Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Hatherop Castle Summer School - Cheltenham


Hatherop Castle School - İngiltere Yaz Okulu

Tudor dönemine kadar uzanan tarihe dayanan ve köklü bir geçmişi olan Hatherop Castle School, 50 yıldır eğitim veren bir İngiliz yatılı okuludur.  02-13 yaş grubundaki öğrencilere eğitim veren Hatherop Castle School dünyanın en güzel bölgelerinden biri olan Cotswold'da 22 dönümlük bir alan üzerine kurulmuştur. Oxford ve Londra'ya 90 dk uzaklıkta bulunan Hatherop Castle, ayrıca Bath'a kolay ulaşım mesafesinde olmasıyla da dikkat çekmektedir. 

Yıl boyunca eğitimin yanında yaz aylarında uluslararası öğrencilere kendi düzenlediği yaz kampı programlarıyla hem eğitici hem de öğretici bir süreç geçirmelerini sadece ders içinde değil ders dışında da öğrencilerin zamanlarını verimli geçirmelerine destek olmaktadır. Öğrenciler İngilizce derslerinin yanında Binicilik, performans sanatları, tenis gibi aktiviteleri de programlarına dahil edebilmektedir.

İngiliz öğrencilerle birlikte aynı ortamda pratik yapma imkanı sağlayacak olan Hatherop Castle Yaz Okulu, 50 yıllık bilgi birikimiyle kendi düzenlediği yaz programları ile 08-12 yaş arası öğrencilere kapılarını açmaktadır.

PROGRAM DETAYLARI (2024)
OrganizasyonHatherop Castle School
Yaş Aralığı08 -12 Arası
Tarihler10 Temmuz 2024 - 31 Ağustos 2024 arasıdır. 
Eğitimler

Genel İngilizce : Öğrenciler haftada 15 saat genel İngilizce dersleri almaktadır. Bu derslere ek olarak ayrıca İngiliz öğrencilerin de katıldığı haftada 8 saate kadar Academy or Multiactivity Coaching dersleri almaktadır.

- Academy opsiyonunda ek ücret ile performans sanatları, Tenis ve Binicilik aktiviteleri yer almaktadır. Multi aktivite opsiyonunda ise basketbol, okçuluk, futbol, badminton, kriket, sanat ve el işi vb aktiviteler dahildir.

Sınıflar12 Kişi (ortalama)
KonaklamaKampüs içi yurt, 3-8 kişilik odalar, paylaşımlı banyo 
YemeklerHer gün üç öğün yemek sunulmaktadır.
AktivitelerDers dışındaki zamanlar için Disko, Takım Oyunları, Film Akşamları, Yetenek Gösterisi, Kamp Ateşi ve Mini Olimpiyatlar, Quiz Gecesi gibi aktiviteler sunulmaktadır.
GezilerHaftada 1 tam gün ve 2 yarım gün gezi sunulmaktadır. Örnek Gezi Programı : London, Oxford, Cardiff, Legoland, Costwold, Countrypark vb gibi (*)
Sağlık SigortasıOkul tarafından ücretsiz sigorta hizmeti sunulmaktadır.
Alan Transferleri

Ekonomik Transfer Servisi sadece Londra Heathrow Havalimanı'ndan yapılmaktadır. Varışlar ve dönüşler Çarşamba günleridir. (**)

- Premium transfer servisi için lütfen danışmanlarımızdan bilgi alınız.

PAKET ÜCRETLER
 • - 2 Hafta = 2.990 GBP
 • - 3 Hafta = 4.485 GBP
Ekstra Ücretler

- Binicilik için ek ücret : 250 GBP (haftalık) 

- Performans sanatları  ve Tenis için ek ücret : 150 GBP (haftalık) 

- Havalimanı transfer ücreti : Heathrow  100 GBP (tek yön / Ekonomi Transfer) 

- Uçak biletleri ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

NOTLAR

(*) Okullar gezi programını örnek olarak vermekte olup, gezi program destinasyonlarını hava koşulları, müsaitlik durumu veya başka dış etkenler nedeniyle değiştirme hakkını okul kendisinde saklı tutmaktadır. Ayrıca  okula varış ve ayrılış günlerinde gezi programlarına katılım olmamaktadır.

(**) Havalimanı transfer gün ve saatleri belirlidir. Bu saatler ve günler dışında ek ücret istenmektedir. Transfer için danışmanınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED