Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Clayesmore School Yaz Okulu - Bournemouth


Clayesmore School

1896 yılında kurulan Clayesmore School, İngiltere'nin önde gelen özel liselerinden biridir. İngiltere'nin Güney Batısı olan Dorset'teki Iwerne Minster köyünde yer almaktadır. Londra'ya uzaklığı 2,5 saat olan okul, Bournemouth & Bath yakınlarında İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için ideal bir konumdadır.

Okul kampüsünde öğrencilerin eğitimlerini karşılayacak donanımların yanı sıra, sanat, seramik, dans ve müzik stüdyoları, tenis kortları, rugby, kriket ve futbol sahaları, tiyatro, spor salonu, kapalı yüzme havuzu ve zengin konaklama imkanlarına sahip 4 adet yurt mevcuttur.

Clayesmore School Yaz Okulu programları tecrübeli dil eğitim organizatörü Exsportise Summer School tarafından düzenlenmektedir.

PROGRAM DETAYLARI (2024)
OrganizasyonExsportise Summer School
Yaş Aralığı09-15 Arası
Tarihler07 Temmuz 2024 - 10 Ağustos 2024 arasıdır. Her Pazar başlanabilir.
Eğitimler

Okulda 7 farklı eğitim programı vardır.

1. İngilizce + Arsenal Futbol Programı : Haftada 15 saat genel İngilizce + Arsenal takımının profesyonel antrenörleri ile haftada 15 saat futbol eğitimi sunulmaktadır.

2. İngilizce + Basketbol Programı : Haftada 15 saat genel İngilizce + haftada 15 saat basketbol eğitimi sunulmaktadır. 

3. İngilizce + * Binicilik Programı : Haftada 15 saat genel İngilizce eğitimi + haftada 15 saat at biniciliği ve yönetimi eğitimi sunulmaktadır. Bu programa katılım şartı olarak en az 1 yıl binicilik deneyimi istenmektedir.

4. İngilizce + Tenis Programı : Haftada 15 saat genel İngilizce eğitimi + haftada 15 saat tenis eğitimi sunulmaktadır.

5. İngilizce + * Multi Activity Programı : Haftada 15 saat genel İngilizce eğitimi + haftada 15 saat özel aktivite programı sunulmaktadır. Multi Activity Programı; kano, okçuluk, kaya tırmanışı, sal yapımı (her haftaya özel değişkenlik gösterebilir), yürüyüş ve harita ile yol bulma gibi aktiviteler içermektedir.

6. One Activity Programı : İngilizce eğitim sunulmaz. Öğrenciler tercihlerine göre haftada 30 saat futbol (Arsenal) veya tenis eğitimlerinden birini alabilirler.

7. Two Activities Programı : İngilizce eğitim sunulmaz. Öğrenciler tercihlerine göre haftada 15 saat + 15 saat olarak futbol (Arsenal), basketbol, * binicilik veya tenis eğitimlerinden ikisini alabilirler.

Sınıflar14 Kişi (ortalama)
KonaklamaKampüs içi yurt, 2-4 kişilik odalar, kat paylaşımlı banyo
YemeklerHer gün üç öğün yemek sunulmaktadır.
AktivitelerDers dışındaki zamanlar için yetenek yarışmaları, film akşamları, yetenek yarışmaları, masa tenisi, takım oyunları ve çeşitli yarışmalar gibi aktiviteler sunulmaktadır.
Geziler

Her hafta sonu 2 tam gün gezi organize edilir. Örnek Gezi Programı ; Alton Towers, Legoland, Thorpe Park, Bath, Brighton, Cambridge, Oxford, Portsmouth (*)

- Arsenal Futbol Programı'na katılan öğrenciler Emirates Stadyumu'nu ziyaret edeceklerdir.

Alan TransferleriÖğrenciler, Londra Heathrow veya Londra Gatwick havalimanlarından ücretsiz olarak karşılanmakta ve yolcu edilmektedir. Varışlar Pazar, dönüşler ise Cumartesi günü yapılmaktadır. (**)
Sağlık SigortasıTüm öğrencilere okul tarafından ücretsiz olarak sigorta yapılmaktadır.

PAKET ÜCRETLER

 • - 2 Hafta = £ 3.250
 • - 3 Hafta = £ 4.875
 • - 4 Hafta = £ 6.500
 • - 5 Hafta = £ 8.125
Ekstra Ücretler

- Uçak biletleri ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

- Binicilik Eğitimi : £275 (haftalık)

- Multi Activity Programı : £275 (haftalık)

NOTLAR

(*) Okullar gezi programını örnek olarak vermekte olup, gezi program destinasyonlarını  hava koşulları,  müsaitlik durumu veya başka dış  etkenler nedeniyle değiştirme hakkını okul kendisinde saklı tutmaktadır.

(**) Havalimanı transfer gün ve saatleri belirlidir. Bu saatler ve günler dışında ek ücret istenmektedir. Transfer için danışmanınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED