Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Westonbirt Summer School - Cheltenham


Westonbirt Summer School - İngiltere Yaz Okulu

Westonbirt School, 90 yılı aşkın bir süredir İngiltere’nin bir çok Kraliyet ailesi üyesine ev sahipliği yapan Cotswolds bölgesinde görkemli mimarisi ve göz alıcı tasarımlarıyla öğrencilere eğitim veren karma ve yatılı bir okuldur.

Kampüs içerisinde kapalı yüzme havuzu, golf sahası, binicilik alanı, kütüphane gibi bir çok alan öğrencilerinin keyifli ve kaliteli bir eğitim süreci geçirmesi için sunulmaktadır. Tarihi sarayların ve kalelerin arasında eğitim alacağınız Westonbirt School, İngiltere’nin önemli şehirlerden Bath’ a yarım saat, Londra’ya ise 90 dk uzaklıkta yer almaktadır.

Yaz döneminde İngilizce dil becerilerini geliştirmek isteyen uluslararası öğrencilere kendi bünyesinde eğitim veren Westonbirt School, İngiltere’nin en zengin adamı Robert Holfold tarafından inşa edilmiştir. Viktorian döneminin en pahalı ve lüks evi seçilen Westonbirt House’da öğrencilerini ağırlayan okulda öğrenciler yaz boyunca tecrübeli eğitmenlerden ders alırken aynı zamanda yerel İngiliz öğrencilerle interaktif projelere dahil olarak İngiliz kültürünü daha yakından tanıma ve İngilizceyi İngiliz öğrencilerle iç içe bir ortamda daha etkin kullanma şansı elde edeceklerdir.

Westonbirt Summer School yaz döneminde 10-16 yaş arasında öğrencilere eğitim veren Westonbirt School organizasyonluğunda sunulmaktadır.

PROGRAM DETAYLARI (2023)
OrganizasyonWestonbirt School
Yaş Aralığı10 - 16 Arası
Başlangıç Tarihleri
09 Temmuz 2023 - 06 Ağustos 2023 arasıdır. Programlar Pazar günü  başlamaktadır.
Eğitimler

General English : 15 Saat Genel İngilizce + 5 Saat konuşmaya dayalı takımca proje desleri (Team Project Challenge Lessons) + 8 saate kadar akademik ve çoklu aktivite sunulmaktadır. Öğrenciler genel İngilizce kursuna ek olarak haftada üç gün öğleden sonra İngiliz öğrencilerle beraber engineering, eco (çevre) , entrepreneurial, desing ve knightly pursuits( şovalyelik eğitimi) gibi konularda problem çözme, eleştirel düşünme, sunum ve liderlik gibi kazanımlar elde edecekleri takım projelerinde (Team Project Challenge) yer almaktadırlar.

Akademi opsiyonları *Horse Riding, *Polo, Golf, *Water Sports, Tennis, Football, Cookery, Performing Art gibidir. (Bazı akademiler ek ücrete tabidir ve seçilen akademiler her hafta olmayabilir.) Ayrıca  öğrencilere Fencing, Basketball, Swimming, Archery, Survival skills, Football, Touch rugby, Badminton, Kwik cricket, Art/craft, Water polo, Softball/ Rounders and Volleyball gibi aktivitelere  katılma fırsatı da sunmaktadır. 

*Her hafta bir akademi seçilebilmektedir. Akademi seçmek istemeyen öğrenciler multi-activity alternatiflerinden her hafta genelde iki tane seçebilmektedir.

Sınıflar12 Kişi (maksimum)
Konaklama

Westonbirt House kampüs içi, tek kişilik veya 2-5 kişilik odalar, paylaşımlı banyo

YemeklerHer gün üç öğün ve iki ara öğün yemek sunulmaktadır.
Aktiviteler

Ders dışı zamanlar için öğrencilere disko, karaoke, film geceleri, yetenek şovları, kamp ateşi ve marshmallow, quiz geceleri gibi eğlenceli aktiviteler sunulmaktadır.

Geziler

Haftada 1 tam 2 yarım gün gezi sunulmaktadır. Gezilerden bazıları : London, Oxford, Bath, Harry Potter Studios, Tetbury gibi çeşitli geziler sunulmaktadır.

Alan Transferleri

Londra Heathrow ve Bristol havalimanlarından karşılanmakta ve yolcu edilmektedir. Varışlar ve dönüşler Pazar günleridir.

** Ek ücret karşılığında öğrencilere Londra Gatwick Havaalanından da transfer hizmeti sunulmaktadır. 

Sağlık SigortasıSağlık sigortası okul tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.
PAKET ÜCRETLER
 • - 2 Hafta = 2.790 GBP
 • - 3 Hafta = 4.185 GBP
 • - 4 Hafta = 5.580 GBP
Ekstra Ücretler

- Uçak biletleri ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

-  * Horse Riding : 120 GBP (haftalık), * Polo : 190 GBP (haftalık), * Water Sports : 40 GBP (haftalık)

- Havalimanı transfer ücreti : Gatwick 50 GBP (çift yön) 

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED