Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Cheltenham College - Cheltenham


Cheltenham College - İngiltere’de Lise Eğitimi

1841'de kurulan Cheltenham College, akademik başarısı ve müfredat dışı fırsatlarının zenginliğiyle ünlenmiştir. 13-18 yaş grubundaki kız ve erkek öğrencilere yatılı ve gündüzlü eğitim vermektedir. 730 öğrencisinin 401'i erkek 329'u kızdır; öğrencilerin %80'i yatılı, %19'u uluslararasıdır. 299 Sixth Form öğrencisi ortalama 10 kişilik sınıflarda eğitim görmektedir.

72 dönümlük çarpıcı bir kampüste yer alan Kolej, uluslararası üne sahip Cheltenham Edebiyat, Bilim, Müzik ve Caz Festivallerinin tümüne çok yakın bir yerde bulunmaktadır. Okul, yüksek kaliteli eğitim için gerekli her şeye sahiptir. Kampüste eğlence ve spor için gerekli ekipman ve tesisler bulunmaktadır. Cheltenham College kampüsünde, İngiltere'deki en iyi kolejlerde olduğu gibi, ısıtmalı bir yüzme havuzu, birkaç tenis kortu, bir spor kompleksi, bir tiyatro, bir konser salonu, spor alanları, bir spor kompleksi, bir tırmanma duvarı, bir tekne istasyonu bulunmaktadır.

En yakın büyük havaalanları: Bristol (81km), Birmingham (95km).

Cheltenham College - Müfredatı ve Programlar

- GCSE. 10-11. Sınıflar için geleneksel İngiliz müfredatıdır. A Level eğitiminin verildiği Sixth Form’a geçmek için GCSE sertifikasının alınması gerekir. Bunun için İngilizce, Matematik ve Fen Bilimleri zorunlu dersleriyle birlikte toplam 8-10 ders alınması gerekir. Her okul farklı seçmeli dersler ve dolayısıyla kariyer güzergâhları sunmaktadır. Cheltenham College’ın sunduğu derslerin bazıları şunlardır. Sanat, Biyoloji, Kimya, Klasikler, Bilgisayar Bilimi, Tasarım ve Teknoloji, Drama, İngilizce, Coğrafya, Tarih, BİT, Matematik, Modern Yabancı Diller, Müzik, Fizik, Spor Bilimi, Teoloji, Felsefe ve Etik

- A LEVEL. İngiliz müfredatının 12-13. Sınıflar için sunduğu altın standarttır. Öğrencilerin başarılı bir şekilde mezun olmaları en iyileri dâhil birçok İngiliz üniversitesine girmesi için yeterlidir. Bunun için öğrencinin devam etmek istediği üniversite bölümüne uygun şekilde ilk yıl 4-5 ders, ikinci yıl 3-4 ders seçmesi gerekir. Dersler neredeyse üniversite düzeyindedir. Cheltenham College’ın sunduğu A Level derslerinin ve dolayısıyla kariyer güzergâhlarını bazıları: Sanat, Biyoloji, İş ve ekonomi, Kimya, Klasikler, Bilgisayar Bilimi ve Bilgi Teknolojisi, Tasarım teknolojisi, Drama, İngilizce, Coğrafya, Tarih, Sanat Tarihi, Matematik ve İleri Matematik, Modern Yabancı Diller, Müzik, Fizik, Siyaset, Psikoloji, Spor Bilimi, Teoloji, Felsefe ve Etik.

- Ek Dil Olarak İngilizce (EAL). Cheltenham College, her yıl İngilizce'nin ek dil olduğu bazı öğrencileri kabul etmektedir. Cheltenham College, tüm EAL öğrencilerinin kolej topluluğuna tam olarak entegre olmalarını sağlayacak şekilde çok yönlü bir program yürütmektedir.

Cheltenham College - Müfredat Dışı Etkinlikler

Spor. Kolej'in zengin bir spor mirası ve ilham verici başarıları vardır. Bununla birlikte "kapsayıcılık" kavramına değer verilir ve tüm yetenek seviyelerindeki öğrencilerin spor yapması ve bir yarışmada yer alması teşvik edilir. Okulun spor tesisleri arasında geniş oyun alanları, 2 halı saha, yüzme havuzu, 6 squash kortu, atış poligonu, 4 tenis kortu, kayıkhane ve tırmanma duvarı bulunmaktadır.

Yaratıcı Sanatlar. Öğrenciler yaratıcı yeteneklerini keşfetmeye, kişiliklerini ifade etmeye ve hayal güçlerini harekete geçirmeye teşvik edilir. Haftada 250'den fazla müzik dersi ve Chapel korosundan çeşitli caz gruplarına kadar çeşitli müzik grupları vardır. The White Gallery tanınmış sanatçılara ev sahipliği yaparken, Thirlestaine Long Gallery tüm Yaratıcı Sanatlar için kullanılır. Sanat, Müzik ve Drama departmanları, Kolej'in yenilenmiş 300 kişilik performans alanı olan Big Classical'de muhteşem gösteriler düzenlemektedir.

Sunulan aktivitelerin bazıları: Sanat ve el sanatları, atletizm, badminton, bale, satranç kulübü, yemek kulübü, kriket, cross, yokuş aşağı kayak, fitness, futbol kulübü, golf, binicilik, entelektüel kulüp, karate, müzik stüdyosu, netball, polo, kürek, ragbi, bilimsel araştırma grubu, atış kulübü, squash, yüzme, takım oyunları, tenis, su topu, dağ bisikleti.

Cheltenham College - Konaklama Seçenekleri

Yurt-Evler, Kolej'deki yaşamın merkezinde yer alır ve hepsi günlük yaşam açısından aşağı yukarı aynı şekilde işlese de, her bir evin kendi bireysel tarihi ve karakteri vardır. Kampüs çevresinde 5'i erkek, 4'ü kız olmak üzere toplam 9 yurt-ev bulunmaktadır. Öğrenciler genellikle 2 kişilik odalarda konaklamaktadır. Son sınıf öğrenciler tek kişilik oda talep edebilmektedir.

Her rezidans, sosyal iletişim kurmak, dinlenmek için gerekli her şeye sahiptir. Okul personeli, tüm öğrenciler için yaşamı mümkün olduğunca konforlu hale getirmeye çalışır. Cheltenham College'da çocukların ve ebeveynlerin konaklama konusundaki tüm istekleri dikkate alınır.

Cheltenham College - Üniversite ve Eğitim Başarıları

Ortalama olarak, adayların %45'inden fazlası A Level’da A*/A elde eder ve genel olarak mezunların yaklaşık %80-90’ı Russell Group üniversitelerine devam etmektedir.

2021 mezunlarının %83'ü Russell Group üniversitelerinden kabul aldılar. Tercih edilen üniversiteler arasında Exeter, Durham, Manchester, Edinburgh, Bristol, Oxford ve Cambridge de vardır. Ayrıca, ABD, Kanada ve Hong Kong üniversitelerini tercih eden öğrenciler de olmuştur. Mezunların 2021'de üniversitede seçtikleri bölümlerin bazıları şunlar oldu: İşletme, Bilim, Hukuk, Uluslararası İlişkiler ve Politika.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED