Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

İrlanda Yaz Okulları


 

İrlanda yaz okulu için araştırma yapmaya başlamadan önce bilmek istediğiniz her şeyi burada bulabilirsiniz.

İrlanda Yaz Okulu

 • • İrlanda Yaz Okulu Faydaları
 • • İrlanda Yaz Okulu Program Seçenekleri
 • • İrlanda Yaz Okulu ve Konaklama
 • • İrlanda Yaz Okulu Kayıt Dönemi
 • • İrlanda Yaz Okulu için Öğrenci Vizesi
 • • İrlanda Yaz Okulu Planlayan Velilerimize
 • • Global Yurtdışı Eğitim ile İrlanda Yaz Okulu


Avrupa’nın en güzel ada ülkelerinden biri olan ve arkadaş canlısı vatandaşlarıyla ön plana çıkan İrlanda’nın eşsiz doğasını keşfetmeye ve aynı zamanda İngilizceni geliştirmeye ne dersin? Eşsiz güzelliğe sahip bu ülke yaz okullarında minimum 11, maksimum 19 yaşında olan gençlere ve çocuklara Haziran ortasından Ağustos ortasına kadar devam eden İngilizce eğitim programları sunuyor.

İrlanda Avrupa’nın kuzeybatısında, Atlantik okyanusunda konumlanan bir ada ülkesidir. Ayrıca bu ülkede ağırlıklı olarak İngilizce konuşulduğu gibi aynı zamanda resmi dil olarak İrlandaca da konuşulmaktadır. Özellikle son yıllarda popülerliği artan İrlanda’da yaz okuluna dünyanın birçok değişik ülkesinden gelen öğrenciler katılım sağlamaktadır. Bu sayede sadece İrlandalılar değil, farklı kültürler hakkında da yeni bilgiler öğrenebilirsiniz.

İrlanda yaz okulları bünyesinde katılım göstereceğiniz derslerde sadece gramer değil, konuşma ve telaffuz bilgilerinizi de geliştirecek, ayrıca derslerde verilecek mini projeler sayesinde sunum yapabilme yeteneğinizle birlikte grup çalışmasına olan yatkınlığınızı ilerletebilecek ve böylelikle araştırma yönünüzü kuvvetlendireceksiniz. Üstelik okulların program dâhilinde sunduğu çeşitli spor aktivitelerinin yanı sıra bowling, karaoke, yetenek yarışmaları vb. gibi birçok eğlenceli aktive sayesinde İngilizceyi günlük yaşamınızda sıkça kullanacak ve bu sayede dil pratiğinizi daha üst seviyeye çıkartabileceksiniz. Sıcakkanlı insanlarla çevrili olmasının yanı sıra aynı zamanda oldukça güvenli bir ülke olan İrlanda’da gerçekleştireceğiniz İngilizce eğitim programı sayesinde farklı tecrübeler elde ederek hem dilinizi geliştirebilir hem de farklı kültürlere sahip arkadaşlarla tanışarak sıkı dostluklar kurabilirsiniz.

irlanda-dil-okulu

İrlanda Yaz Okulu Faydaları

İlk defa tek başınıza yeni bir ülkeye giderek eğitim alabilir ve farklı kültürlere sahip bir bölgede yaşama fırsatını elde edebilirsiniz. Katılacağınız her eğitim programında bambaşka ve eğlenceli tecrübeler yaşayarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca İrlanda’da üniversite veya kolej bünyesinde yaz okulu deneyimi yaşamak, gelecek planlarınızın şekillenmesine katkı sağlarken aynı zamanda sosyal aktivitelerinizin gelişmesine de destek olacaktır. Yeni arkadaşlıklar, yeni kültürel aktiviteler, şehrin uçsuz bucaksız keşif noktaları gibi aktivite sunan İrlanda’da yoğun olduğu kadar eğlenceli bir programa dâhil olmaya hazır mısınız? Şimdi gelin İrlanda yaz okulları size ne gibi faydalar sağlar birlikte detaylıca göz atalım.

- İrlanda’da yaz okuluna katılarak ana dili İngilizce olan bir ülkede dil pratiği yapmanın ayrıcalığını yaşayacaksınız. Her ne kadar İngilizce dil bilgi geçmişiniz olsa da o dili daha iyi anlamanın ve pratik yapmanın en ideal yollarından biri o dilin konuşulduğu ülkede eğitim almaktan geçiyor. İrlanda’da sadece İngilizce konuşmaya odaklanacak ve belki de öğrencilerin en çok zorlandığı İngilizce konuşma anlamında kendinize olan özgüveniniz aratacaktır.

- Birçok farklı ülkeden gelen kişilerle arkadaşlık kurmak onların kültürlerini, geleneklerini, yaşayış biçimlerini veya dünyaya bakış açılarını gözlemlemek ve fikir sahibi olmak kendinizde kültürel bir farkındalık yaratacaktır.

- Yeni arkadaşlıklar edineceksiniz demişken bu sayede iletişim becerilerinizi geliştireceğinizi söylemeden geçmeyelim. Tanımadığınız kişilerle sohbet etmeye çalışmak veya yeni girdiğiniz bir ortama ayak uydurabilmek oldukça önemli. Ne kadar çok kişi tanırsanız bir o kadar farklı konularda bilgi sahibi olursunuz. Ayrıca iletişimin sadece eğitim değil hayatınızın birçok alanında sizin için en önemli araç olacağını unutmayın.

- Türkiye’de aldığınız eğitimin yurtdışına göre daha düşük kaldığını düşünüyor ve eğitiminize yurtdışında devam etmek istiyor olabilirsiniz. Fakat buna cesaret edemiyorsanız İrlanda yaz okulları ile dil eğitimine atacağınız ilk adım yurtdışı deneyiminiz için harika bir fırsat olacak. İrlanda yaz okulu programına katılarak aileniz olmadan tek başına yaşamınızı idare edebilir ve belirlenen bir program çerçevesinde derslerinizi alabilirsiniz. Ayrıca yurtdışında eğitim alan öğrencilerin hangi standartlarda eğitim aldıklarını yakından gözlemleyerek gelecek planlarınızı daha net bir şekilde belirleyebilirsiniz.

- İrlanda yaz okulunda katılım göstereceğiniz birçok değişik aktivite sayesinde bugüne kadar deneyimlemediğiniz spor veya sanat dalı sizin vazgeçilmez aktiviteleriniz arasına girebileceği gibi ayrıca katılım göstereceğiniz kültürel geziler sayesinde de tarih veya araştırmaya merak sarabilirsiniz. Tarihi yerinde öğrenmek ve görmek, araştırma becerilerinizin de kuvvetlenmesine katkı sağlayacaktır.

İrlanda Yaz Okulu Program Seçenekleri

İngilizce dil eğitiminde her öğrencinin talepleri ve istekleri birbirinden farklı olmaktadır. Bunun bilincinde olan İrlanda yaz kampı programı sunan okullar, öğrencileri için farklı program türleri dizayn etmektedir. Genel bir İngilizce programına katılabileceğiniz gibi daha yoğun İngilizce dersleri sunan veya STEM gibi akademik eğitim alabileceğiniz bir programa katılabilirsiniz. Bir diğer yandan da yaz okulu için ilgi alanınıza göre; golf, binicilik, futbol gibi özel branşlarıyla ön plana çıkan okul programlarını tercih edebilirsiniz.

Kısaca bahsettiğimiz programların daha detaylı bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca tercih edeceğiniz program konusunda Global Yurtdışı Eğitim danışmanları sizi yönlendirecek ve tüm sorularınızı yanıtlayacaktır. Bu sayede hangi programın sizin için en doğru karar olduğunu birlikte karar verebileceğiz.

- Genel İngilizce : İrlanda yaz okullarının tümünde sunulan Genel İngilizce programında, öğrenciler haftada 20 ders (15 saat) olarak sunulan bir programa tabii tutulmaktadır. Dersler genel olarak sabah başlayıp öğleden sonraya kadar devam etmektedir ve öğleden sonra ise okulun düzenlediği sosyal & sportif aktiveler ile programınızın akışı devam etmektedir. Derslerde İngilizcenin temel konularına değinilir ve ayrıca pratik yapabilmeniz için konuşma aktivitelerine sıkça yer verilir. Programda ayrıca tüm kampüste bulunan öğrencilerle bir arada katılabileceğiniz aktiviteler yapmanın yanı sıra hafta sonları düzenlenen kültürel gezilere de katılım gösterebilirsiniz. Kültürel geziler sayesinde İrlanda’nın önemli noktalarını ziyaret edebilir ve ülke hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

- Yoğun İngilizce : İrlanda’da yaz okulu programlarında sunulan Yoğun İngilizce programının sabahtan öğleden sonraya kadar devam eden program akışı Genel İngilizce programı ile aynıdır. Yoğun İngilizcedeki fark; derslerinizin öğleden sonrada devam ediyor olması ve haftalık toplam 30 Ders (21 saat) İngilizce dersi almanızdır. Yoğun İngilizce programında öğrenciler İngilizcelerini genel programı alan öğrencilere nazaran biraz daha hızlı geliştirmektedir. Ayrıca Genel İngilizce programında olduğu gibi öğrenciler akşamları düzenlenen aktivitelere ve hafta sonu gerçekleştirilen gezi programına katılabilirler.

- Genel İngilizce + Opsiyonel Eğitimler : İlk başta da belirttiğimiz gibi artık öğrenciler standart sunulan programların dışına çıkmayı daha çok tercih ediyor. İrlanda yaz okullarında akademik anlamda kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) programı sunulurken diğer yandan ilgilendiğiniz spor alanında da özel bir tercih yapabilirsiniz. İrlanda yaz okullarında sunulan spor ve sanat alanında verilen seçmeli dersler; futbol, binicilik, müzik, golf, leinster rugby programlarıdır. Bu programı tercih eden öğrenciler Genel İngilizce programlarına artı olarak haftada 10 Saat yukarıda bahsettiğimiz akademik, spor veya müzik opsiyonlarından birini tercih edebilmektedir. Bu programa katılan öğrenciler kültürel ve tarihi programlarının yanı sıra akşamları düzenlenen aktivitelere de katılım sağlamaktadır.

irlanda-yaz-okullari

İrlanda Yaz Okulu ve Konaklama

İrlanda’da yaz okulu programına katılacak olan öğrenciler kampüs veya aile yanı konaklama alternatiflerinden birini tercih edebilmektedir. Ağırlıklı olarak tercih edilen konaklama türü kampüstür. Kampüs bünyesinde konaklamak kışın üniversite veya kolej bünyesinde eğitim alan öğrencilerin hangi standartlarda eğitim aldığını yakından gözlemlemenizi sağlayacaktır. Bu sayede yurtdışında üniversite hayatı hakkında daha fazla bilgi ve fikir sahibi olabilirsiniz. Ancak özellikle İrlandalıların yemek kültürleri veya gelenekleri hakkında daha fazla fikir sahibi olmak isterseniz veya gerçek bir İrlandalı ile İngilizce dil pratiği yapmak isterseniz aile yanı konaklamayı da tercih edebilirsiniz. Tercih edeceğiniz konaklama türü programınızdan güzel hatıralarla ve mutlu olarak ayrılmanızda önemli rol oynayacaktır. Bu sebeple konaklama konusunda Global Yurtdışı Eğitim danışmanlarımız, sizlere geçmiş tecrübelerinden de yola çıkarak detaylı bilgi aktarımında bulunarak doğru tercih konusunda destek olmaktadır.

İrlanda yaz okulu programlarında sunulan konaklama alternatiflerini aşağıda sizler için kısaca özetledik;

- Kampüs Konaklamalı İrlanda Yaz Okulları : Dünyadaki en başarılı üniversiteler arasında olan Trinity College kampüsünde veya İrlanda’nın en başarılı kolejlerinden birinde konaklamak istemez miydiniz? Dünyanın birçok farklı ülkesinden gelen öğrencilerle bir arada konaklamak, onları daha yakından tanımak, yatılı okul deneyimi yaşamanın en ideal yollarından biridir. Öğrenciler kampüste tek veya iki kişilik odalarda konaklamaktadır ve genel itibari ile banyolar kaldığınız oda içerisinde yer almaktadır. Ancak her okulun sunduğu konaklama özelliği birbirinden farklıdır. Kampüste konaklayan öğrenciler kampüs içerisinde veya dışında yapılan sosyal & sportif aktivitelere katılmanın yanı sıra hafta sonları gerçekleştirilen kültürel gezilere de katılmaktadır.

- Aile Yanı Konaklamalı İrlanda Yaz Okulları : Aile yanında konaklamalarda genellikle tek kişilik odalarda kalırsınız. Ayrıca kaldığınız ailede farklı odalarda sizden başka bir öğrenci / öğrencilerde kalabilmektedir. Aile yanı konaklaması sayesinde gerçek bir İrlandalı ile birebir iletişime geçmenin yanı sıra onların yemek kültürleri, tarihleri veya gelenekleri hakkında daha fazla bilgi ve fikir sahibi olabilirsiniz. Ailelerin evinin okulunuza mesafesi toplu taşıma ile genellikle 30 dakika civarında olacaktır. Okul ve aile arasında hangi otobüsü kullanmanız gerektiği bilgisini hem bizlerden hem de kalacağınız aileden alabilirsiniz. Aile yanı konaklamalarda kahvaltı ve akşam yemeği evde alınırken öğle yemeklerinizi okulda almaktasınız. Kampüste düzenlenen sosyal & sportif aktivitelere katılarak okuldaki ve sınıfınızdaki arkadaşlarınızla hem keyifli vakit geçirebilir hem de dil pratiği yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra okulun düzenlediği kültürel ve tarihi gezi programına da katılabilirsiniz.

İrlanda Yaz Okulu Kayıt Dönemi

İrlanda, yurtdışı yaz okulu için en popüler destinasyonlardan biridir bu sebeple başvuru yapacak olan adayların mümkün olan kısa sürede ön kayıt işlemlerini tamamlamalarını tavsiye ediyoruz. İrlanda yaz okulu program detayları yıl geçiş zamanında açıklanmakta ve en yoğun kayıt dönemi Mart ayı olmaktadır. Tüm yaz okullarının maksimum alabileceği öğrenci kapasitesi vardır. Bu sebeple istediğiniz okulda ve tarihte programa katılabilmek için mümkün olan en kısa sürede başvurunuzu tamamlamanız İrlanda’daki okullar tarafından da tavsiye edilmektedir. İrlanda yaz okulları Haziran ortası gibi başlamakta ve programlar Ağustos ortasına kadar devam etmektedir. Ön kayıt işlemleriniz ardından vize, uçak sağlık sigortası gibi farklı işlemler de bulunmaktadır. Tüm bunların belirli işlem süreleri bulunmaktadır ve bunları da düşünerek hareket etmeniz gerekmektedir.

İrlanda Yaz Okulu için Öğrenci Vizesi

İrlanda yaz okulu programına katılacak olan öğrencilerin İrlanda kısa dönem öğrenci vizesi başvurusu yapması gerekmektedir. Eğer yeşil pasaportunuz varsa İrlanda kısa dönem yaz okulu için ek bir vize almanıza ihtiyaç yoktur. İrlanda her ne kadar Avrupa Birliği üyesi olan ülkelerden biri olsa da Schengen vizesi ile ülkeye giriş yapabilmeniz mümkün olmamaktadır. İrlanda’nın kendine ait ve sadece İrlanda’ya giriş izni veren ayrı vizesi vardır.

İrlanda vize başvuruları için VFS Global adlı resmi vize başvuru merkezi ile ortaklaşa çalışmaktadır. Yani İrlanda vizesine başvuru yapacak olan adaylar İrlanda Konsolosluğuna değil VFS Global başvuru merkezi aracılığı ile vize müracaatlarını yapabilmektedir. 18 yaşın altında olan öğrencilerin başvuru merkezine giderken yanında mutlaka ebeveyninden birinin olması gerekmektedir. İrlanda vizesi başvurunuzu gidiş tarihinizden en erken 3 ay öncesinde yapabilirsiniz. Vize başvuru sırasından karşılıklı bir mülakat gerekmezken mutlaka parmak izinizi vermeniz gerekmektedir.

Global Yurtdışı Eğitim vize departmanı her öğrencisi özelinde vize için gerekli evrakları size iletmekte, evraklarda herhangi bir sorunuz olduğunda ise yardımcı olmaktadır. Ayrıca vize başvuru formunuz tarafımızca titizlikle doldurulup öğrencimizin ve velimizin müsaitlik durumuna göre İrlanda resmi vize başvuru merkezi olan VFS Global’den vize randevunuzu almakta ve vize işleminiz sonuçlanana kadar takibini sağlamaktadır.

irlanda-yaz-okulu

İrlanda Yaz Okulu Planlayan Velilerimize

Çocuğunuz İrlanda’da yaz okuluna katılarak İngilizce dil bilgi ve becerilerini geliştirecek, gelecekteki kariyer rotasını çizmeye başlayacak ve en önemlisi kişisel gelişimine çok büyük katkı sağlayacaktır. Çocuğunuz İrlanda yaz okulu eğitimini tecrübe ettiği süre boyunca kararlarını kendisi verip daha özgüvenli ve sorumluluk sahibi bir birey olmanın farkına varacaktır ve böylece gelecek hayatı ile ilgili kendi kişisel araştırmalarını yapıp kendi kararlarını daha kolay verebilecektir. Bunların dışında eğitim sürecinde okulda sunulan çeşitli sosyal ve sportif aktiviteler sayesinde belki de bugüne kadar keşfetmediği yaratıcılık yönünü bulabilir. Ayrıca farklı kültürleri yakından tanıyarak kendi kültürüne de farklı bir bakış açısı ile bakmasına imkân tanıyacaktır. Özellikle gelecek planlarında yurtdışı lise veya yurtdışı üniversite okuma fikri varsa bu fikir olmaktan çıkıp gerçeğe dönüşebilecektir.

Eğitimin ne kadar önemli olduğunun daha çok farkına vardığımız bu global çağda, çocuğunuzun hayatının en mükemmel tecrübesini yaşamasına imkan sağlayacak ve ona en güzel yatırımlardan biri olan eğitimi armağan edebileceksiniz. Fakat belki de ilk kez yurtdışı deneyimi yaşayacak olan çocuğunuzu İrlanda yaz okulu programına gönderme düşüncesi bile size uzak geliyor olabilir. Bunun en önemli nedenlerinden biri aklınızda var olan birçok farklı soru işareti. Özellikle çocuğunuzun güvenliği, sağlığı, alacağı programın kendisine olan katkısı, programa uyum sağlayabilmesi, nerede konaklayacağı vb. gibi birçok soruya yanıt arıyor olabilirsiniz. Bu sorularınızın cevabını Global Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızdan alabilir ve aklınızdaki tüm soru işaretlerini çözümleyebilirsiniz.

Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile İrlanda Yaz Okulu

Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak 1989 yılından bugüne binlerce öğrencimizin yurtdışı yaz okulu programlarını profesyonel bir şekilde organize ediyoruz. Bireysel programlarımız dışında 25 yılı aşkın zamandan beri Bilfen Okulları yurtdışı yaz okulu ve yurtdışı projelerini organize ediyoruz. İrlanda yaz okulu programına katılan öğrencilerimizin program süresi fark etmeksizin tüm herkese aynı hizmeti veriyoruz. Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın İrlanda yaz okulu programına katılan öğrencilerine sunduğu hizmetlerini aşağıda kısa bir özet halinde bulabilirsiniz.

 • - Ön görüşme yapılarak öğrencimizin ve velimizin isteklerinin anlaşılması
 • - Öğrencimizin yaşı, istekleri ve hedefleri doğrultusunda en uygun alternatifleri araştırma
 • - Kayıt öncesi tüm soruların eksiksiz bir şekilde aktarılması
 • - Gerektiği durumlarda kayıt öncesi okul ile iletişime geçilmesi
 • - Okul ile tüm yazışmaların yapılması (Kayıt bilgileriniz okula iletilerek yerinizin onaylanması, Konaklama ve diğer önemli isteklerinizin okula eksiksiz aktarılması, vb. gibi)
 • - Vize Danışmanlığı (Vize için gerekli evrak listesinin öğrencimizin özelinde sunulması, vize başvuru formunun tam ve eksiksiz olarak doldurulması, Konsolosluğun ve öğrencimizin müsaitlik durumuna göre vize randevusunun alınması, okuldan gerekli vize başvuru belgenizin temini, vb. gibi)
 • - Sağlık sigortasının ayarlanması
 • - Havalimanından transferlerin organize edilmesi
 • - Uçak bileti konusunda destek verilmesi
 • - Öğrencimizin yurtdışında programı devam ettiği sürece ihtiyaç veya acil durumlarda 7/24 desteğin kesintisiz sunulması

Devamını Oku

 
 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED