Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Westonbirt Summer School - Cheltenham


Westonbirt Summer School - İngiltere Yaz Okulu

Westonbirt School, 90 yılı aşkın bir süredir İngiltere’nin birçok Kraliyet ailesi üyesine ev sahipliği yapan Cotswolds bölgesinde görkemli mimarisi ve göz alıcı tasarımlarıyla öğrencilere eğitim veren karma ve yatılı bir okuldur.

Kampüs içerisinde kapalı yüzme havuzu, golf sahası, binicilik alanı, kütüphane gibi bir çok alan öğrencilerinin keyifli ve kaliteli bir eğitim süreci geçirmesi için sunulmaktadır. Tarihi sarayların ve kalelerin arasında eğitim alacağınız Westonbirt School, İngiltere’nin önemli şehirlerden Bath’ a yarım saat, Londra’ya ise 90 dk uzaklıkta yer almaktadır.

Yaz döneminde İngilizce dil becerilerini geliştirmek isteyen uluslararası öğrencilere kendi bünyesinde eğitim veren Westonbirt School, İngiltere’nin en zengin adamı Robert Holfold tarafından inşa edilmiştir. Viktorian döneminin en pahalı ve lüks evi seçilen Westonbirt House’da öğrencilerini ağırlayan okulda öğrenciler yaz boyunca tecrübeli eğitmenlerden ders alırken aynı zamanda yerel İngiliz öğrencilerle interaktif projelere dahil olarak İngiliz kültürünü daha yakından tanıma ve İngilizceyi İngiliz öğrencilerle iç içe bir ortamda daha etkin kullanma şansı elde edeceklerdir.

Westonbirt Summer School yaz döneminde 10-16 yaş arasında öğrencilere eğitim veren Westonbirt School organizasyonluğunda sunulmaktadır. Öğrenciler Junior 10-12 ve Senior 13-16 olarak farklı gruplara ayrılmaktadır.

PROGRAM DETAYLARI (2024)
OrganizasyonWestonbirt School
Yaş Aralığı10 - 16 Arası
Başlangıç Tarihleri
10 Temmuz 2024 - 07 Ağustos 2024 arasıdır. Programlar Çarşamba günü  başlamaktadır.
Eğitimler

General English : 15 Saat Genel İngilizce + 5 Saat  proje bazlı takım dersleri (Team Project Challenge Lessons) + 8 saate kadar akademik veya çoklu aktivite programı sunulmaktadır.

Öğrenciler genel İngilizce kursuna ek olarak haftada üç gün öğleden sonra İngiliz öğrencilerle beraber Project Challengence eğitimi almaktadır.Bu proje dersleri Engineering, Eco (çevre) , Entrepreneurial, Trading Game,  knightly pursuits( şovalyelik eğitimi)'dir. Bu program sayesinde öğrenciler problem çözme, eleştirel düşünme, sunum ve liderlik gibi kazanımlar elde etmektedir.

Arzu eden öğrenciler  ek ücret karşılığında akademi opsiyonu alabilmektedir. Bu opsiyonlar: Robotics, Horse Riding, Golf, Tennis, Cookery, Performing Art'dır. (Bazı akademik dersler her hafta  sunulmamaktadır)

Akademi programını tercih etmeyen öğrenciler ise çoktan seçmeli  aktivite programı alabilmektedir. Bunlara örnek olarak  Fencing,  Basketball,  Swimming, Football, Touch Rugby, Badminton, Kwick Cricket, Arts& Crafts, Water Polo, Softballü, Rounders, veya Volleyball gibi aktiviteler gösterilebilir.

Sınıflar12 Kişi (ortalama)
Konaklama

Westonbirt House kampüs içi, tek kişilik veya 2-6 kişilik odalar, paylaşımlı banyo

YemeklerHer gün üç öğün ve iki ara öğün yemek sunulmaktadır.
Aktiviteler

Ders dışı zamanlar için öğrencilere disko, karaoke, film geceleri, yetenek şovları, kamp ateşi ve marshmallow, quiz geceleri gibi eğlenceli aktiviteler sunulmaktadır.

Geziler

Haftada 1 tam 2 yarım gün gezi sunulmaktadır. Örnek Gezi Programı : London, Oxford, Bath, Harry Potter Studios, Legoland Tetbury (*)

(Varış  ve ayrılış gününde gezi programına katılım olmamaktadır) 

Alan Transferleri

Ekonomik Transfer Servisi sadece Londra Heathrow Havalimanı'ndan yapılmaktadır. Varışlar ve dönüşler Çarşamba günleridir. (**)

- Premium transfer servisi için lütfen danışmanlarımızdan bilgi alınız.

Sağlık SigortasıSağlık sigortası okul tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.
PAKET ÜCRETLER
 • - 2 Hafta = 2.990 GBP
 • - 3 Hafta = 4.485 GBP
 • - 4 Hafta = 5.980 GBP
Ekstra Ücretler

- Uçak biletleri ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

-  Horse Riding : 250 GBP (haftalık), Cookery : 150 GBP (haftalık),  Golf : 150 GBP (haftalık), Performing Arts :  150 GBP (haftalık), Robotic : 150 GBP (haftalık), Tennis : 150 GBP (haftalık), Horse Riding Masterclass : 1.350 GBP (2 haftalık)

- Havalimanı transfer ücreti : Heathrow  100 GBP (tek yön / Ekonomi Transfer) 

NOTLAR

(*) Okullar gezi programını örnek olarak vermekte olup, gezi program destinasyonlarını  hava koşulları,  müsaitlik durumu veya başka dış  etkenler nedeniyle değiştirme hakkını okul kendisinde saklı tutmaktadır.

(**) Havalimanı transfer gün ve saatleri belirlidir. Bu saatler ve günler dışında ek ücret istenmektedir. Transfer için danışmanınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED