Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Kanada Yaz Okulları


 

Kanada yaz okulları için araştırma yapmaya başlamadan önce bilmek istediğiniz her şeyi burada bulabilirsiniz.

Kanada Yaz Okulu

 • • Kanada Yaz Okulu Faydaları
 • • Kanada Yaz Okulu Program Seçenekleri
 • • Kanada Yaz Okulu ve Konaklama
 • • Kanada Yaz Okulu Kayıt Dönemi
 • • Kanada Yaz Okulu ve Kanada Öğrenci Vizesi
 • • Kanada Yaz Okulu Planlayan Velilerimize
 • • Global Yurtdışı Eğitim ile Kanada Yaz Okulu


Kanada, hem İngilizce hem de Fransızca dilinde yaz okulu imkânını aynı anda sunan ender ülkelerden biridir. Bu sebeple sadece İngilizce dilinde değil Fransızca dilinde de eğitim için birçok öğrencinin ilk tercihidir. 07-19 yaş aralığında olan gençler ve çocuklar için sunulan Kanada yaz okullarına Haziran ayından Ağustos ayı sonuna kadara katılım gösterebilir ve minimum 2 haftadan daha uzun süreli programlara dâhil olarak dil becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Kanada, dünyanın ikinci büyük ülkesi olmasının yanı sıra en uzun kara sınırına sahip ve dünyada tek örneği olan ters akan Niagara Şelaleleri ile de bilinmektedir. Dünyanın en büyük ekonomisine ve muhteşem doğa güzelliklerine sahip olmasının yanında özellikle eğitim anlamında en gelişmiş ülkelerin başında yer almaktadır. Toronto, Vancouver ve Montreal hem Kanada’nın en büyük şehirlerindendir hem de Kanada yaz okulları için en çok tercih edilen bölgeler olarak ön plana çıkmaktadır. Kanada, Kuzey Amerika’da bulunan ve İngilizce ile Fransızca dillerinin resmi olarak kullanıldığı bir ülkedir. Kanada da Fransızca yaz okuluna katılmak isteyen öğrenciler için ise Montreal en doğru şehirdir.

Yaz tatilinizi eğitim anlamında verimli ve aynı zamanda okulların sunduğu aktiviteler ve gezilerle birlikte eğlenceli hale dönüştürmenin en ideal yollarından olan Kanada yaz okuluna talep dünyanın farklı ülkelerinden de oldukça yoğun olmaktadır. Bu sayede farklı kültürlerden olan öğrencilerle bir araya gelerek eğitiminize katkı sağlamanın yanı sıra global bir insan olmanın da temellerini atabileceksiniz.

Eğitimde mükemmelliği hedefleyen ve uygulayan Kanada’da yaz okuluna katılım göstererek dünyanın en iyi üniversitelerinden olan University of Toronto veya UBC (University of British Columbia)’nın ya da Kanada’nın en iyi liselerinin kampüslerinde program süreniz boyunca konaklayarak Kanada’nın eğitimi hakkında daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca kış döneminde Kanadalı veya yabancı bir öğrencilerin hangi sınıfları, yatakhaneleri, kütüphaneyi kullandığını ve hangi sosyal alanlardan faydalandığını bire bir gözlemleme fırsatını elde edeceksiniz. Bu deneyim sayesinde Kanada yaz okulu eğitim hayatınızın en verimli ve eğlenceli programlarından biri olacak.

kanada-yaz-okulu

Kanada Yaz Okulu Faydaları

Kanada yaz okulları ile sadece yabancı diliniz değil birçok farklı yönünüzü geliştirebileceksiniz. Henüz ortaokul veya lise çağlarında katılım göstereceğiniz Kanada yaz okulu sayesinde sosyal yönleriniz ve akademik gelişiminizin yanı sıra dünyaya bakış açınız da değişim gösterecek. Tüm bunlarla birlikte Kanada’nın en önemli şehirlerinde veya okullarında eğitim alarak Kanada’da yaşamı birebir deneyimleyebileceksiniz. Sadece 2 hafta gibi kısa bir süreliğine katılmak bile bu bahsettiğimiz gelişimleri görmenize imkân tanıyabilecek. Ayrıca katılım göstereceğiniz yaz okulu eğitim hayatınızdaki en güzel anıları ve tecrübeleri biriktirmenize olanak tanıyacak. Dilerseniz şimdi madde madde Kanada’da yaz okulu programının size ne gibi faydaları olabileceğine birlikte göz atalım.

- Dili Yerinde Öğrenmenin Keyfine Varacaksınız! : Hiç şüphesiz yabancı dili öğrenmenin en ideal ve doğru yolundan biri o dilin konuşulduğu ülkede eğitim almak. Kanada’da yaz okuluna katılarak İngilizce veya Fransızca dil bilginizi hem yerel insanlarla geliştirebilme imkânına sahip olacak hem de okulunuzda bulunan diğer öğrenciler ile bire bir iletişime geçip konuşma pratiği yaparak dil becerilerinizi daha hızlı ve akıcı olarak geliştirebileceksiniz.

- Kişisel Gelişimizi Zenginleştireceksiniz! : Geleceğinizi daha sağlam temellerle kurmanın en önemli noktalarından biri eğitimde başarılı olmanın yanı sıra kişisel gelişiminize önem vermeniz. Kanada yaz okuluna katılmak, yeni bir ülkeyi & şehri keşfetmek, farklı milletlerden birçok kişi ile tanışmak, grup çalışmalarını yurtdışında tecrübe etmek vb. gibi birçok olanak kişisel gelişimize katkı sağlayacaktır.­

İngilizceyi daha özgüvenli konuşmaya başlayacaksınız! : Birçok öğrencinin ortak problemi “İngilizce biliyorum ama konuşamıyorum” ‘dur. Her ne kadar altyapınız kuvvetli olsa da günlük hayatınızda İngilizce ile iç içe yaşamadığınız için konuşmaya çalışırken acaba yanlış bir şey söyleyecek miyim ya da doğru mu cümle kurdum gibi düşüncelerden dolayı özgüvenli hareket edemiyoruz. Kanada yaz okulunda gününüzün neredeyse tümü İngilizce ile iç içe geçecek ve Kanada’da bulunduğunuz her yeni bir günde kendinizi daha özgüvenli hissederek zamanla İngilizce konuşabildiğinizi fark edeceksiniz.

- İletişim Becerilerinizi Kuvvetlendirip, Farklı Özelliklerinizi Keşfedeceksiniz! : Hayatımızın her noktasında iletişim bizim için en önemli araçlardan biridir. Kanada yaz okulunda tanıyacağınız birçok farklı kültür & ülkelerden gelen kişilerle tanışmak, gözlemlemek, onları anlamaya çalışmak ve iletişime geçmek bu yönünüzün gelişmesine katkı sağlayacaktır. Ayrıca katılım göstereceğiniz farklı sanatsal ve sportif aktiviteler neticesinde yeni bir hobi edinebilir veya kültürel geziler sayesinde hem tarihe hem de araştırmaya daha çok merak sarabilirsiniz.

- Yepyeni Kültürler Tanıyacak ve Yeni Arkadaşlıklar Kuracaksınız! : Farklı kültürden olan kişilerle bir araya gelmek, onları daha yakından tanımak hem Kanada hem de başka kültüre sahip olan kişilerin yaşadıkları ülkeler hakkında daha fazla fikir ve eğitim sistemleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca okulda katılacağınız birçok aktivite ve gezi programları sayesinde yeni arkadaşlıklar kuracak, onları daha yakından tanıma fırsatını yakalayacak belki de hiç kopmayacak bir arkadaşlığın temelleriniz katıldığınız Kanada yaz okulu programı sırasında atacaksınız.

- Ufkunuzu Geliştireceksiniz! : Her yeni tanıdığınız kişi veya gezip gördüğünüz şehir sayesinde bakış açınızı genişletebileceksiniz. Kanada yaz okullarında birçok farklı ülkeden gelen kişilerle arkadaşlıklar kurarak onların dilleri, gelenekleri, alışkanlıkları, yaşadıkları ülke hakkında daha derin bilgilere sahip olacaksınız. Ayrıca Kanada’da yaşayan insanlarla bire bir iletişime geçerek, sokaklarında gezerek veya önemli noktalarını gözlemleyerek gelecek eğitim planlarınızın arasında Kanada’nın sizin için ideal olup olmadığına daha kolay karar verebileceksiniz. Böylece tüm bunlar bakış açınızın değişmesine ve ufkunuzun gelişmesine katkı sağlayacak.

Kanada Yaz Okulu Program Seçenekleri

Kanada, yaz okulları için en çok tercih edilen ülke konumundadır. Kanada yaz okulu için okullar öğrencilerine farklı program opsiyonları sunmaktadır. Genel bir programa katılım gösterebileceğiniz gibi akademik bir program da tercih edebilirsiniz. Ayrıca Kanada’da İngilizce harici Fransızca dilinde de eğitim alabiliriniz. Aşağıda kısaca bahsettiğimiz programların daha detaylı bilgilerini bulabilirsiniz. Tercih edeceğiniz program konusunda Global Yurtdışı Eğitim danışmanları sizi yönlendirecek ve tüm sorularınızı yanıtlayacaktır. Bu sayede istek ve taleplerinize göre hangi programın sizin için en doğru karar olduğunu birlikte karar verebileceğiz.

Aşağıda Kanada yaz okulları program alternatiflerinin detaylarını bulabilirsiniz.

- Genel İngilizce veya Genel Fransızca : Kanada yaz okullarının hemen hemen hepsinde genel program alternatifi bulunmaktadır. Genel programlarda öğrenciler haftada 20 Ders (15 saat) dil programlarını almalarını takiben okulun düzenlediği sosyal & sportif faaliyetlere katılarak dil pratiğini daha eğlenceli bir ortamda yapmaya devam etmektedir. Genel programlarda gramer, konuşma, dinleme ve yazma olmak üzere dört ana temel üzerinde durulmaktadır. Ayrıca öğrencilere mini projeler verilerek araştırma yönlerinin de geliştirilmesi hedeflenmektedir. Genel programı tercih eden öğrenciler hafta sonları düzenlenen kültürel gezi programları sayesinde ise bulundukları şehrin önemli tarihi yerlerini gezerek Kanada hakkında daha fazla fikir sahibi olabilirler.

- Genel İngilizce & Adrenalin Sporları Programı : İngilizce eğitiminin yanında aktivitelerde standardın dışına çıkmak isteyen öğrenciler için tasarlanmış bir eğitim programıdır. Öğrenciler sabah başlayan İngilizce derslerini almalarını takiben öğleden sonra dağ bisikleti, tırmanma, go-kart vb. gibi farklı aktivitelere katılım göstermektedir. Derslerden ve aktiviteden kalan zamanlarda diğer aktivitelere katılım gösteren öğrenciler ayrıca hafta sonu kültürel gezi programlarına katılmaktadır.

- Fen & Matematik Programı : 1996 senesinden bu yana Kanada’nın en iyi liseleri arasında olan Braemar College tarafından sunulan fen & Matematik programı ile hem İngilizce dil pratiği yapabilecek hem de konu özelinde eğitim alarak kendinizi geliştirebileceksiniz. Bu programa katılım gösteren öğrenciler gene aynı okul bünyesinde lise eğitimine de devam etme şansına erişebilirler. Ayrıca Kanada’da lise eğitimi almayı planlayan öğrenciler için bu program mükemmel bir başlangıç olacaktır. Fen & Matematik programında öğrenciler okulun düzenlediği sosyal & sportif aktivitelerin yanı sıra hafta sonları düzenlenen kültürel gezi programlarına katılmaktadır.

kanada yaz okullari

Kanada Yaz Okulu ve Konaklama

Kanada hem başarılı üniversiteleri hem de liseleri ile ön plana çıkan ve eğitim kalitesi en iyi olan ülkelerin başında yer almaktadır. Bu sebeple Kanada yaz okullarına gidecek olan öğrenciler Kanada eğitimi hakkında daha derin bilgilere sahip olmak ve yerinde gözlem yapabilmek adına daha ağırlıklı olarak kampüs konaklamasını tercih etmektedir. Kampüs harici ise aile yanında kalarak Kanada’nın genel yaşantısı hakkında daha fazla fikir sahibi olabilir ve aile ile bire bir iletişime geçerek İngilizce dil pratiğinizi arttırabilirsiniz. İstekleriniz, beklentileriniz neticesinde dilediğiniz her iki alternatiften birini tercih edebilirsiniz. Sizin için doğru konaklamayı bulmak programınızdan güzel hatıralarla ve mutlu olarak ayrılmanızda önemli rol oynamaktadır. Bu sebeple konaklama konusunda Global Yurtdışı Eğitim danışmanlarımız sizlere geçmiş tecrübelerinden de yola çıkarak detaylı bilgi aktarımında bulunarak doğru tercih konusunda destek olmaktadır.

Kanada yaz okulu programlarında sunulan konaklama alternatiflerini aşağıda sizler için kısaca özetledik;

- Kampüs Konaklamalı Kanada Yaz Okulları : Kanada yaz okullarında en ağırlıklı olarak karşınıza çıkan kampüs konaklamasında neredeyse birçok ihtiyacınızı bir arada bulabilirsiniz. Sınıflar, yatakhaneler, spor alanları, kütüphane vb. gibi birçok kullanabileceğiniz alan sayesinde eğitim harici yatılı okul deneyimini de yaşayabileceksiniz. Kampüs konaklamalarında tek kişilik bir odada konaklayabileceğiniz gibi paylaşımlı odalarda kalarak diğer ülkelerden gelen kişilerle daha yakın iletişime geçme fırsatını bulabilirsiniz. Bu konaklamayı tercih eden öğrenciler kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerini kampüs bünyesinde almaktadır. Ayrıca hem sosyal & sportif becerilerinizi arttıracak hem de programınızı eğlenceli hale dönüştürecek gündüz ve akşamları düzenlenen aktiviteler sayesinde dil pratiği yapabileceksiniz.

- Aile Yanı Konaklamalı Kanada Yaz Okulları : Aile yanında konaklayarak Kanada’daki gerçek yaşamı yakından görüp, İngilizce ya da Fransızca dil pratiğinizi oranın yerel insanları ile yapabilirsiniz. Kanada’da yaz okulları genellikle Toronto, Vancouver veya Montreal gibi büyük ve en çok tercih edilen şehirlerde olmaktadır. Büyük şehirlerde ise okullar merkezi aileler ise şehrin kalabalığından daha uzakta yaşamaktadır. Bu sebeple aile yanı konaklamaları minimum 30 dakika mesafede olmaktadır. Öğrenciler tek kişilik ya da iki kişilik odalarda kalmaktadır ve ayrıca kahvaltı & akşam yemeği ailede alınmaktadır. Aile yanında kalan öğrenciler ayrıca kampüste düzenlenen sosyal & sportif aktivitelere katılım göstererek okuldaki ve sınıflarınızdaki arkadaşları ile hem keyifli vakit geçirebilir hem de dil pratiği yapabilir.

Kanada Yaz Okulu Kayıt Dönemi

Kanada, yaz okulları için en çok tercih edilen destinasyonlardan biridir. Kanada yaz okulları Haziran ayından başlayıp Ağustos sonuna kadar devam etmektedir. Öğrenciler minimum 2 hafta süreli programa katılım sağlayabilir. Bazı okulların sunduğu programların özel belirlenen başlangıç ve bitiş tarihi bulunmaktadır. Kanada yaz okulu program detayları yaklaşık 7 ay öncesinde açıklanmakta ve en yoğun kayıt dönemi ise Mart ayı olmaktadır. Kanada’da yaz okuluna katılmak, dünyaca ünlü üniversiteleri yerinde keşfetmek isteyen öğrencilerin en geç 3 ay öncesinden kayıt olmaları tavsiye edilmektedir. Ancak ne kadar erken karar verirseniz bir o kadar tercih ettiğiniz okulda, programda ve tarih aralığında yaz okuluna katılım gösterebilme şansına erişebilirsiniz. Kanada yaz okullarında maksimum öğrenci kapasitesi bulunmaktadır bu sebeple araştırmalarınıza Aralık & Ocak ayında başlayıp nihai kararınızı ise Mart ayı içerisinde vermeniz en sağlıklı yollardan biridir. Okulunuza ve programınıza karar verdikten sonra ise ikinci aşama olan vizeye ön hazırlık yapabilirsiniz.

Kanada Yaz Okulu için Öğrenci Vizesi

Kanada yaz okulu programına katılım için pasaport türünüz fark etmeksizin mutlaka vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Kanada’da iki farklı kategoride öğrenci vizesi vardır. Kanada yaz okullarına katılacak olan öğrencilerin başvuru yapmaları gereken vize türü kısa dönem öğrenci vizesidir.

Kanada Konsolosluğu vize için direkt olarak başvuru kabul etmemektedir. Bu sebeple Kanada yaz okulu için başvuru yapacak olan adaylar Kanada Konsolosluğu resmi başvuru merkezi olan VFS Global aracılığı ile vize başvurularını yapabilmektedir.

Okul başvurusunu yapan ve Kanada için gerekli vize evraklarını tamamlayan öğrenciler program başlangıç tarihlerinden 3 ay öncesinde vize müracaatında bulunabilirler. 18 yaşın alında olan tüm öğrencilerin VFS Global başvuru merkezine ebeveyni ile gitmesi gerekmektedir. Kanada vizesine başvuru sırasında bir mülakat bulunmamakla birlikte parmak izinizin vermeniz zorunludur.

Global Yurtdışı Eğitim vize departmanı her öğrencisi özelinde vize için gerekli evrakları size iletmekte, evraklarda herhangi bir sorunuz olduğunda ise yardımcı olmaktadır. Ayrıca vize başvuru formunuz tarafımızca titizlikle doldurulup öğrencimizin ve velimizin müsaitlik durumunuza göre Kanada resmi vize başvuru merkezi olan VFS Global’den vize randevusu alınmakta ve vize işleminiz sonuçlanana kadar takibi sağlanmaktadır.

kanada-yaz-okulu

Kanada Yaz Okulu Planlayan Velilerimize

Çocuğunuz Kanada’da yaz okuluna katılarak İngilizce dil bilgi ve becerilerini geliştirecek, gelecekteki kariyer rotasını çizmeye başlayacak ve en önemlisi de kişisel gelişimine çok büyük katkı sağlayacaktır. Çocuğunuz Kanada yaz okulu eğitimini tecrübe ettiği süre boyunca kararlarını kendisi verip çok daha özgüvenli ve sorumluluk sahibi bir birey olmanın farkına varacaktır ve böylece gelecek hayatı ile ilgili kendi kişisel araştırmalarını yapıp kendi kararlarını daha kolay verebilecektir. Bunların dışında eğitim sürecinde okulda sunulan çeşitli sosyal ve sportif aktiviteler sayesinde belki de bugüne kadar keşfetmediği yaratıcılık yönünü bulacak. Ayrıca farklı kültürleri yakından tanıyarak kendi kültürüne farklı bir bakış açısı ile bakmasına imkân tanıyacaktır. Özellikle gelecek planlarında yurtdışı lise veya yurtdışı üniversite okuma fikri varsa bu fikir olmaktan çıkıp gerçeğe dönüşebilecektir.

Eğitimin ne kadar önemli olduğunun daha çok farkına vardığımız bu global çağda, çocuğunuzun hayatının en mükemmel tecrübesini yaşamasına imkan sağlayacak ve ona en güzel yatırımlardan biri olan eğitimi armağan edebileceksiniz. Ancak belki de ilk kez yurtdışı deneyimi yaşayacak olan çocuğunuzu Kanada yaz okulu programına gönderme düşüncesi bile size uzak geliyor olabilir. Bunun en önemli nedenlerinden biri aklınızda var olan birçok farklı soru işareti. Özellikle çocuğunuzun güvenliği, sağlığı, alacağı programın kendisine olan katkısı, programa uyum sağlayabilmesi, nerede konaklayacağı vb. gibi birçok soruya yanıt arıyor olabilirsiniz. Bu sorularınızın cevabını Global Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızdan alabilir ve aklınızdaki tüm soru işaretlerini çözümleyebilirsiniz.

Global Yurtdışı Eğitim ile Kanada Yaz Okulu

Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak 1989 yılından bugüne binlerce öğrencimizin yurtdışı yaz okulu programlarını profesyonel bir şekilde organize etmekteyiz. Bireysel programlarımız dışında 25 yılı aşkın zamandan beri Bilfen Okulları yurtdışı yaz okulu ve yurtdışı projelerini organize etmekteyiz. Kanada yaz okulu programına katılan öğrencilerimizin program süresi fark etmeksizin tüm herkese aynı hizmeti vermekteyiz. Aşağıda Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın Kanada yaz okulu programına katılan öğrencilerine sunduğu hizmetleri kısa bir özet halinde bulabilirsiniz.

- Ön görüşme yapılarak öğrencimizin ve velimizin isteklerinin anlaşılması.

- Öğrencimizin yaşı, istekleri ve hedefleri doğrultusunda en uygun alternatifleri araştırma.

- Kayıt öncesi tüm soruların eksiksiz bir şekilde cevaplanması

- Gerektiği durumlarda kayıt öncesi okul ile iletişime geçilmesi.

- Okul ile tüm yazışmaların yapılması (Kayıt bilgileriniz okula iletilerek yerinizin onaylanması, Konaklama ve diğer önemli isteklerinizin okula eksiksiz aktarılması, vb. gibi)

- Vize Danışmanlığı (Vize için gerekli evrak listesinin öğrencimizin özelinde sunulması, vize başvuru formunun tam ve eksiksiz olarak doldurulması, Konsolosluğun ve öğrencimizin müsaitlik durumuna göre vize randevusunun alınması, Okuldan gerekli vize başvuru belgenizin temini, vb. gibi)

- Sağlık sigortasının ayarlanması

- Havalimanından transferlerin organize edilmesi

- Uçak bileti konusunda destek verilmesi

- Öğrencimizin yurtdışında programı devam ettiği sürece ihtiyaç veya acil durumlarda 7/24 desteğin kesintisiz sunulması

Devamını Oku

 
 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED