Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Queen's Gate School - Londra


Queen's Gate School - İngiltere'de Lise Eğitimi

Queen’s Gate School 130 yıllık tarihi ile geleneklerine bağlı, bağımsız ve gündüzlü sadece kızlar için eğitim veren köklü bir okuldur. Her zaman değişime ve gelişime önem veren okul 4-18 yaş arası kızların çok yönlü yetişmesini, dereceyle mezun olmasını ve kendilerine güvenen bireyler yetişmesini misyon edinmiştir.

South Kensington’da bulunan okul destekleyici atmosferiyle bireyselliğin ve teşvik ediciliğin yüksek olduğu bir ortamda eğitim vermektedir. Öğrencilerinin yetenekleri doğrultusunda her birini akademik başarıya ulaştırmayı hedeflemektedir.

Öğrenciler okul öncesinde ve okul sonrasından düzenlenen çeşitli etkinlik ve aktivitelerle çeşitli kulüplere katılmalarını sağlanmaktadır. Öğrencilerinin ilgi ve istekleri doğrultusunda tercih ettiği kulüplere katılarak sorumluluk bilincine sahip olmaları hedeflenmektedir. Müzik ve spor kulüplerinin yanı sıra drama, kahve kulübü, piknik, şarkı yazarlığı kulübü, bahçıvanlık, STEM kulübü gibi öğrencilere tercih edebilecekleri seçenekler sunulmaktadır.

Okul bulunduğu konum itibariyle Londra merkeze trenle ortalama 10 dakika Buckingham Sarayı'na yaklaşık 30 dakika, Londra'da bulunan doğal güzellik Hyde Park'a ise yine toplu taşımayla ortalama 10 dakikalık bir mesafededir. Okul konumundan dolayı birçok tarihi ve mimari yapılara yakın mesafededir. Öğrenciler hem eğlenceli vakit geçirecek hem de kendini tarihin eşsiz dönemlerine yolculuk yaşıyor gibi hissedecektir. 

Öğrenciler ders dışı zamanlarında çeşitli aktivitelere katılarak bir çok müfredat dışı fırsatlardan yararlanabilir. Derslerden dolayı yoğun ve tempolu geçen günleri öğrenciler boş zamanlarında arkadaşları ile eğlenceli zamanlar geçirerek değerlendirebilirler.

Queen's Gate School Müfredatı ve Programlar

Queen's Gate School bünyesinde GCSE, A-Level olmak üzere 2 farklı program sunulmaktadır. Programlarda sunulan dersler aşağıdaki gibidir:

- GCSE. Birleşik Krallık'taki eğitim standartlarına göre tasarlanmış olan ve lisenin ilk 2 yılına denk gelen süreci kapsamaktadır. Öğrenciler İngiliz Dili, İngiliz Edebiyatı, Matematik, Fransızca, İspanyolca, Kimya, Biyoloji, Fizik gibi derslerden seçebilmektedir. 

- A LEVEL. İngiltere'de lise eğitiminin son 2 yılına denk gelen ve 12 ile 13.sınıf olarak adlandırılan eğitim sürecidir. A Level dersleri öğrencinin gelecekteki üniversite bölümüne göre tamamen bireysel olarak seçilmektedir. Okulun sunduğu 28 farklı A Level derslerinin bazıları şunlardır : Antik Tarih, Sanat ve Tasarım, Biyoloji, Kimya, Klasik Medeniyet, Bilgisayar Bilimi, Almanca, Grafik Tasarım, Dram ve Tiyatro*, İngiliz edebiyatı, Fransızca, İleri Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Tarih, Sanat Tarihi, Latince, Matematik, Müzik, Felsefe, Fizik. * En az iki kız olması koşuluyla

Queen's Gate School Müfredat Dışı Etkinlikler

Queen’s Gate School öğrencileri için akademik çalışma her aşamada önem arz etmektedir. Öğrenciler müzik, spor, drama gibi pek çok farklı alanda aktiviteye katılma fırsatı bulabilmektedir.

Drama, Kahve Kulübü, Piknik, Şarkı Yazarlığı Kulübü, Bahçıvanlık, STEM Kulübü, Edinburgh Dükü Ödülü, Yaratıcı Yazarlık, Kitap Kulübü vb. gibi aktivite ve etkinlikler öğrencinin tercihine sunulmaktadır.

Queen's Gate School Konaklama Seçenekleri

Queen's Gate School gündüzlü bir okul olduğu için konaklama imkanı sunmamaktadır.

Queen's Gate School Başarıları

2022 yılında GCSE düzeyindeki 41 öğrenciden 28'i 9-7 veya A*- A seviyesinde not almıştır. A- Level düzeyindeki öğrencilerden  12 öğrenci A*/A seviyesinde not almıştır. 

Kolejin elde ettiği 2022 yılı sınav skorları aşağıdaki gibidir:

 • • A-Level A*-A skoru  % 54.2 / A*-C skoru %93.9
 • • GCSE %9-7 A*-A %79.6 / %9-4 A-C - %99.5

Tüm 2022 yılı ve öncesi sonuçlarını görüntülemek için bu linki tıklayabilirsiniz.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED