Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Sancton Wood School | SBC - Cambridge


Sancton Wood School - Cambridge - İngiltere Yaz Okulu

Meşhur tarihi ve kültürüyle Cambridge şehri, yaz okulu eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından sıkça tercih edilen popüler eğitim merkezlerinden biridir. MS 1209 yılında kurulan köklü eğitim kurumlarından Cambridge Üniversitesi de bu şehirde yer almaktadır.

SBC International, Sancton Wood School bünyesinde yaz dönemini akademik anlamda geliştirmek isteyen öğrenciler için toplam 6 farklı eğitim programı sunmaktadır. Özellikle yurtdışında üniversite eğitimi planlayan öğrenciler için ideal olan Mühendislik, İşletme, Tipi Psikoloji vb. gibi alanların derslerine katılarak gelecekte hedeflediğiniz meslek hakkında daha fazla fikir sahibi olabilir ve karar vermenizi hızlandırabilirsiniz.

SBC International Sancton Wood School, University of Cambridge'in Kampüsüne oldukça yakın bir mesafede yer almakla birlikte şehir merkezine yürüme mesafesindedir. Dersler 10 milyon sterlin yatırımı ile eğitim alacak öğrencilere modern laboratuvar tesislerinin yanı sıra drama ve sanat alanları için uygun bir ortam sağlayan Sancton Wood School kampüsünde yapılmaktadır. Konaklamalar ise kampüse yürüme mesafesinde yer alan öğrenci yurtlarında sunulmaktadır.

SBC International Sancton Wood School'da katılacağınız eğitim programında haftalık eğitim programında haftalık akademik programınıza ilaveten seminer, konferans ve ayrıca sektördeki profesyonellere doğrudan erişim imkanına sahip olursunuz. Teorik ve uygulamalı eğitimi bir arada alacağınız eğitim sayesinde bilgi ve becerilerinizi daha iyi geliştireceksiniz.

PROGRAM DETAYLARI (2024)
OrganizasyonSBC International (Summer Boarding Courses)
Yaş Aralığı15-17 Arası
Başlangıç Tarihleri
- 2 Haftalık Programlar  için : 07 Temmuz, 21 Temmuz, 04 Ağustos 2024
- 4 Haftalık Programlar için : 07 Temmuz, 21 Temmuz 2024
Eğitimler

7 farklı program seçeceği vardır. Dersler 2 hafta ve haftada 25 saattir. Sunulan programlar şunlardır :

1) Doğa Bilimleri (Natural Sciences) : Dünyadaki yaşam hakkında bilgileri öğrenirken fizik, kimya ve biyoloji anlayışını geliştirmek isteyen öğrenciler için ideal bir programdır. Program sayesinde dünyanın yasalarını daha iyi anlayarak bilim hakkındaki farkındalıklarını genişletebilirsiniz. Program, küresel 21. yüzyıl bilimsel sorunlarını çözmek için işbirliğine dayalı bir çaba içinde öğreniminizi eyleme geçireceğiniz iki haftalık bilim projelerini içerir. Ayrıca endüstri deneyimi programımızın bir parçası olarak bilim alanındaki uzmanlarla tanışma ve canlı, çalışan laboratuvarları ziyaret etme fırsatına sahip olacaksınız. Bu program için minimum B2 İngilizce seviyesi istenmektedir.

2) İşletme (Business) : İş dünyasındaki en son trendler ve uygulamalar hakkında bilgi edinirken, hem pratik iş becerilerinizi hem de 21. yüzyıl becerilerinizi geliştireceğiniz eğitimler, koçluk oturumları ile seminerler ve dersler gibi ders türlerinin dinamik bir karışımı içinde verilmektedir. Bu programız için minimum B2 İngilizce seviyesi istenmektedir.

3) Mimarlık (Architecture) : İki haftalık programımız, mimarlığa giriş kursudur. Geçmişim mimarisinden ilham almaktan geleceğin planlarını tasarlamaya kadar, sizi önünüzdeki zorluklara en iyi şekilde hazırlamanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Programda mimari çizim yeteneğinizi geliştirip, mimarlık tarihindeki başlıca eserleri öğrenebilirsiniz. Bu programız için minimum B1 İngilizce seviyesi istenmektedir.

4) Mühendislik (Engineering) : Termodinamik, makine mühendisliği, akışkanlar dinamiği, aerodinamik ve elektromanyetizma anlayışlarını geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmış, üniversite tarzı seminerler, dersler ve workshoplar eşliğinde bir eğitim sunmaktadır. Seminerler; Kimya, İnşaat, Elektrik, Makine ve Çevre Mühendisliği unsurlarını inceleyip, bunları pratik derslerde nasıl uygulayabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca yaratıcılık, düşünce ve iletişim gibi temel akademik ve mesleki becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Bu program için minimum B2 İngilizce seviyesi istenmektedir.

5) Psikoloji (Psychology) : Psikolojinin kalbinde yatan ana konseptlerini anlamaya yönelik değerli deneyimler kazanacak ve aynı zamanda eleştirel düşünme ve etkili araştırma konusundaki becerilerinizi geliştirme fırsatı yakalayacaksınız. Program sayesinde psikolojinin pazarlama, sağlık ve sosyoloji gibi çeşitli alanlarda nasıl kullanıldığı hakkında bilgi edinerek aynı zamanda nöropsikoloji dahil olmak üzere kullanılan teknikler hakkında teorik ve pratik anlayışınızı geliştirebilirsiniz.  Bu programız için minimum B1 İngilizce seviyesi istenmektedir.

6) Sanat ve Tasarım (Art & Design) : Bu programda öğrenciler sanat ve tasarım dünyasında yaratıcı bir yolculuğa çıkacak, sanatsal ilkelerin, görsel dilin ve tasarım kavramlarının temellerini keşfedeceklerdir. Uygulamalı projeler ve interaktif tartışmalar aracılığıyla öğrenciler çizim, renk teorisi ve tasarım unsurları konusunda sağlam bir temel geliştirirken, aynı zamanda çağlar boyunca sanat ve tasarımı etkileyen tarihsel ve kültürel bağlamları da anlayacak, sanat sergisi ve portfolyo geliştirme çalışmaları yapacaklardır. Programa katılım için en az B1 düzeyinde İngilizce dil yeterliliği istenmektedir. 

7) Tıp (Medicine) : Sağlık sektöründe çalışma yolundaki öğrencilerimize kurs boyunca kapsamlı İlk Yardım eğitimine katılma şansı ve üniversitede tıp eğitimi alma konusunda faydalı tavsiyeler sunulmaktadır. Tıbbi teori ve pratiğin ötesinde, öğrencilerin eleştirel düşünme yeteneklerini geliştirmelerine ve önemli halk sağlığı sorunlarını anlamalarına yardımcı olmak için de eğitimler verilmektedir. Bu program için minimum B1 İngilizce seviyesi istenmektedir.

Sınıflar10-15 Kişi (ortalama)
KonaklamaYurt, 1-2 kişilik odalar (*okula yaklaşık 15 dakika yürüme mesafesinde)
YemeklerHer gün üç öğün yemek sunulmaktadır.
Aktiviteler

Ders dışındaki zamanlarda öğrencilerin Cambridge şehrini keşfetmelerini ve dünyanın her yerinden yeni arkadaşlarıyla vakit geçirmelerini sağlayan çok çeşitli sosyal aktiviteler düzenlenir. Spor, müze ziyaretlerine nehirde punting gibi önceden ayarlanmış etkinlikler vardır. Bu etkinliklerin yanı sıra öğrencilerimize kurs süresi boyunca elde ettikleri başarıları sunan bir rapor ve mezuniyet belgesi ile kursun sonunda resmi mezuniyet töreni düzenlenmektedir.

Geziler

Cumartesi ve Pazar günleri tam gün gezi sunulmaktadır. Örnek Gezi Programı : Londra, Museum of Greenwich and Knightsbridge, New Gardens, Cambridge Colleges (*)

Alan TransferleriEk ücret karşılığında Londra Heathrow Havalimanı'ndan transfer hizmeti sunulmaktadır. Varışlar Pazar dönüşler Cumartesi günüdür. (**)
Sağlık SigortasıSağlık sigortası okul tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.
PAKET ÜCRETLER
 • - 2 Hafta = £4.900
 • - 4 Hafta = £9.800
Ekstra Ücretler

- Havalimanı Transferi : £130 (Tek yön), £250 (çift yön)

- Uçak biletleri ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

NOTLAR

(*) Okullar gezi programını örnek olarak vermekte olup, gezi program destinasyonlarını  hava koşulları,  müsaitlik durumu veya başka dış  etkenler nedeniyle değiştirme hakkını okul kendisinde saklı tutmaktadır.

(**) Havalimanı transfer gün ve saatleri belirlidir. Bu saatler ve günler dışında ek ücret istenmektedir. Transfer için danışmanınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED