Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Oxford University | OSC - Oxford


University of Oxford OSC - İngiltere Yaz Okulu

Herkesçe bilinen ve 900 yılı aşkın köklü tarihiyle Oxford Üniversitesi yıllardır yüzbinlerce öğrenciye eğitim vermektedir. Bünyesi altında kurduğu yaz okulu organizasyonlarıyla donanımlı eğitmenler eşliğinde öğrencilere akademiz yaz okulu eğitimleri sunmaktadır. OSC Academic Summer School, kendini test etmek, ilgili olduğu konuya olan tutkusunu ve akademik başarısını kanıtlamak isteyen binlerce uluslararası öğrenciye güçlü akademik kadrosuyla ilk elden eğitimi deneyimleme fırsatı sunan harika bir yaz okulu alternatifidir. Yaz okulu deneyiminizde verimli ve kaliteli eğitimlerin yanı sıra heyecan verici unutulmaz anılar biriktirerek kalıcı arkadaşlıklar edinebilirsiniz.

Oxford Üniversitesi yaz döneminde kendini akademik anlamda geliştirmek isteyen öğrenciler çok çeşitli akademik kurslar sunmaktadır. Programların büyük bir kısmını içeren konular; Mimarlık, Sanat Tarihi, Sanat ve İnsan, Biyoloji, İş ve Girişimcilik, Klasik Uygarlık, Kimya, Bilgisayar Bilimi, Ekonomi, Mühendislik, İngiliz Edebiyatı ve Yaratıcı Yazarlık, Çevre Bilimi, Tarih, Uluslararası Gelişim, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Siyaset, Hukuk, Liderlik, Matematik, Makine Mühendisliği, Tıp, Felsefe, Fizik, Psikoloji, Sosyoloji, Antropoloji, Sürdürülebilir Mühendislik'dir.

Yaz boyunca Oxford Üniversitesi öğrencilere akademik programlar için 7 farklı kampüsünün kapılarını açmaktadır. Christ Church, Lady Margaret Hall, St Edmund Hall, Brasenose College bu kampüslerden bazılarıdır.

Oxford Üniversitesi Yaz Okulu programları yaz dönemimde akademik anlamda kendini geliştirmek isteyen 13-24 yaş arası öğrencilere kapılarını açan  OSC Oxford Summer Courses tarafından düzenlenmektedir.

PROGRAM DETAYLARI (2024)
OrganizasyonOxford Summer Courses - (OSC)
Yaş Aralığı13 -15 & 16-17 & 18-24 Arası
Başlangıç Tarihleri
23 Haziran - 11 Ağustos 2024 arasıdır.  Her Pazar başlanabilir.

Eğitimler

Okulun en çok ilgi gören 6 programlarını aşağıda sizler için derledik. Belirtilen programlar dışında sunulan Psikoloji, Hukuk, Bilgisayar Bilimi ve Ekonomi gibi farklı akademik kurs ile ilgilenebilmesi durumunda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Program süresi 2 haftadır ve  başlangıç tarihleri yaş grubuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Programlara katılım için Minimum B2 seviyesinde İngilizce beklenmektedir. Öğrenciler haftada minimum 12 saat ders almaktadır. Ders içerikleri ve ders saatleri yaş grubuna göre değişkenlik göstermektedir. 

1) Architecture (13-24 yaş) : Mimarlık yaz okulu eğitimi boyunca, hem binaları tasarlamak ve geliştirmek için pratik becerileri hem de yapıların arkasındaki sanat ve bilimi öğrenmek üzerine eğitim sunmaktadır. Kurs, çağdaş mimariyi keşfedip deneyimleyebileceğiniz, tarih ve teori hakkında da bilgi edinebileceğiniz bir eğitim sunmaktadır.

2) Engineering (13-15 yaş) : Bu mühendislik konusunun arkasındaki temel ilkeleri keşfedeceksiniz. Sürdürülebilir enerji veya malzeme bilimi gibi bir alandaki çeşitli mühendislik problemlerin  güçlü yanlarını ve sınırlamalarını  inceleyerek çözümler bulmak için fizik ve matematik arasındaki bağlantıları bulacaksınız. Mühendis olmak istiyor ancak odak noktanıza karar veremiyorsanız mühendislik yaz kursu, karar vermek için size nasıl bir mühendis gibi düşünmeniz gerektiğini öğretecek.

3) Biology (13-24 yaş) : İlgi çekici biyoloji kursunda organizmaların olağanüstü biyolojisini ve nasıl hayatta kaldıklarını keşfedeceksiniz. İnsan biyolojisi, ekoloji veya zoolojiyi kapsayarak bu alanlardaki iç görünüzü ilerletebilir ve çeşitli beceriler geliştirmenizi sağlayabilirsiniz.

4) Psychology (13-24 yaş) : Bu program içeriğinde beyninizin temel işleyişinden düzensiz düşünce süreçlerini, çelişkili davranışları, kendi zihniniz ve kimliğiniz hakkında daha fazla bilgiyi öğrenerek kariyer plalarınızı hızlandırma fırsatı bulacaksınız.  

5) Law (13-24 yaş) : Hukuk alanında kariyer yapmak isteyen öğrenciler için harika olan bu yaz kursu  ile avukat olmak için gerekli becerileri donanımlı akademisyenleriyle geliştirmenizi sağlayarak hukuk vakalarını, hukuk teorilerini ve kapsayıcı ilkelerini öğrenme imkanı yakalayacaksınız.

6) Computer Science (13-24 yaş) : Kapsamlı Bilgisayar Bilimi yaz kursumuzda dijital becerilerinizi geliştirerek donanımlı eğitmenler eşliğinde en son yazılım yeniliklerini, kodlama ve farklı kodlama dillerini içeren konuların temellerini kavrayabilirsiniz. 

Sınıflar
 • * 13 - 15 yaş için 8 - 15 kişi arasıdır ve bölümlere göre değişebilir. (maksimum)
 • * 16 - 24 yaş arasında maksimum öğrenci sayısı belirtilmemektedir.

Konaklama

Yurt, genellikle 1 - 2 kişilik odalar paylaşımlı banyo sunulmaktadır. Seçilen kurs programına göre tek kişilik banyolu oda opsiyonu da sunulabilmektedir. (*Tercih edilen kursa göre tek kişilik banyolu odalar için ek ücret talep edilmektedir.) 

YemeklerHer gün 2 öğün, kahvaltı ve akşam yemeği dahildir.
Aktiviteler

Dans, disko, Cam Nehri turu, film geceleri, workshoplar, kriket, spor günleri gibi çeşitli aktiviteler bulunmaktadır. 16-24 yaş grubundaki öğrencilere ayrıca haftanın bir kaç günü kültürel aktiviteler de sunulmaktadır.

Geziler

Haftada 1 tam gün ve 1 yarım gün gezi (13-15 yaş), 2 haftada 1 tam gün gezi (16-24 yaş) sunulmaktadır. Oxford, Cambridge ve Londra şehirleri, Windsor, Portsmouth, Roma şehri Bath, Ortaçağ şehri Canterbury ve mimari açıdan büyüleyici Blenheim Sarayı gezilecek yerlerden bazılarıdır. (*Gezi programları kurs tarihine ve yaş grubuna göre değişiklik göstermektedir.) (*)

Alan Transferleri

Londra Heathrow Havaalanı'ndan öğrencilere ücretsiz alan transferi  sunulmaktadır. Varışlar pazar dönüşler cumartesidir. (**)

Sağlık SigortasıÖğrencilere okul tarafından ücretsiz sağlık sigortası sunulmaktadır.
PAKET ÜCRETLER
 • - 2 Hafta : 6.395 GBP

 • *** Kayıt tarihiniz ve okulun kontenjan durumuna göre OSC tarafından yıl içinde ücret artışı yapılabilmektedir. Güncel ücretler için lütfen eğitim danışmanlarımızdan bilgi alınız.
Ekstra Ücretler

- Uçak biletleri ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

- Tercih edilen kurs programına göre sunulan tek kişilik banyolu oda farkı : 1.100 GBP / 2 Hafta

NOTLAR

(*) Okullar gezi programını örnek olarak vermekte olup, gezi program destinasyonlarını  hava koşulları,  müsaitlik durumu veya başka dış etkenler nedeniyle değiştirme hakkını okul kendisinde saklı tutmaktadır.

(**) Havalimanı transfer gün ve saatleri belirlidir. Bu saatler ve günler dışında ek ücret istenmektedir. Transfer için danışmanınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED