Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Sevenoaks School Yaz Okulu - Londra


Sevenoaks School - İngiltere Yaz Okulu

1432 yılında kurulan Sevenoaks School, karma ve bağımsız yatılı bir kolejdir. Dünyanın en başarılı IB okullarından biri olan Sevenoaks School, Birleşik Krallık'ta en iyi performans gösteren karma IB okuludur. Kolej Sunday Times tarafından son 10 yıl içinde ikinci kez "Yılın Bağımsız Koleji" seçilmiştir.

Sevenoaks School Londra merkeze sadece 30 dakika, Heathrow Havalimanına 1 saat mesafede bulunan Sevenoaks kasabasındadır. 40 hektarlık bir alana sahip olan kolej kampüsünde 30'dan fazla bina, 100'den fazla derslik, 14 spor sahası, 12 çim saha, 6 gölet ve binlerce ağaç ile çevrili muhteşem olanaklar vardır. Kampüsün hemen yanında ortaçağdan kalma Knole Geyik Parkı bulunmaktadır.

Yaz döneminde 11-17 yaş arası uluslararası öğrenciler için sunulan programlar Sevenoaks School öğretmenleri tarafından hazırlanmış ve yine kendileri tarafından verilen benzersiz bir programdır. Programlarda amaç akademik başarıya ulaşmak için gerekli olan kazanımları öğrenciye aktarmaktır.

PROGRAM DETAYLARI (2024)
OrganizasyonSevenoaks School Summer Programme
Yaş Aralığı11-17 Arası
Tarihler
 • - 3 Temmuz 2024 - 17 Temmuz 2024 arası / 2 hafta
 • - 17 Temmuz 2023 - 31 Temmuz 2024 arası / 2 hafta
Eğitimler

Okulda 3 farklı program sunulmaktadır. Dersler haftada 21,5 saattir.

1) Academic Enrichment : Tüm öğrenciler 4 modülden oluşan tek bir programı almakta olup, bu program için minimum B2 “upper intermediate“ orta üstü İngilizce seviyesi istenmektedir. Modüller: Critical Thinking (Kritik Düşünme), Social Leadership (Sosyal Liderlik), Creativity (Yaratıcılık), Digital Skills (Dijital Yetenekler)

2) English Language Courses : Bu program dahilinde öğrenciler Akademik İngilizce veya Genel İngilizce dersleri sunulmaktadır. Bu programlar için A1 "beginner" seviyesi itibariyle öğrenci kabul edilmektedir. Hem genel hem de akademik İngilizce programında öğrenciler Sevenoaks Okulu'ndan gelen İngiliz öğrencilerle öğleden sonra projelerde ortaklaşa çalışabilmekte ve pratik yapma  imkanı bulabilmektedir.

3) Music Programme : Program 17 Temmuz - 31 Temmuz 2024 arasıdır. Bu programda öğrencilere bireysel solo ve enstrüman dersleri, koro çalışmaları, müzik tarihçesi, müzikoloji bilgisi ve müzik alanında çok çeşitli eğitimler sunulmaktadır. Programa katılım için minimum A2 İngilizce dil yeterliliği ve ABRSM Grade 5 enstrüman bilgisi istenmektedir. 

Sınıflar12 Kişi (ortalama)
Konaklama
 • - Kız öğrenciler kampüste 1-5 kişilik odalarda konaklamaktadır. Banyo kat paylaşımlıdır.
 • - Erkek öğrenciler kampüste 1-2 kişilik odalarda konaklamaktadır. Odalar banyoludur.
YemeklerHer gün üç öğün yemek sunulmaktadır.
Aktiviteler

Öğleden sonraları öğrencilere seçecekleri alanda profesyonel eğitmenler tarafından haftada 6 saat aktivite verilmektedir. 2 hafta için 2 ayrı aktivite seçilebilir.

Sunulan aktiviteler : Aşçılık, Atletizm, Badminton, Basketbol, Dans, Dövüş Sanatları ve Savunma, Fitness, Fotoğrafçılık ve Videografi, Futbol, Hayatta Kalma Becerileri, İngiliz Sporlarına Giriş, Masa Oyunları, Okçuluk, Sanat, Sevenoaks Keşfi, Voleybol, Tenis, Yoga, Yüzme (*ek ücretle Golf aktivitesi de alınabilir)

Ayrıca akşamları karaoke, sinema, disko, yetenek gösterileri ve çeşitli oyunların yer aldığı eğlenceli aktiviteler düzenlenmektedir.

Geziler

2 haftada 2 tam gün ve 1 yarım gün gezi sunulmaktadır.

Örnek Gezi Programı : Thorpe Park, Londra, Cambridge (*)

Alan Transferleri

Öğrencilere varış ve dönüş günlerinde Londra Gatwick veya Heathrow Havalimanı'ndan ücretsiz olarak transfer sunulur. Transfer saatleri 09.00 - 17.00 arasıdır. Bu zaman dilimi dışında yapılacak transferler ek ücrete tabidir. (**)

Sağlık SigortasıOkul tarafından sigorta hizmeti sunulmadığı için öğrencilerin kendi sigortalarını yaptırmaları gerekmektedir.
PAKET ÜCRETLER
 • - Academic Enrichment : £4.950 (2 Hafta)
 • - English Language Courses : £3.896 (2 Hafta)
 • - Music Programme : £3.896 (2 Hafta)
Ekstra Ücretler

- Golf Aktivitesi : £100 (haftalık)

Uçak biletleri, sağlık sigortası ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

NOTLAR

(*) Okullar gezi programını örnek olarak vermekte olup, gezi program destinasyonlarını  hava koşulları,  müsaitlik durumu veya başka dış  etkenler nedeniyle değiştirme hakkını okul kendisinde saklı tutmaktadır.

(**) Havalimanı transfer gün ve saatleri belirlidir. Bu saatler ve günler dışında ek ücret istenmektedir. Transfer için danışmanınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED