Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Tring Park School - Londra


Tring Park School - İngiltere’de Lise Eğitimi

Tring Park Performing Arts School, 8-19 yaşındakiler için Dans, Ticari Müzik, Müzikal Tiyatro ve Oyunculuk alanlarında uzmanlık dersleri sunan bağımsız bir karma eğitim okuludur. Başlangıçta Arts Educational School olarak bilinen Tring Park, London Arts Educational School'un kardeş okulu olarak kuruldu. 2009'da Londra okulundan bağımsız hale geldi ve Tring Park School for the Performing Arts olarak yeniden adlandırıldı.

Yatılıların yaklaşık %10'u denizaşırı ülkelerden gelmektedir. Okul konağı, 1685 yılında Christopher Wren tasarımıyla inşa edilmiştir ve Heathrow'dan yaklaşık 30 dakika ve Londra'nın merkezinden bir saat uzaklıkta, 17 dönümlük bir arazide kurulmuştur. Okul kampüsü son derece modern olanaklarla donatılmıştır.

Tring Park Okulu'nda öğrencilere küçük sınıflarda iyi nitelikli, oldukça deneyimli öğretmenler tarafından eğitim verilir. Bu, her öğrenciye özel okul ortamında maksimum potansiyeline ulaşmak için mümkün olan en iyi şansın verilmesini sağlar. Okulun 335 öğrencisinin 260'ı yatılı olarak eğitim almaktadır. 140'ı Sixth Form eğitimi almaktadır.

Tring Park School - Müfredatı ve Programlar

10-11. sınıflarda zorunlu GCSE dersleri İngiliz dili, İngiliz edebiyatı, matematik, bilim (çift veya üçlü ödül) ve modern bir yabancı dildir (Fransızca veya İspanyolca). Performans Hazırlık Kursu'ndaki öğrenciler, mesleki zaman çizelgelerinin bir parçası olarak GCSE drama dersini tamamlarlar. Öğrenciler ayrıca aşağıdaki seçeneklerden üç ek ders seçerler: drama, coğrafya, dini çalışmalar, sanat, tarih, ICT ve müzik.

Öğrenciler Sixth Form’da yani 12-13. sınıflarda Dans, Ticari Müzik, Oyunculuk veya Müzikal Tiyatro bölümünü seçebilirler ve günlerinin yarısını A-Level dersleri çalışarak geçireceklerdir. Sixth Form kurslar, üç yıllık bir çalışma programı olan Dans kursu hariç, iki yıllık bir süre içindir.

Sixth Form Dans Kursu Eğitimin ilk yılında öğrenciler klasik bale, çağdaş ve caz dansı eğitimi alırlar. Müfredat, pointe çalışması, repertuar, virtüözite, pas de deux, vücut kondisyonu, ağırlık dersleri, pilates ve ticari dans gibi ek derslerle geliştirilmiştir. İkinci sınıf öğrencileri becerilerini geliştirmeye devam ederler ve çağdaş doğaçlamaya girerler. Eğitimin üçüncü yılında dansçılar Encore Dance Company'ye katılarak uluslararası üne sahip konuk profesyonel koreograflarla çalışma fırsatı yakalarlar.

Sixth Form Oyunculuk Kursu. İki yıllık Oyunculuk Kursu, ses, klasik ve modern metin, fiziksel tiyatro, oyuncular için hareket, oyunculuk çalışması, doğaçlama, dans ve şarkı söylemeyi kapsayan sınıfları içerir. Oyunculuk Kursu'ndaki tüm öğrenciler, TV oyunculuk derslerinden ve atölye çalışmalarından da yararlanır. Oyunculuk Kursu etkinliklerinin bir parçası olarak güçlü bir tiyatro topluluğu ruhu desteklenir ve öğrenciler yıl boyunca çeşitli performanslara katılırlar.

Sixth Form Müzikal Tiyatro Kursu. İki yıllık Müzikal Tiyatro Kursu, sahne sanatlarında kariyer yapmak isteyen öğrencilere, üç temel uzmanlık becerisinde güçlü bir teknik anlayış ve bilgi birikimi sağlar. Öğrenciler, şarkı söyleme, dans etme ve oyunculuk üzerine odaklanan iki yıllık yoğun bir kurs alırlar.

Altıncı Form Ticari Müzik Kursu. İki yıllık Ticari Müzik Kursu Pop, Rock ve Caz müziğine odaklanır. Ticari Müzik Kursu'nun yaratıcı yönleri, öğrencilerin orijinal materyal yazmalarına, kendi aranjmanlarını oluşturmalarına olanak tanır.

Bunlar, çok çeşitli konu seçeneklerinin sunulduğu A Level çalışmalarıyla birleştirilir. Gösteri Sanatlarında BTEC imkânı sunulmaktadır. Okula giriş akademik potansiyelden ziyade şarkı söyleme, dans etme veya drama yeteneğine dayalı olduğu için okul EAL programıyla öğrencilerinin üst düzey İngilizceye ulaşması için programlara sahiptir.

Tring Park School - Müfredat Dışı Etkinlikler

Müfredat dışı etkinlikler, diğer yalnızca akademik okullar kadar kapsamlı değildir, çünkü Tring Park, diğer okullarda müfredat dışı olarak değerlendirilecek faaliyetleri, çekirdek müfredatının bir parçası olarak sunmaktadır.

Tring Park School - Konaklama Seçenekleri

Öğrenciler 8 yaşından 18 yaşına kadar yatılı eğitim alma seçeneğine sahiptir. Öğrencilerin yaklaşık %60'ı yatılıdır. Konaklama, yaş ve cinsiyete göre düzenlenir ve pansiyonerler, her biri kendine özgü karaktere sahip üç yurttan birinde yaşar. Küçük öğrenciler, okul topluluğuna yerleşmelerine ve yeni arkadaşlar edinmelerine yardımcı olan daha büyük odaların arkadaşlık ortamına dahil olurlar; öğrenciler okulda yükseldikçe, daha küçük oda seçeneklerine sahipler ve 10. Sınıftan itibaren tüm öğrencilerin odalarında ders çalışmak için kendi özel masaları vardır. Her evin, öğrencilerin rahatlamasına ve sosyalleşmesine olanak tanıyan çeşitli konforlu ortak odaları vardır.

Tüm evler, yaratıcılığın geliştiği ve müzik, koreografi ve eskiz gibi etkinliklerin günlük olarak gerçekleştiği güçlü bir topluluk duygusuna sahiptir. Öğrenciler ayrıca bir hafta sonu etkinlikleri ve gezileri programına kaydolabilirler.

Tring Park School - Üniversite ve Eğitim Başarıları

- 2020 A Level sonuçları: Öğrencilerin %62.2’si A*/A/B notlarını almıştır. Bunların %29.1’i A*/A notları almıştır.

- 2020 GCSE sonuçları. Öğrencilerin %73.9’u A*/A/B notlarını almıştır. Bunların %44.9’u A* ve A notları almıştır.

Öğrencilerin çoğunluğu sahne sanatları alanında kariyerlerine devam ederken, önemli bir kısmı Oxbridge ve Russell Group kurumları da dâhil olmak üzere önde gelen İngiliz ve uluslararası üniversitelerde eğitimlerine devam etmektedir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED