square School London (Eaton Square School Private School), Londra'nın merkezinde bulunan prestijli ve tanınmış bir eğitim kurumudur. 2017 yılında kurulmuş olan okul sadece gündüzlüdür ve karma bir eğitim vermektedir. İki departman içerir: Okul öncesi ve ilkokul öğrencileri için (anaokulu bölümleri: Belgravia, Knightsbridge, Pimlico; ilkokullar: Belgravia, Kensington) ve lise (11 ila 18 yaş arası, Mayfair departmanı). Okul, ilgili makamların akreditasyonuna sahiptir ve prestijli eğitim kuruluşlarının bir üyesidir.

Okulun tüm şubeleri Londra'nın merkezinde bulunur ve tamamen yenilenmiş ve en son teknoloji ile donatılmış güzel tarihi binalara sahiptir. Merkez ofis (Mayfair), Piccadilly'de birinci sınıf bir binada, ünlü Green Park'ın karşısında ve Royal Park'ın arazisindeki yüzlerce dönüm ağaç ve bitki örtüsünün yakınında yer almaktadır. Bina, benzersiz iç mekânlar korunacak şekilde 1761 yılında inşa edilmiştir: ana lobi, ferforje korkuluklu büyük bir taş merdivene sahiptir, birinci ve ikinci katlarda karmaşık detaylar, avizeler, mermer sütunlar ve zengin süslemeli birçok dekoratif tavan vardır. Toplamda bina 4 katlı ve geniş bir bodrum katından oluşmaktadır.

Tesisler: Sınıflar - En iyi multimedya ve bilgisayar donanımı – Kütüphane - Bilimsel sınıflar – Kafeterya - Sağlık odası - Boş zaman ve bağımsız çalışma için alan. Spor için okul, yakınında bulunan spor komplekslerinin ve spor alanlarının olanaklarını kullanmaktadır.

Eaton Square Private School- Müfredatı ve Programlar

Eaton Square Private School, lise düzeyinde, ilk iki sınıfta GCSE, son iki sınıfta A Level Eğitimi sunmaktadır.

A Level, İngiltere'de üniversite hazırlığıyla geçen iki seneyi kapsamaktadır. Bu yıllarda öğrenciler gelecekteki mesleklerine uygun dersler üzerine üniversite düzeyinde çalışırlar ve başarı düzeylerine göre, başka bir sınava girme lüzumu olmaksızın, istedikleri üniversitelere kaydolurlar. Eaton Square School, gelecekteki üniversiteleri ve seçtikleri kariyer için doğru yola girmelerini sağlamak adına her A Level öğrencisiyle derinlemesine ilgilenir. A Level'a ek olarak, öğrenciler özel 'Programme for Life' kursunu takip ederler ve üniversiteler tarafından büyük saygı duyulan EPQ alabilirler.

Eaton Square School, öğrencilerine şu A Level derslerini sunmaktadır ve ayrıca isteyen öğrencilerle farklı dersler açmak konusunda esnektir : Sanat, Biyoloji, Kimya, Drama, Ekonomi, İngiliz edebiyatı, Fransızca, İleri Matematik, Coğrafya, Politika, Grafik tasarım, Tarih, Matematik, Müzik, Fizik, Psikoloji, İspanyolca.

Eaton Square Private School - Müfredat Dışı Etkinlikler

Eaton Square Private School, öğrencilerin spor ve yaratıcı becerilerinin gelişimine özel önem vermektedir. Okul özellikle sanat, müzik ve drama, bazı spor ve fiziksel aktivite alanlarında son derece zengin seçenekler sunmaktadır.

Spor Dalları : Futbol, Netbol, Yüzme, Kriket, Atletizm, Basketbol, Tenis, Badminton, Masa Tenisi, Voleybol.

Müzik : Enstrüman, Şarkı söyleme ve vokal, Koro, Orkestrada, Müzik grupları.

Drama : Tiyatro ve sinemada sanatsal drama, Yönetmenlik, Ses ve ışık, Dans

Sanat : Bale, Boyama ve çizim, Tasarım ve moda, Mimari Fotoğrafçılık.

Kulüpler : Atletizm, Bale, Satranç, Mutfak, Münazara, Sanat, Futbol, Fitness, Tekvando, Jimnastik, Hokey.

Öğrencilere boş zamanlarında ayrıca büyüleyici geziler, festivaller ve tatiller, tiyatro ve sinema ziyaretleri, turistik seyahatler ve çok daha fazlası sunulur.

Eaton Square Private School- Konaklama Seçenekleri

Eaton Square Private School, sadece gündüzlü eğitim verdiği için herhangi bir konaklama sağlamamaktadır. Fakat tüm öğrencilere iyi beslenme sağlanır, menü dengelidir ve gerekli tüm vitamin ve mineralleri içerir. Yemekler taze ve organik yiyeceklerden hazırlanır, farklı diyet çeşitlerini seçmek mümkündür.

Eaton Square Private School- Üniversite ve Eğitim Başarıları

2017 yılında kurulduğu için A Level sonuçlarını henüz girmemiş olan okulun GCSE başarısını incelemek için şu linke tıklayabilirsiniz :

https://www.eatonsquareschools.com/senior-sixth/academic-success/gcse-results/

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED