Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

MPW Sixth Form College - Londra


MPW Sixth Form College - İngiltere'de Lise Eğitimi

Mander Portman Woodward (MPW), 1973 yılında kuruluşundan bu yana ünlü “fifth ve sixth form” programlarına yer vermektedir. Okulun, prestijli üniversitelerin kampüslerine oldukça yakın olan üç şubesi bulunmaktadır. Bu şubeler; MPW Londra, MPW Birmingham ve MPW Cambridge olarak sıralanmaktadır. Her üç şubesinde de dünyanın en prestijli üniversitelerine girmeleri için öğrencilere farklı nitelikleri olan kampüslerde fakat aynı metodoloji doğrultusunda eğitim verilmektedir. MPW College kampüslerine ait detaylar aşağıdaki gibidir:

- MPW College London : Londra'nın en merkezi noktalarından biri olan South Kensington'da yer alan MPW College London, şehrin tüm ünlü noktalarına kısa bir yürüyüş veya metro mesafesinde yer almaktadır. Maksimum 9 kişilik derslikler son teknolojiler ile donatılmıştır. Pratik çalışma gerektiren dersler için, her öğrenci için bir bilgisayar ile donatılmış 6 adet bilgisayar laboratuvarı vardır. Her ders, ilgili bölüm başkanının kontrolü altında kendi uzmanlık alanında öğretilir. Okulda 2 biyoloji, 2 kimya, 2 fizik ve 1 bilgisayar olmak üzere toplam 7 adet bilim laboratuvarı vardır. Öğrencilerin sanat çalışmaları için bir sanat stüdyosu, iki fotoğraf stüdyosu, bir seramik stüdyosu, bir tekstil stüdyosu ve bir grafik stüdyosu da bulunan MPW College London'da ayrıca; drama, film çalışmaları, müzik ve modern diller de dahil olmak üzere birçok diğer konu için özel odalar bulunmaktadır. Tiyatro ve spor faaliyetleri içinse yerel tesislerden faydalanılmaktadır. MPW Londra şubesiyle ilgili tüm detaylara bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

- MPW College Cambridge : MPW Cambridge, Cambridge'in kalbinde birbirine kısa bir yürüyüş mesafesinde iki binaya sahiptir. Brookside'de bulunan ana bina dört katlı bir Viktorya dönemi binasıdır. Son teknolojiler ile donatılmış maksimum 9 kişilik dersliklere sahip olan bu binada uzman eğitim odaları, üç bilim laboratuvarı ve bir sanat odası bulunmaktadır. Sınıfların çoğunluğu görsel-işitsel olanaklara ve interaktif beyaz tahtalara erişebilir ve hepsi ekran tabanlı öğrenme için donatılmıştır. Bina genelinde Wi-Fi erişimi de mevcuttur ve 15 bilgisayarlı IT merkezi bulunmaktadır. Okulun diğer binası ise ana binanın hemen yanı başında Panton Caddesi'nde bulunmaktadır. Yine 4 katlı Viktorya dönemi binası olan bu bina modern dersliklere ve öğrenci salonuna sahiptir. Spor etkinlikleri için okulun hemen karşısında yer alan The Leys School tesislerini kullanan MPW College Cambridge tüm kamu sınavları için bir kayıt merkezi olma özelliğini taşımaktadır. MPW Cambridge şubesiyle ilgili tüm detaylara bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

- MPW College Birmingham : 240 öğrenci kapasiteli MPW College Birmingham, şehir merkezine toplu taşıma ile 20 dakika, Birmingham Üniversitesi'ne ise yürüyerek 10 dakika mesafededir. Şehrin en dinamik bölgelerinden birinde eğitim alan MPW College Birmingham öğrencileri, İngiltere'nin en iyi üniversitelerinden biri University of Birmingham'ın olanakları ile iç içe olmaktadır. Son teknolojiler ile donatılmış ve maksimum 9 kişilik derslikler, 2 IT laboratuvarı, üstün nitelikteki bilim laboratuvarı, çalışma merkezi ve atıştırmalıkların da yer aldığı bir öğrenci salonu okulun sahip olduğu donanımlardan bir kaçıdır. MPW Birmingham şubesiyle ilgili tüm detaylara bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

MPW Sixth Form College Müfredatı ve Programlar

- GCSE (10.ve 11.Sınıflar) : Geniş bir yelpaze sunulan GCSE programlarında matematik, İngilizce, fen, sanat, yabancı dil, IT ve sosyal bilimler konuları zorunludur. Öğrenciler bu konulardan ders seçimi yapabilmekte, bu konular dışında da seçmeli dersler alabilmektedir. MPW College kampüslerine göre farklılık göstermekle birlikte GCSE süresince sunulan derslerden bazıları: Almanca, Bilgisayar Bilimleri, Biyoloji, Coğrafya, Çince, Dini Eğitim, Drama, Ekonomi, Fizik, Fotoğraf, Fransızca, İngiliz Edebiyatı, İngilizce, İspanuolca, İşletme, İtalyanca, Kimya, Klasik Medeniyetler, Latince, Matematik, Müzik, Rusça, Sanat, Sosyoloji, Tarih, Tekstil Tasarımı, Yunanca.

- A Level (12.ve 13.Sınıflar) : Öğrenciler üniversite hedeflerine göre Sanat/Beşeri Bilimler, Matematik & Fen veya Sosyal Bilimler konularından 3 veya 4 dersten sorumludur. Toplam 43 ayrı ders sunulan A-Level programlarında MPW College kampüslerine göre farklılık göstermekle birlikte sunulan derslerden bazıları: Muhasebe İtalyanca, Eskiçağ Tarihi, Latince, Sanat, El Sanatları ve Tasarım, Hukuk, Biyoloji, Matematik, İşletme, İleri Matematik, Seramik, Medya Çalışmaları, Kimya, Modern Yunanca, Çince, Müzik, Klasik Medeniyet, Felsefe, Ekonomi, Fotoğrafçılık, İngilizce, Fizik, İngiliz Edebiyatı, Politika, Film Çalışmaları, Psikoloji, Fransızca, Dini Eğitim, Coğrafya Rusça, Jeoloji, Sosyoloji, Almanca, İspanyolca, Grafik, İletişim, İstatistik, Yunanca, Tekstil Tasarımı, Tarih, Tiyatro Çalışmaları, Sanat Tarihi, Genişletilmiş Proje Yeterliliği, Bilgi ve İletişim teknolojisi.

- Art Portfolio Programme : Üniversite hayatına sanat bölümlerinde devam etmek isteyen öğrencilere A-Level derslerine ek olarak sunulan programlardır. 1 yıl süren bu programlarda; Fotoğraf, Grafik Tasarımı, Güzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım, Seramik, Tekstil ve Moda gibi ana konularda eğitim alan öğrencilere tercihlerine göre film, fizik veya matematik, işletme, medya, sanat tarihi ve tiyatro dersleri verilir. Art Portfolio programı MPW College London kampüsünde sunulmaktadır.

- Foundation (Üniversite Hazırlık) : Genellikle lise eğitim hayatını İngiltere dışında tamamlamış, ancak üniversiteyi İngiltere'de başarılı bir üniversitede okumak isteyen öğrencilerden üniversiteye başlamadan önce istenen tamamlayıcı akademik programlardır. 1 yıl süren bu programlara katılım için öğrencilerden iyi bir not ortalaması ve ileri seviyeye yakın İngilizce dil yeterliliği istenmektedir. Foundation programı kapsamında öğrencilerin devam etmek istedikleri üniversiteye göre; 1-) University of London International Foundation Programme, 2-) NCUK Foundation Programme ve 3-) MPW Foundation Programme olmak üzere üç farklı foundation programı sunulmaktadır. Foundation sonrasında öğrencilere; Aston, Bournemouth, City University London, Coventry, Nottingham Trent, Queen Mary, Royal Holloway, Birmingham, Liverpool, Newcastle, Surrey, Sussex, Westminster, York, King's College London, Birbeck ve UCL gibi dünyaca ünlü İngiliz üniversitelerinde geniş bir bölüm yelpazesine devam hakkı tanınmaktadır.

MPW Sixth Form College'de Spor, Sanat ve Kültürel Çalışmalar

Sanat konusunda zengin bir ders programına sahip olan MPW College kampüslerinde öğrencilerin sanat derslerini ve aktivitelerini icra edebilmeleri için sanat stüdyoları, fotoğraf stüdyosu, seramik odası, IT merkezleri, grafik stüdyosu ve tekstil stüdyosu gibi bir çok alan mevcuttur. Ayrıca yüksek öğrenimine sanat alanında devam etmek isteyen öğrencilere özel olarak sunulan MPW College London - Arts Portfolio programları da oldukça ünlü ve popüler programlardır.

Öğrencilerinin sağlığını düşünerek tüm yıl boyunca spor etkinlikleri de düzenleyen MPW College, Bu etkinlikleri genellikle halka açık olan lokal spor alanlarında sunmaktadır. Öğrencilere spor ve sanat faaliyetlerinin yanı sıra boş zamanları ve hafta sonları için bir çok farklı aktivite ve gezi programı da sunulmaktadır.

MPW Sixth Form College'de Konaklama

MPW College öğrenci konaklaması, tamamen Mander Portman Woodward grubuna ait bağımsız bir şirket olan Kensington Student Services (KSS) tarafından yönetilmektedir. KSS, Londra, Birmingham ve Cambridge'de okuyan 16 yaş ve üstü uluslararası Sixth Form öğrencilerine konaklama sağlamak ve düzenlemek için uzman bir konaklama ajansı olarak kurulmuştur. Öğrenciler tam denetimli ve güvenli öğrenci yurtlarında veya aile yanlarında konaklamaktadır. Tamamı merkezi konumda olan yurtlarda okul tarafından görevlendirilmiş denetmenler yaşamakta olup, odalar tek kişilik banyolu veya paylaşımlı olarak sunulmaktadır (yurtlarda sadece kahvaltı sunulmaktadır, ortak mutfak mevcuttur). Aile yanları ise özenle seçilmiştir, aile tarafından öğrenciye kahvaltı + akşam yemekleri verilmektedir.

MPW Sixth Form College Üniversite Başarıları

Akademik olarak çok başarılı bir okul olan MPW College'in üç kampüsü de A-Level skorlarına göre İngiltere'nin en başarılı ilk 20 koleji arasındadır. Son 2 senede yaklaşık 500 öğrenci Russell Group ve University of London üniversitelerine yerleşmeyi başarırken, 9 öğrenci Oxbridge üniversitelerine, 33 öğrenci ise Tıp ve Diş Hekimliği gibi bölümlere yerleşme başarısı gösterdi. Ayrıca MPW London şubesinden mezun olan öğrencilerin %69’u, MPW Birmingham şubesinden mezun olan öğrencilerin %55’i, MPW Cambridge şubesinden mezun olan öğrencilerin %68’i Top Tier Universities olarak bilinen en yüksek kademelerdeki üniversitelere yerleşmişlerdir. Bu üniversitelerden bazıları şunlardır: Oxford, Cambridge, Glasgow, Edinburgh, Essex, Bath, Warwick, Sussex ve Nottingham.

Son yıl yapılan sınavlarda MPW öğrencilerinin almış olduğu A-Level skorları aşağıdaki gibidir:

 • - Londra %35 A*-A / %65 A*B. 
 • - Cambridge : %44 A*-A / %71 A*-B
 • - Birmingham : %33 A*-A / %63 A*-B


MPW Sixth Form College Avantajları

 • 1. Dünyanın en popüler üniversite şehirleri arasında yer alan Londra ve Cambridge'in yanı sıra, İngiltere'nin en büyük ikinci şehri Birmingham'da kampüsleri bulunmaktadır.
 • 2. Tüm merkezleri A-Level sonuçlarına göre İngiltere'nin en iyi 20 Sixth Form koleji arasındadır. 
 • 3. Son 2 yılda öğrencilerinin yaklaşık %70'ini İngiltere'nin top üniversiteleri arasında yer alan Russell Group, University of London ve Top Tier Universities yerleştirme başarısını göstermiştir. 
 • 4. Kapsamlı International Foundation programları sayesinde İngiltere'nin en başarılı üniversitelerine direkt geçiş imkanı tanımaktadır.
 • 5. Art Portfolio kursları sayesinde sanat alanında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercih ettiği kolejler arasındadır.
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED