Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Wells Cathedral School - Somerset


Wells Cathedral School'da Lise Eğitimi

909 yılında temelleri atılan Wells Cathedral School, dünyanın en eski okullarından biridir (yaklaşık 1000 yıl öncesi). Okul, Bristol’ün güneyine yaklaşık 1 saatlik bir mesafededir. Somerset'teki katedral şehri olarak bilinen Wells’te yer alan bu okul, 7 ile 12 eğitim yılları arasında bulunan öğrenciler için eğitim hizmeti sunan özel bir yatılı okuldur. Okul geleneği 10. yüzyıla dayanmaktadır. Wells Cathedral School, birçok yetenekli müzisyene ve başarılı bilim adamına ev sahipliği yapmıştır. Uygulanan müfredat Church of England ışığında sanatın klasik yanlarını sunan konuları, fen bilimleri, sosyal bilimler gibi pek çok dersi içermektedir. Buna ek olarak, A-Level programı, uluslararası öğrenciler için prestijli Uluslararası Bakalorya (IB) programı, Pre-U programları ve EAL (English as an Additional Language) kursları Wells Cathedral School tarafından öğrencilere sunulmaktadır. Wells Cathedral School, uluslararası öğrencilere çarpıcı bir tarihsel zemin ile modern İngiliz eğitimine sahip olmak için eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

14. ve 16. yüzyıllar arasında inşa edilen II. dereceden koruma altındaki binalar, geniş kampüs boyunca serpiştirilmiştir. Öğrenciler, Katedral ve Müzik Okulu'nda prova yapma ve sahne alma şansına sahiptirler. Spor tesisleri fitness salonu, kapalı yüzme havuzu, AstroTurf sahası (kışın hokey ve yaz aylarında tenis için kullanılan) ile bir spor salonu bulunmaktadır. Bunlara ek olarak okulda, açık tenis kortları ve üç adet oyun alanı vardır (biri kriket meydanına sahiptir).

Okul, İngiltere'de çocuklar için kurulmuş olan beş müzik okulundan biri olma özelliğini taşımaktadır. Aynı zamanda, Wells Katedrali ile yakın bir ilişkiye sahiptir. Bu ünlü müzik programının yanı sıra, güçlü bir spor geleneğini de öğrencilerine aktarmaktadır. Wells Cathedral School, İngiltere'deki diğer okullarla oldukça güçlü bir rekabet halindedir, fakat aynı zamanda, okullar arası faaliyetlere ve kulüplere de büyük önem göstermektedir.

Wells Cathedral School’un sunduğu;

GCSE programı kapsamında:

Bu program kapsamında 2017 yılında A*-A notunu alan öğrencilerin oranı %54.32 iken, A*-B notlarını alanlarınki %79.38’dir.

A Level programı kapsamında:

Bu program kapsamında 2017 yılından A*-A notunu alan öğrencilerin oranı %48 iken, A*-B notlarını alanlarınki %76’dır.

Öğrencilerin:

%85’i A Level programında A*-C notlarını almıştır.

%10’u Oxbridge Universities (Oxford ve Cambridge)’e kabul almıştır.

%60’ı Russell Group Universities (Birleşik Krallık’ın en iyi 24 üniversitesi)’e kabul almıştır.

%20’si müzik okullarına ve konservatuvar bölümlerine kabul almıştır.

7. sınıftan 12. sınıfa kadar olan öğrencileri kabul eden Wells Cathedral School öğrencileri, yurtlarda konaklamaktadırlar. 14. yüzyılda inşa edilen yurtlar okul arazilerinin üzerine kümelenmiştir. Öğrencilere evlerinde gibi hissettiren bu yurtlarda bulunan yatak odaları ve çalışma alanları oldukça geniştir. Öğrencilerin dinlenebilecekleri bahçeler ve en sevdiği yiyeceklerle dolu mutfaklar vardır. Eğlence etkinlikleri düzenli olarak okul tarafından organize edilir. Cumartesi günleri öğrenciler, alışveriş ve eğlence için güzel Wells kentini ziyaret etmeleri konusunda teşvik edilmektedirler. Aynı zamanda, araba ile sahil sadece 35 km uzaklıktadır.

Özellikle müzik eğitimi konusunda yoğun çalışamalar yapan ve bu konuda farkını ortaya koyan Wells Cathedral School’da öğrencilere sunulan dersler şu şekildedir:

* Sanat, Sanat Tarihi, Biyoloji, İşletme, Kimya, Bilgisayar, Drama, Ekonomi, İngilizce, Film Çalışmaları, Soyut Matematik, Coğrafya, Hükumet Ve Siyaset, Tarih, Latince, Matematik, Müzik, Müzik Teknolojileri, Felsefe, Fotoğrafçılık, Beden Eğitimi, Fizik, Psikoloji

Bunlara ek olarak çeşitli dil dersleri de sunulmaktadır: 

Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca

Akademik eğitimin yanı sıra öğrencilere sportif faaliyetler, sosyal aktiviteler de Wells Cathedral School tarafından sunulmaktadır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür:

Badminton, basketbol, tırmanma, kriket, bisiklete binme, eskrim, hokey, netball, koşu, yelkencilik, yüzme, sanat, satranç, koro, yemek, dans, tartışma, Dük Edinburgh Ödülü, Birleşmiş Milletler Modeli.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED