Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

The Oxford Institute - Oxford


The Oxford Institute – İngiltere Yaz Okulu

The Oxford Institut, 28 yıldan daha uzun süredir üniversite kampüslerinde iki haftalık akademik yaz okulu programları sunmakta olan, Oxford Üniversitesi akademisyenleri ve mezunları tarafından kurulmuş bir organizasyondur. Imperial College London, 1907 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesi ve aynı zamanda dünya çapında önemli başarılara sahip bir araştırma üniversitesidir. Londra'nın merkezine metro ile sadece 10 dk mesafede yer alan bu üniversite dünya sıralamasında ilk 5 içerisinde bulunmakta ve bir çok nobel ödüllü öğretim üyesine sahip olmasıyla da ön plana çıkmaktadır.

The Oxford Institut organizasyonluğunda sunulan Oxford - Imperial College London yaz okulu programı, kursun bir haftasını Imperial College London kampüsünde verirken bir haftasını da Oxford Üniversitesi kampüsünde öğrencilere sunmaktadır. 2 farklı üniversite kampüsünde birden eğitim almayı tercih etmeyen öğrenciler ise sadece Oxford University St Anne's Kampüsünde 2 haftalık eğitimlerini tamamlayabilmektedir. Oxford üniversitesi ayrıca 25+ yaş öğrencileri için ise Executive Leadership programı sunmaktadır. Oxford Üniversitesi, tam olarak kuruluş tarihi bilinmemekle birlikte 1096'lı yıllarda eğitim vermeye başlamış, 900 yılı aşkın bir geçmişe sahip, Londra'ya ise toplu taşımayla 1,5 saatlik mesafede konumlanmış olan dünyaca tanınan bir diğer İngiliz üniversitesidir.

Oxford & Imperial College London yaz okulu programı sayesinde öğrenciler sadece üniversite kampüslerinde konaklamanın değil eğitmenleriyle tanışmanın ve derslere misafir olarak katılmanın avantajını da elde edebilmektedir. 12-15 & 16-19 ve 19 yaş üzeri öğrencilere yönelik hazırlanan dünya tarihi, müzik, yaratıcı sanatlar, hukuk, ekonomi, psikoloji, matematik, tıp, mühendislik, kimya, biyoloji, uluslararası ilişkiler gibi akademik alanlarda kendilerini geliştirmek isteyenler öğrenciler için ideal bir alternatiftir.

PROGRAM DETAYLARI (2024)
OrganizasyonThe Oxford Institut
Yaş Aralığı12-15 & 16-19 & 19+ & 25+ Arası
Başlangıç Tarihleri
 • - 14 Temmuz 2024 - 26 Temmuz 2024 / Oxford - Imperial College London Summer Program
 • - 28 Temmuz 2024 - 09 Ağustos 2024 / Oxford Summer Program
 • - 28 Temmuz 2024 - 09 Ağustos 2024 / Oxford Executive Leadership Program
Eğitimler

3 farklı program alternatifi bulunmaktadır. Öğrenciler haftada 20 saat eğitim almaktadır.

1) Oxford Summer Program (12-15 & 16-19 & 19+ yaş) : Bu program dahilinde öğrenciler müzik, psikoloji, mühendislik, bilgi teknolojileri, tıp, biyoloji, ekonomi, hukuk gibi çeşitli akademik alanlardan 2 farklı ders seçebilmektedir. Öğrenciler Oxford akademisyenleri ve eğitmenleri tarafından sunulan, dünya standartlarında öğrenim ve öğretim tekniklerini deneyimlemenin yanında üniversite kampüsünde yaşamı tecrübe edebileceklerdir. Toplamda 23 farklı akademik ders alternatifi sunulmaktadır. Program içerikleri yaş gruplarına uygun olacak şekilde sunulmaktadır.

2) Oxford and Imperial College London Summer Program (12-15 & 16-19 & 19+ yaş) : Program dahilinde öğrenciler eğitimlerinin ilk haftasını Oxford Üniversitesi'nde alırken 2. haftalarını da Imperial College London bünyesinde almaktadır. Kamp süresince öğrenciler Imperial College London, Oxford University ve London School of Economics kampüslerini keşfetme ve kampüslerde derslere katılma avantajı elde edebilmektedir. Toplamda 23 farklı akademik ders alternatifi sunulmaktadır. Öğrenciler 2 farklı ders seçebilmektedir. Program içerikleri yaş gruplarına uygun olacak şekilde sunulmaktadır.

3) Oxford Executive Leadership Program (25+ yaş) : Yeni nesil iş liderlerinin karşılaştığı zorluklara odaklanan ve bu doğrultuda en uygun ve pratik çözümleri araştıran 2 haftalık bir program sunulmaktadır. Ceo'lar, genç girişimciler ve müdürler vb. katılabileceği eğitimler Oxford Üniversitesi uzman girişimciler ve konularında eğitmenler tarafından verilmektedir. Eğitim süresince workshoplar, vaka çalışmaları ve sınıf dersleri şeklinde karma bir eğitim uygulanmaktadır. Ayrıca katılımcılar ders dışı aktiviteler sayesinde iş ve teknoloji merkezleriyle network kurma fırsatı da elde edebilmektedir.

SınıflarOxford Summer & Oxford and Imperial College London kampları 3'erli gruplar halinde eğitim sunmaktadır.
Konaklama
 • - Oxford University , St Anne's Kampüsü, tek kişilik oda, kat paylaşımlı banyo
 • - Imperial College London, kampüs, Princes Gardens Southside & Eastside Halls, 1-2 kişilik banyolu odalar
YemeklerHer gün 3 öğün yemek sunulmaktadır. 
Aktiviteler

Ders dışı zamanlarda öğrenciler çeşitli aktivitelere katılabilmektedir. Akademik aktiviteler, futbol, masa tenisi, barbekü, film akşamları, Isis Nehri'nde bot turu, müzikal, buz pateni, bowling bu aktivitelerden bazılarıdır. Executive Program süresince öğrenciler Oxford Üniversitesi'nin tarihi ve görkemli yemekhanesinde akşam yemeği, UK'de iş merkezleri ve teknoloji ile etkileşim halinde olan kişilerle network imkanı, prestijli Oxford Union'da münazara deneyimi kazanma fırsatı gibi aktiviteler yer almaktadır. 

Geziler

- Oxford  Summer and Oxford & Imperial College London Summer Program Örnek Gezi Programı : Ashmolean Museum, Natural History Museum, Harry Potter Film çekimlerinin yapıldığı ve aynı zamanda Alice Harikalar Diyarı'nda filmine ilham olan Christ Church College gezisi, Royal Park, Oxford Street'de alışveriş, Londra müzeleri ve Royal Parklarına gezi.

- Executive Program aktivitelerinden bazıları : BMW tesisini ziyaret, Oxford şehir turu, nehirde bot turu vb. (*)

Alan TransferleriÖğrencilere Londra Heathrow Havalimanı'ndan ücretsiz transfer hizmeti verilmektedir. Varışlar Pazar dönüşler Cuma günüdür. (**)
Sağlık SigortasıÖğrencilere sigorta hizmeti sunulmamaktadır.
PAKET ÜCRETLER

 • - Oxford Summer Program 
 • - 2 Hafta = 4.999 GBP
 • Oxford Executive Leadership Program
 • - 2 Hafta = 6.999 GBP
 • Oxford  Imperial College London
 • - 2 Hafta = 5.499 GBP

*** Kontenjan durumuna göre organizasyonlar tarafından yıl içinde ücret artışı yapılabilmektedir. Güncel ücretler için lütfen eğitim danışmanlarımızdan bilgi alınız.

Ekstra Ücretler

- Uçak biletleri, sağlık sigortası ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

NOTLAR

(*) Okullar gezi programını örnek olarak vermekte olup, gezi program destinasyonlarını hava koşulları, müsaitlik durumu veya başka dış etkenler nedeniyle değiştirme hakkını okul kendisinde saklı tutmaktadır. Ayrıca okula varış ve ayrılış günlerinde gezi programlarına katılım olmamaktadır.

(**) Havalimanı transfer gün ve saatleri belirlidir. Bu saatler ve günler dışında ek ücret istenmektedir. Transfer için danışmanınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED