Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Canford School Yaz Okulu - Bournemouth


Canford School – İngiltere Yaz Okulu

1923 yılında kurulan Canford School yıl boyunca lise düzeyinde eğitim veren karma, yatılı ve gündüzlü bir devlet okuludur. İngiltere'nin güneybatısındaki Dorset'te Wimborne kasabasında yer alan okuldan İngiltere’nin güzel sahil şehri Bournemouth 30 dakika, başkent Londra ise yaklaşık 2,5 saat uzaklıktadır.

Canford School kampüsü 300 dönümlük bir park alanında yer almaktadır ve bölgedeki en büyük okullardan biridir. Okulun kampüsü öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek üst düzey olanaklara sahiptir. Kolej 2018 yılında İngiltere’de Yılın Bağımsız Yatılı Okulu seçilmiştir.

Canford School yaz döneminde İngiltere’nin başarılı yaz okulu organizasyonu SBC International (Summer Boarding Courses) organizasyonluğunda 11-15 yaş arası uluslararası öğrencileri kabul etmektedir. Canford School Yaz Okulu programları arasında genel İngilizce ve çeşitli konular yer almaktadır.

PROGRAM DETAYLARI (2024)
OrganizasyonSBC International (Summer Boarding Courses)
Yaş Aralığı11-15 Arası
Başlangıç Tarihleri
 • - 2 Haftalık Programlar için: 8 Temmuz, 22 Temmuz, 29 Temmuz 2024
 • - 3 Haftalık Programlar için: 8 Temmuz, 22 Temmuz 2024
 • - 4 Haftalık Programlar için: 8 Temmuz 2024
Eğitimler

5 farklı program seçeneği vardır. Dersler haftada 15 saattir. 

1) Genel İngilizce (General English) : Konuşma, dinleme, okuma ve yazma alanlarında genel İngilizce dil eğitimi sunulmaktadır. Programa 2, 3 ve 4 hafta sürelidir. 

2) Liderliğe Giriş (Introduction to Leadership) :  Özellikle işletme ve siyaset alanında İngilizce dil becerilerini geliştirmek isteyen öğrencilere yönelik eğitimler sunulmaktadır. Programa katılım için B1 İngilizce dil seviyesi istenmektedir. 2 haftalık programlardır. Program başlangıç tarihleri 8 Temmuz veya 22 Temmuz 2024'dür.

3) Sanat ve Dizayn (Arts & Design) : Kompozisyon, renk teorisi ve perspektif dahil olmak üzere sanat ve tasarımın temel ilkeleri, geleneksel resim ve heykelden dijital sanata kadar çok çeşitli sanatsal ortamlar ve tekniklerle deneyler yapma ve sanatsal portföy oluşturma programda sunulan bazı konulardır. Programa katılım için intermediate (B1) İngilizce dil seviyesi istenmektedir. 2 haftalık programlardır. Program başlangıç tarihleri 8 Temmuz veya 22 Temmuz 2024'tür.

4) STEM'e Giriş (Introduction to STEM) : Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanında İngilizce dersler ve proje bazlı çalışmalar yapılmaktadır. Programa katılım için B1 İngilizce dil seviyesi istenmektedir. Program başlangıç tarihleri 8 Temmuz veya 22 Temmuz 2024'dür..

5) Uluslararası İlişkilere Giriş (Introduction to International Relations) :  Dünya siyasetinin temel kavramlarını tanıtan, çeşitli tartışma ve münazaralar ile küresel sorunların ele alındığı bir programdır. Programa katılım için B1 İngilizce dil seviyesi istenmektedir. 2 haftalık programlardır. Program başlangıç tarihleri 8 Temmuz veya 22 Temmuz 2024'dür.

Sınıflar15 Kişi (ortalama)
KonaklamaKampüs içi yurt, genelde 1-2 kişilik odalar (az sayıda 4 kişilik odalar), kat paylaşımlı banyo
YemeklerHer gün üç öğün yemek sunulmaktadır.
AktivitelerDers dışı zamanlar için öğrencilere çeşitli sanat ve spor çalışmalarını kapsayan bir dizi aktivite sunulmaktadır. Futbol, Quiz akşamları, sanat ve el işi,  müzik, yüzme, disko, spor turnuvaları ve film yapımı bu aktivitelerden bazılarıdır.
Geziler

2 haftada 3 tam gün gezi sunulmaktadır.

Örnek Gezi Programı : Londra, Bournemouth, Oxford, Londra, Bath (*)

Alan TransferleriEk ücret karşılığında Londra Heathrow Havalimanı'ndan transfer hizmeti sunulmaktadır. Varışlar ve dönüşler Pazartesi'dir. (**)
Sağlık SigortasıSağlık sigortası okul tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.
PAKET ÜCRETLER

- General English : 2 Hafta = £3.400 | 3 Hafta = £5.100 | 4 Hafta = £6.800

- Arts & Design = £3.900 (2 Hafta)

- Introduction to Leadership = £3.900 (2 Hafta)

- Introduction to STEM = £3.900 (2 Hafta)

- Introduction to International Relations = £3.900 (2 Hafta)

Ekstra Ücretler

- Havalimanı Transferi : £130 (tek yön), £250 (çift yön)

- Uçak biletleri ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

NOTLAR

(*) Okullar gezi programını örnek olarak vermekte olup, gezi program destinasyonlarını  hava koşulları,  müsaitlik durumu veya başka dış  etkenler nedeniyle değiştirme hakkını okul kendisinde saklı tutmaktadır.

(**) Havalimanı transfer gün ve saatleri belirlidir. Bu saatler ve günler dışında ek ücret istenmektedir. Transfer için danışmanınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED